Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Középsuliban milyen általános...

Középsuliban milyen általános orvosi vizsgálat van általában (lányokra vonatkozóan is kérdem)? Mi az amire nem kötelezhetnek, ha nem hajlandó résztvenni valaki rajta? (nem minden kötelező) Lennt

Figyelt kérdés

Osztály nevében kérdem!

Eddig csak általános,alap vizsgálatok voltak,semmi durva ilyen súly,magasság,lúdtalp,gerinc,látás ..


2015. szept. 13. 18:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
De itt nem volt szó arról, hogy mások előtt levetkőzni. Én 24 éves vagyok, nálunk is mindenki átesett 17 éves korában ilyen általános vizsgálaton, de nem mindenki előtt! Hanem a rendelőben, ahol csak én, az orvos és a nővér volt. Természetes, hogy nem egymás előtt vetkőztetnek, ilyet még életemben nem hallottam...nálunk mindenki behívót kapott, nem is ugyanazon a napon mentünk a gyerekorvoshoz. Meg mindenki oda ment ahova járt.
2015. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
Ja és hogy megértsd miért fontos egy ilyen vizsgálaton, hogy oda is benézzenek (egyáltalán nem fogdossák, meg húzkodják...stb) A lényeg, hogy tök jó, hogy te ha problémád van, elmész orvoshoz. De vannak olyan fiatalok, akik nem mernek, szülőknek se mondják (ennyi idősen már a szülő nem látja meztelenül a gyereket, tehát nem veszik észre), vagy egyáltalán nem gondolja, hogy valami baja lehet. Ja és ha már végbélnél tartottál, ha van egy hasmenése vagy hasfájós betegséged, akkor is az általános orvos vesz végbélből mintát, amit küldenek laborba, s ha negatív, akkor nem szükséges további vizsgálat. Te ezt is visszautasítanád, inkább mennél belgyógyászhoz, ahol nem szórakoznak ilyennel, hanem rögtön mehetsz tükrözésre.
2015. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:

Ez egy provokatív kérdés, a kérdező már vagy hússzor feltette és erre veri a nyálát.

Egyébként általános orvossal az átlag ember a büdös életben nem találkozik, ugyanis ritkán foglalkoznak gyógyító tevékenységgel, inkább kutatnak. A háziorvos/családorvos rohadtul nem általános orvos, a gyermekorvos még kevésbé az.

Azt a baromságot meg baromi gyorsan tessék elfelejteni, hogy szerveket vizsgálunk. Rohadtul nem. Az egész szervezetet vizsgáljuk, ugyanis a fejlődési rendellenességeket leszámítva szinte minden betegség több szervet, szervrendszert érint. A szív betegsége, kihat a tüdőre, belekre stb. és vice versa. A hererák, amit pedig az ilyen kis nagypofájú önérzetes kölyköknél szűrünk bizony, bizony annyira kihathat a többi szervre, hogy lazán bele lehet halni. De ha enyhébb betegséget találunk, megsúgom, mire te elmész az urológushoz, addigra az már bőven késő...

2015. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

"Ja és ha már végbélnél tartottál, ha van egy hasmenése vagy hasfájós betegséged, akkor is az általános orvos vesz végbélből mintát, amit küldenek laborba, s ha negatív, akkor nem szükséges további vizsgálat."


Ez viszont úgy baromság, ahogy van. Mi van, ha Chronja van? Mi van, ha vakbélgyulladása van? Mi van, ha vastagbéltumora van? Mi van, ha kismedencei gyulladása van. Mind járhat hasfájással és hasmenéssel. A dolog sajnos nem ilyen egyszerű...

2015. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

A hasmenésem nekem gyakran volt 11-12 évesen kb,most megint sokszor van és székletmintát kellett küldeni laborba ,ami jó volt mindig és annyit mondtak csak diétázzak,ne egyek tej terméket de nem nézték meg mi miatt lehet ez.Most meg amikor elmentem beszêltem puffadás,gázról annyit mondtak emésztést segítő ezimeket szedjek.Nem foglalkoztak vele mi válthatja ki.Hasnyomkodás volt de durván,fájt.


Hererákról hallottam de akik iskolai szűrésről írtak ott nem nêztek herét hanem a fitymát kellett hátrahúzni,abból nem tudni nincs csomód.Meg tudom hogy van relatív fitymaszűkület de az mereven látható csak,nem veszik észre.De erre hivatkozva akkor se lehet mindenkit szűrésre kötelezni.Ott a prosztatarák felnőttnél.A szakorvos akkor is jobb szetintem is,én jobb szeretem ha csak az orvos van vizsgálatnál jelen,védőnő suliba nincs csak a számítógépnél ül egy nő,gépel.Elég égő ha vele szembe kellene állni és úgy húzkodni.Nem hinném telibenkellene mindent látnia.Csajok is elkaphatnak bármit még sem szadizzák őket!


Nálunk nincs olyan hogy 17 évesen jelenj meg a háziorvosodnál,erről nem is hallottam.De ha nem vizsgált meg akkor mért kellett letolni?Mit csinált?


Meg mért csak fiúkat cseszegetik,akkor szívjanak a csajok is hozzájuk meg férfiak jöjjenek majd és az nêze őket meg!Mielőtt azt mondánatok járnak szűrésre ezért nem kell, hát nem igaz.

2015. szept. 15. 20:58
 36/62 A kérdező kommentje:

33\35 ha meg orvos vagy mert ez jön le,akkor több megértés kellene hogy legyen benned,szeméremérzetről hallottál?.Mert jó lenne ha felfognád hogy ezt a testrészét senki nem szeretné mutogatni,hogy senki nem szeret egy száll f-ban állni.

1001 hasonló kérdés volt és mért kell ehhez egy száll f-ban lenni,mért kell hogy a szamítógépnél ülő nő,telibe lásson mindent,bőven megoldható ne lásson oda,ne lássa hogy előveszed.Valaki írta hogy aki rögzíti az adatot van hogy nem is egészsêgügyi végzettsêgű ez igaz?

Ja és mért nem egyesével megy,hogy nincs ott más?Csajok mért maradnak ki ebből?1001 okot ott is lehet találni.


Nem felháborodni kell hanem megérteni emberekről van szó és elég égő vizsgálatról és talán arra figyelni hogy ne legyen annyira égő.Nem hiába hogy kevés férfi jár orvoshoz amikor nem emberként néznek hanem kit érdekel hogy zavarban vagy,tök égő...A módszerrel,hozzáállással van baj az orvosok részéről.Elég szomorú ha orvosként picit sem tudod beleképzelni,megérteni milyen kellemetlen lehet,aki szégyenlős annak megalázó érzés ha ott kell egy f-ban vagy p-ban,totál meztelenül állni és mint valami légiirányító adná kövesd az utasításokat.Picit ebbe is bele kellene gondolni.

2015. szept. 15. 21:18
 37/62 anonim ***** válasza:
De igen, az állam kötelez minden 18 év alatti személyt egészségügyi szűrésre 2 évente. Ezért vannak a vizsgálatok. Ha a meztelenség égő neked, törődj bele, hogy még sok égő vizsgálatod lesz később is, csak arra többnyire majd önszántadból mész és nem azért, mert előírják!
2015. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
46%

Óóó azok a szemérmetes tinik... Vicc az egész, úgy kefélnek, mint a nyulak, de zavarba jönnek, ha egy száz éves asszisztensnő egy orvosi vizsgálaton véletlenül meglátja a farkukat. Valóban orvos vagyok kérdező, de a szeméremérzet huszadrangú szempont az egészség után. Attól semmi bajod nem lesz, hogy valaki látja a farkadat, az esetleg ki nem derülő betegségek viszont komoly problémákat okozhatnak.

Ó és mielőtt az együttérzésről meg az empátiáról rizsáznál, engem vizsgáltak már szívultrahanggal, normál UH-val, spirométerrel és még sok más egyébbel minimum 10 csaj előtt, és még élek. Rektális digitális vizsgálaton is estem már át, mert véres hasmenésem volt (jó ott nem volt benn az asszisztensen meg az orvoson kívül más) és jéé túléltem.

Talán fel kellene már nőni, és felnőttként viselkedni, nem pedig úgy, mint egy hisztis gyerek. Fel kellene fogni, hogy ezek a vizsgálatok, okkal, értetek vannak, nem pedig kiszúrásból. Persze belőled is lehet majd tipikus ostoba felnőtt, aki már csak akkor keresi fel az orvosát, amikor lerohadt a farka, ahelyett, hogy megelőzné a bajt.

2015. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Ó és ha olyan nagy fiú vagy, hogy itt osztod az észt nyugodtan lehetsz ahhoz is elég nagyfiú, hogy kinyisd a szádat, és közöld, az orvosnál, hogy szégyenlős vagy és szeretnéd, hogy csak az orvos legyen bent a vizsgálat alatt. Normális orvos ilyenkor kiküldi az asszisztenst.
2015. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:

Elég arrogáns vagy az biztos!


És a felfogásod is furi,honnan veszed azt hogy ha valaki nem vesz részt e vizsgálaton annak baja lesz?Sok helyen nincs ez,és rêgen nem is volt semmi bajuk nem lett!Baj van veled is ha azt gondold mindenki aki kihagyja az beteg lesz!Hát nem!

Pont az ilyen felfogású orvosok miatt rossz az orvosok megítélése!

Bőven tanultátok a betegek szeméremérzetére vonatkozó jogi részeket,a beteg adatainak diszkrêt kezelését ami nálad is 0.

2015. szept. 18. 21:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!