Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Középsuliban milyen általános...

Középsuliban milyen általános orvosi vizsgálat van általában (lányokra vonatkozóan is kérdem)? Mi az amire nem kötelezhetnek, ha nem hajlandó résztvenni valaki rajta? (nem minden kötelező) Lennt

Figyelt kérdés

Osztály nevében kérdem!

Eddig csak általános,alap vizsgálatok voltak,semmi durva ilyen súly,magasság,lúdtalp,gerinc,látás ..


2015. szept. 13. 18:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
És tévedsz a szülő iskolát választ hogy a gyerek minek tanuljon tovább,de abba nem egyezik bele hogy a gyereket nem illő módon vizsgálják,kezeljék szűrések címén,a legtöbb szülő nem is tud róla,de van hogy a tanár sem tud a folyamatról.Aki valamire való szülő,vagy tanár,van lelkiismerete azt érdekli hogy kulturált legyen az orvosi vizsgálat,csak annyi ruhát és addigra vegye le ami a vizsgálathoz szükséges.Ez fiatalnál is így elvárható.Ez a felnőttek felelőssége.
2015. szept. 19. 22:55
 52/62 anonim ***** válasza:
51%

Öcsi valld be, hogy kicsi a farkad és azért hisztizel itt. Egyszerűen szánalmas, hogy mennyit rinyálsz egy ilyen pitiáner baromság miatt, és mennyi energiát ölsz bele a baromságaid bizonygatásába.

ó és az iskolaorvos teljesen más, mint az üzemorvos. Nem lehet párhuzamot vonni. Az üzemorvos munkaalkalmasságot vizsgál, az iskolaorvos viszont a kornak, nemnek megefelelő szűrővizsgálatokat végez.

Ó és még valami, ha egy ilyen hisztit egy üzemorvosnál vágsz le, akkor buktad is az igazolásodat és a munkádat a vizsgálat megtagadása miatt. Ennyit a felnőttek világáról.

2015. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
Az orvosválasztásról írtál, én erre írtam, hogy azt az iskola megválasztásakor a szülő választja, vagyis az orvosválasztás jogát a szülő gyakorolja a 18 éven aluli gyereke helyett. A szűrések kötelezőek, ezt nem a szülő dönti el, pont úgy, ahogy a kötelezően beadandó oltások beadásáról sem dönthet! Ne beszélj össze-vissza, mert senki nem írt olyat, hogy a gyerekeket nem illő módon kell vizsgálni! A mindenre kiterjedő, alapos orvosi vizsgálatban nincs semmi nem illő vagy nem kulturált!
2015. szept. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

Bőven van nem illő és nem kulturált mód.Csoportos vizsgálat nem illő,nem kulturált,nem szabályos!Vagy ha a te orvosi adataidat más is hallja,tud róla.Vagy ha azzal indítanak hogy alapvizsgálatokhoz ahol még nem kell vetkőzni már vetkőzz le akár teljesen szöveggel indítanának(vérnyomás mérés,magasság mérés).Bőven panaszként említették ezt sokan!

De vicces vagy ha azt gondolod hogy azért nem mutogatja valaki szívesen a péniszét mert kicsi lenne,na az ilyenek indulnak ki magukból.Akkor valóban a lakosság 60-65 %-nak kicsi lenne,mert ennyien nem mennek szűrésekre.:-)


De ne is vitázzunk.Értelmetlen.Orvos választás joga meg megmarad attól függően hogy iskolát választasz,mert lehet arról is rendelkezni hogy akár saját orvossal végezteted el az iskolai szűrővizsgálatok mindegyikét,vagy egy részét stb.Tehát ezen jogról nem mondasz le.

2015. szept. 26. 16:56
 55/62 anonim ***** válasza:

A csoportos vizsgálat nem szabályos (ezt már ennél a kérdésnél is többször leírtuk, és a kérdésed sem erre vonatkozott.)

A gerinc vizsgálata nem történhet pólóban, a lábaké cipőben, a nemi szerveké nadrágban. Ezekhez vetkőzni kell!

A szülő rendelkezhet arról, ha máshol vizsgáltatná a gyerekét, de a vizsgálatok így is ugyanúgy kötelezőek!

2015. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

Olvasd el amit írtam vérnyomás méréshez nem kell vetkőzni,vagy szemvizsgálathoz és bizony lehetett olvasni amikor panaszkodtak hogy gyakorlatilag az olyan vizsgálatot is amihez vetkőzni sem kell vagy egy száll alsóba,vagy egy száll semmibe akarták elvégezni.Na én erről írtam.


Ne fordítsd ki amit írtam!


Amihez vetkőzni kell odáig oké ami a vizsgálathoz szükséges mértékű vetkőzéssel jár,lúdtalphoz sem kell a csajoknak egy bugyiba lenni elég cipőből kibújni,vagy vérnyomáshoz sem kell vetkőzni,vagy magassághoz sem!

Mégis úgy képzelik el egy alsóban legyél még ott is ahol vetkőzni sem kell.

Ez csak minimális figyelmesség!Kis figyelmességgel is lehet gyorsan haladni csak éppen fele annyira nem kellemetlen az egész mintha le se to.lja ezt a doki.


Kevés fiatal volt aki szabályos orvosi vizsgálatról,kedvességről,figyelmességről számolt volna be.Lányok meg jobban panaszkodnak,pedig ott a bugyi marad és az orvos is nő!

2015. szept. 27. 20:04
 57/62 anonim ***** válasza:

Ismételten azt tudom mondani, hogy semmit nem tudsz az orvoslásról csak jár a szád. Azt, had döntsem már el én orvosként, hogy melyik vizsgálathoz mennyire kell levetkőzni, ne pedig te kis tizenéves nagypofájú kamaszként. A lúdtalp például ortopédiai betegség, és az ortopédus a tartással és a gerinc deformitásaival együtt és egyszerre vizsgálja, ezért ott gatyára kell vetkőzni.


Egyébként itt nem a tapintatról van szó, hanem arról, hogy a tipikus tininek jár a pofája az interneten aztán élőben meg ott lapítanál füled farkad behúzva!

2015. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Persze ahogy azt te remélnéd,nem lapítanék és nem hagynám ,én merek szólni.Nem egy orvosnak mertem már szólni,hogy esetleg nem lehetne így vagy úgy... és veled szemben normálisak voltak és lehetett.Aki nem iskolaorvosként dolgozik,hanem háziorvosként az figyelmesebb is,mert amit iskolában meg mernek tenni,azt ott egy sem merné,lenne következmény,a másik meg hogy ha normálisan szólsz a háziorvoshoz az is normális veled,tapintatosabb mint akik úgy gondolnak a fiatalokra hogy ez valami sorozás,álljanak sorba és minden tűrjenek el! És volt lúdtalp vizsgálat és nem kellett gatyára vetkőznünk.Meg előző évben a lányok mondták hogy amikor gerincet nézték,csak ki kellett kapcsolni a melltartót.Vannak normális orvosok is.


De bizony tapintatról szól az egész,mert mindent meg lehet oldani úgy hogy ne legyen annyira kellemetlen és akkor és annyira vetkőzzön amennyire a vizsgálathoz kell.Mondom vérnyomáshoz,magassághoz nem kell vetkőzni.Fel lehet a vizsgálat menetét is úgy építeni hogy azzal indítanak amihez vetkőzni nem kell- esetleg látás,vérnyomás,magasság.

Ha az orvos is normálisan áll a dolgokhoz,picit odafigyel akkor igen is más a hangulat,az egész más,nem úgy zajlik állj egy alsóba és mint gép kövesd az utasításokat.

De aki olyan hogy to-jok rá hogy neki kellemetlen nem kellene vetkőzni az adott vizsgálathoz,de vetkőzzön le alsóra mert neked így gyorsabb és teszel rá,hogy neki milyen érzés szemvizsgálat vagy vérnyomás alatt egy bugyiba állni/csajok meséltek ilyenről/,hogy mg ,két szót nem tudsz úgy mondani hogy ne érezd magad felsőbbrendűnek és úgy hogy mindent megtehetsz.

2015. szept. 29. 20:08
 59/62 anonim ***** válasza:
Èn nő vagyok, s a férfi orvos előtt nincs semmi alsóbbrendű érzésem, sőt! De mondjuk én jól nézek ki... ;)
2015. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

Megnyugodhatsz az én külsőmben sincs semmi durva:-)


De a külső adottságoktól függően vannak szemérmesek,szégyenlősek és olyanok akikre már a gátlásos szót használnám.Nem feltétlenül a külső adottsággal függ össze ki mennyire szégyenlős,meg nem is neveltetéssel,mert van hogy 2-3 gyerek is úgyan abba a családba nő fel,az egyik az egész család előtt egy száll semmibe mászkál,a másik csak alsóneműig nem zavartatja magát,a másik meg nagyon szégyenlős.

Mindenki más ezt meg kell érteni.A legtöbb tini lánynak semmi baj nincs a mellével,nem ezért nem szeretnek melltartó nélkül doki előtt lenni:-)Remélehetőleg ezt te is érted.


Mindenki más vannak olyan nők akik csak férfi nőgyógyászt tudnak elképzelni és vannak akik csak nőt.De van ahol sima orvosnál is egyik vagy másik nemet részesíti előnybe,vagy van aki idősebb a másik meg fiatalabb orvoshoz menne szívesebben.Ezt el kell fogadni és ha van rá lehetőség éljenek is vele,keressenek számukra megfelelő orvost.


Nem szeretek orvoshoz járni,de jó fej orvosom van és ez sokat számít,lehet kérdezni,kérni tőle.Figyelmes,meg diszkrét,figyel az emberek személyiségére is,olyan mintha előre tudná ki gátlásosabb,ki fél az orvostól és ezt figyelembe is veszi.Szerintem ez nagyon is fontos.

2015. szept. 30. 19:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!