Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Parafimózis? Nah az a lényeg,...

Parafimózis? Nah az a lényeg, hogy kb egy hónappal ezelőtt voltam urológusnál és megállapította, hogy parafimózisom van.

Figyelt kérdés
Sokáig nem volt kapcsolatom és nem is voltam körültekintő a témában és nem foglalkoztam vele. De sajnos szex közben nagyon fájt a makkom, mert elszorította és lilás volt...nem élveztem a szexet. Úgy éreztem, hogy a műtét lesz a megoldás. Jól döntöttem?

2016. nov. 6. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Hello. Nekem fékszakadás miatt volt TKM. Ha ez a megoldása, akkor csak ez lehet. Nem kell félni tőle. Első 2 hét kellemetlen. Utána egyre jobb. :) egy kicsit jobb próbatétel az életedben. Nekem először vágták a féket. De akkor a sok kis szakadás a fitymán relatív szűkületet okozott. Ha kérdésed van. Szívesen válaszolok
2016. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
1. Válaszoló vagyok. Ez lemaradt.. Nekem holnap lesz 4 hete a beavatkozás. Úgyhogy még friss az élmény :)
2016. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod...25 éves vagyok és hát úgy érzem ez a megoldás maradt már csak nekem...kenegetés és egyéb dolgok nem használtak.

csak sok helyen olvasom hogy sokaknak kiszárad és "tönkremegy" a pénisze....ráparáztam eléggé....holnap reggel megyek győrbe a Petz Aladárba..

2016. nov. 6. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

#1-es: Fékszakadás miatt hogyap.. csába lett TKM? Sima fékszakadásnak magától kellene gyógyulnia, miféle "sok kis szakadás a fitymán" volt neked, mikor a fitymafék szakadt ott el? Milyen eszközzel vágták át a fékedet?


Kérdező: Úgy bírom, ha valaki előbb pecsételi meg a sorsát, és csak aztán kérdez! Ez elég hülye felfogás, mert bárki bármi értelmeset mondana, te már elfogadtad a sorsodat, és beletörődnél, még ha tudnál is rajta változtatni! Miért? Azért, mert döntöttél, pedig lehet, hogy a döntéseden egy esélyt szalasztasz el! Egy hónapod volt az orvos óta, meg még - ha nem is 25 év, de - valamennyi, hogy idejében tájékozódj, kérdezz, keress, felkészülj! Mi az istent csináltál te eddig?? :O

Én legalább hónapokkal korábban kezdtem felkészülni arra, ami azután várt rám, nemcsak fizikálisan, de lelkileg is! Mert erre fel kell készülni, ezt a segítőmtől is jól megtanultam, főleg mert igaza volt!

2016. nov. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Még valami: Aki felkészülten vág neki bármily ilyenbe, az nem siet, nem kapkod, de nem is izgul annyira, jobban is tud figyelni az orvosra, célzottabban is tud kérdezni tőle! Miért? Mert felkészült előtte idejébe!


És pont ezért kevesebb kétségbeesett kérdést is ír ki a gyakorikérdésekre, mert hogy az orvosok szinte semmi tájékoztatásra nem méltatnak műtét után, a régi kérdések böngészésére meg nem lesz türelmed! Mert hány meg hány ilyen kérdés van itt? Hányat néztél meg akár csak az itteni kérdések közül?

De mindegy is, ha meg is néztél,... te nem fogsz okulni belőle, mert a kérdésed világosan elárulja. Mert okos ember a másik hibáján tanul! És erre te is képes lettél volna, mint bárki más, aki nem műtét után idegeskedik, kapkod, gondolkodik, agyal, esdekel segítségért, hanem előtte használja azt, amivel a Jóisten is megáldotta!


Mindezek ellenére kitartást kívánok a műtétedhez, ha belevágsz kérdező, és felelősségteljesebb gondolkodást az Élet más területeire egyaránt!

2016. nov. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2-3 hetet hidd el ,hogy ezzel töltöttem el...mármint kereséssel....próbáltam nyújtani,áztatni stb, de nem használt=ugyanúgy szorított és lilás volt a makkom. 2 éve voltam már egyszer urológusnál ahol lakom de az öreg kissé mogorva volt(az vette el a kedvemet az egésztől...nézz bármennyire hülyének). Sajnos nem gondolkodom/gondolkodtam éretten...barátnőm nem nagyon volt sokáig és nem érdekelt a dolog, csak miután az első szex megvolt. Nem vagyok ideges, csak gondoltam kérek némi tapasztalt hozzászólást az ügyben....több topicot olvastam...van aki ellenezte, van akinek semmi baj sincs azóta se. Én úgy éreztem, hogy szükséges a beavatkozás a dokimról, aki végzi jókat hallottam több helyről is(saját ismerettségi kör).
2016. nov. 7. 03:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha szex kozben fajdalmas es szorit, akkor mindenkeppen az orvos korulmetelest fog javasolni. Nem kell felni tole, tobben tul estunk mar rajta
2016. nov. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1:m. Válaszoló vagyok. Na elmesélem. Így hátha. Évekig semmi gondom nem volt. Egyszer csak a fék beszakadt szex közben. Vérzett. Stb.. Az meggyógyult. Az valahogy hozott magával egy kisebb relatív szűkületet, amivel a fityma néha-néha berepedezett, amikor nem vigyáztam.. A fék is berepedezett 1-1x.. Ez ment fél évig, amíg már nem zavart jobban a dolog.. Amikor már kezdett kellemetlen érzés lenni a szex.. Dokinak mondtam h TKM nem.. Próbáljuk meg a fékkel.. Az hátha lazít annyit a fitymán is, hogy elég lesz. Picit lazított, de nem eleget.. Aug 22-én volt ez. Okt 10-én meg a körülmetélés. De őszintén megmondom. Nekem tetszik az új felállás. Nem lett érzéketlenebb. Igaz, hogy sokkal mélyebb, picit áthatóbb az orgazmus stb. Csak meg kell szokni az új állapotot :)
2016. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!