Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Középsuliban milyen általános...

Középsuliban milyen általános orvosi vizsgálat van általában (lányokra vonatkozóan is kérdem)? Mi az amire nem kötelezhetnek, ha nem hajlandó résztvenni valaki rajta? (nem minden kötelező) Lennt

Figyelt kérdés

Osztály nevében kérdem!

Eddig csak általános,alap vizsgálatok voltak,semmi durva ilyen súly,magasság,lúdtalp,gerinc,látás ..


2015. szept. 13. 18:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
Ha erről már több kérdést is feltettél akkor veled valami nagyon nagy gáz lehet. Tuti valami gnóm vagy és valamilyen csökevényed lehet, ha folyton ezen kattogsz. Mindent az általános orvos néz meg, aztán ő ad beutalót ha szükséges. Persze ha elmész, hogy fáj a torkod, akkor nem fogja a farkad megnézni, de egy serdülőnél beletartozik egy általános kivizsgálásba. Sokmindent megnéznek, fogakat, torkot, látást, hallást, vizeletet, hasat végigtapogatja, nyakat, hónaljat, gerincet, talpakat. Én elhiszem, hogy neked ez ciki, meg idegenkedsz tőle, de ne akard már itt bemagyarázni, hogy a te álláspontod a normális...
2015. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Az iskolaorvos nem feltétlenül nőgyógyász vagy urológus, de elég ismerete van ahhoz, hogy bizonyos betegségeket szakosodás nélkül is kiszűrjön, és pont ez is a feladata. Nem korrektnek nevezni az iskolaorvosokat, egy értelmetlen általánosítás.

Egy szóval sem írtam olyat, hogy minden oltás kötelező, de vannak olyan oltások, amiket kötelező beadni, és ezek ellen sem lázadhatnál.

Persze, tudom, csak valamelyik testvéreddel... :)

Én senkire semmit sem kényszerítek! Neked viszont el kellene fogadni, hogy vannak szabályok, amik akkor is vonatkoznak rád is, ha nem tetszenek!

Feljebb már leírtam, hogy a szüleid választhatnak másik orvost, de ettől még a vizsgálatok elvégzése kötelező és utólag számon kérhető. Azt is leírtam, hogy a csoportos vizsgálat szabálytalan. Sajnos (vagy inkább szerencsére)vannak dolgok, amiket nem tehetsz úgy, ahogy jónak látsz!

2015. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod nem fogja megnézni, majd pont leszarja ha bajod van, ő a munkáját végzi, s ha te nem akarsz együttműködni, akkor őt nem terheli innentől a felelősség. Tehát ha lesz valami bajod, akkor ne nyávogj majd, hogy miért nem vette észre az orvos...
2015. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
70%
Manapság két csoportja létezik a fiatal fiúknak: 1.önimádó kis "menőkölykök" akik lépten nyomon a farkukat mutogatják 2.lúzer kockák, akik még egy orvosnak se merik megmutatni a farkukat (lánynak talán sose fogják). Megérett a világ a pusztulásra!
2015. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
0%

Ne hallgass erre a mániákus nőre!Ha megnézed egyedül ő vitázik ezerrel,nem képes más véleményt,mások döntést elfogadni,te tested,te életed a te dolgod!

De hogy kötelező,mi sem végeztettük el,a suliból senki,nem volt gebasz belőle.Én se vettem részt aztán évek óta van párom,ez a mindenkit szűrni kell mániás magából indult ki☺Én is csak urológushoz megyek ha gebasz van ott,privátba,választott orvoshoz,ahol kellő diszkréció van,vizsgálat alatt négyszemközt vagy,külön vizsgáló van,antibiotikum mellékhatásaként voltam kénytelen menni(gomba).De a barátnőm is privátba,választott orvoshoz megy el és csak nőhöz.Mindenkinek más igénye van és ha van lehetősége hogy orvost válaszon tegye is meg,sokaknak nem mindegy milyen nemű,korú valakinek a kinézete sem,személyisge sem.Azért ez nem olyan vizsgálat mint egy vérnyomás mérés.

Ilyen vizsgálatot akárkire nem hagyom rá.Ezen a nőn múlna akkor üzemorvosi vizsgálat keretében az összes férfi végbelébe belenyúlnának,mert szavaival élve általános orvos ezt is el tudja végezni,nők sem úsznák meg,ott is lenne szűrés☺Ez hipohonder nő!Azzal jön mindenhol ha nem végzik el majd siránkozhatsz,bajod lesz.Vicc az egész!Pár évtizeddel ezelőtt sem volt és sok helyen most sincs és láss csodát,élnek,családjuk van,egészségek!A tüdőszürés is csak nők részéről volt kellemetlenebb,mert nem szeretnek fél meztelenek lenni,de az is bebukot!Oda se ment senki,meg is szüntették.

A fiatalokról sem tudsz semmit nem csak önimádok vannak és aki önimádó az sem teszi ki mindenhol,azt a fogyik csinálják,attól meg hogy valaki nem mutatja meg a farkiját☺attól bőven lehet csaja.A párkapcsolatnak köze nincs hogy az orvosnak kirakod vagy nem a szerszámot.Az a lúzer aki látja hogy nem kulturált módon zajlik valami,számára\ukra kínos,nem ért egyet vele és nem mer szólni,hanem eltűri.

2015. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
0%

Amit meg szűrésnek akarnak beállítani az minden csak nem vizsgálat,azt hogy vedd elő,húzd hátra a makk mögé az minden csak nem vizsgálat.Józska-Pista is meg a szomszéd Terike is meg tudja csinálni.Megnézném hányszor cserélnek kesztyűt más vizsgálatoknál is.

Haver,nyugi,ez nem kötelező, döntsd el mit akarsz,várd meg mi lesz egyáltalán aztán úgy dönts!

Ha mánias hölgy azon kiakad hogy a szerszámot nem akarja kitenni a diák női doki előtt,akkor a csajokon hogyan kiakadnak azok melltartót nem akarják levenni,pedig nem a nindzsot kell megmutatniuk.☺és többnyire nő az orvos.Mit szólnának ha férfi jönne.Megnézném hány tini csajnak tetszene ha férfi iskolaorvos előtt kellene a nuneszt megmutatni.

2015. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Ha nincs veled egyetértő válasz, beírsz a "testvéred" felhasználójáról is? Mi értelme ennek?

Ha nálatok nem volt következménye annak, hogy megtagadtatok egy vizsgálatot, az az orvosotoknak köszönhető, de ettől még a vizsgálat kötelező. Egy szabály nem lesz attól nem kötelező, hogy egyesek következmények nélkül megszegik őket...

2015. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt nem értem, hogy egy taknyos kis pö*sét féltő senki, aki még az életben semmit nem ért el, magyarul egy senki, hogy mer leakárkizni egy diplomás embert, aki 5 éven át tanulta egyetemen az orvoslást, majd további éveket töltött rezidensként...
2015. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
0%

Most ki kinek a tesója?Vagy mi van?Nem értem.Na mindegy.Priviben írtam már a srácra.


Nem az határozza meg hogy ki mennyire jó ember,vagy hasznos hogy milyen iskolázottsága van!Ismerek olyan felnőttet 60 körüli,8 általánosa van és igen rendes ember,szakmunkás,de szorgos,dolgos,nem volt tanulmányilag jó képességű és szegény családból jött,nagyon egyszerű ember,sulit ott kellett hagyni,melózni menni,de ettől nem ér kevesebbet mint aki tanulni tudott.Olyan diplomást is ismerek akinél ha szülők nem stekszelnek magán tanárt a középsuli is nehezen ment volna.Míg olyan diplomást is aki beképzelt,lekezelő!Mindkét csoportban,iskolázottságban ismerek jó és rossz embereket.Orvosnak meg nem a csoró tanul!Itt nem lenézésről van szó.


De már leírtam én is csak szakemberhez megyek,ahogy a többsêg is ha nemiszervét érintő szűrésre megy,vagy betegsêge van és sokan alaposan utána nêznek kihez mennek,mit hallani róla,kedves orvos,ügyes,figyelmes,még van hogy a korát,nemét is megnêzik,mert ez is számít.Én csak privibe megyek,alapos utánajárással.Ahogy sokan mások,ha felnőttnek nem mindegy hogyan bánnak vele,kedves,figyelmes,diszkrét az orvos,vagy nem mindegy milyen nemű akkor egy tininek hogyan lenne mindegy!



És akik iskolai szűréseket vêgeznek orvosok igen sok a panasz rájuk,tapintat,diszkréció hiánya többek között.Az orvos arról is tanult hogy a beteget milyen jogok illetik meg,hogy kellene bánni velük,mikre ügyelni,mire figyelni.Szinte semmit nem tartanak be ebből,olyanokat megtesznek amit máshol nem mernek megtenni.És nem lehet idő hiányról beszélni,ez nem igaz.


Kis figyelmessêggel,emberként,gyerekként kellene kezelni őket!(mert gyerekre hiába nagy már,jobbann kellene figyelni,ott sok mivel változik a teste kinek később,kinek előbb, lányokra jellemzőbb hogy gátlásosabb,szégyenlősebbek a szeméremérzete ne sérüljön,duci fiú vagy lány nem biztos szívesen ácsorog alsóban mások előtt,a viszgálatokat szakaszokban is meg lehet csinálni hogy ne szó szerint 1 semmibe álljon ott,mindenre lehet megoldást találni,de nem is akarnak!)


Indulj ki abból felnőtt nők is utálják amikor üzemorvosnál félmeztelenre kell vetkőzni,viccelődnek,dumálnak a dokival,de alíg várják hogy vissza vehessêk a felsőt.Itt meg sokal intimebb részről beszélünk.Rengeteg felnőtt parázot új helyre megy milyen vizsgálat lesz stb stb,akkor gyereknél,tininél mért meglepő ez.Lányok meg többet paráznak pedig szinte nincs is nidzsó nézegetés.

2015. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

A legelső válaszoló egyetértet!És ilyen kérdés egy csomó volt eddig, felnőtteknél is és ott is egyetértés volt,hogy van egy vonal amit ne lépjenek túl.Lányok meg még többet panaszkodtak,ott több kiakadás volt.

2015. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!