Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tettem uristen? Ha egy...

Mit tettem uristen? Ha egy koztudottan sok f*szt megjárt nő leszop gumi nelkul simán lehetek aids-es nem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 00:47
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is nyugodj meg, mert az idegeskedésnek, kapkodásnak nem sok értelme van. Ami esett, az már megesett, változtatni nem tudsz rajta.


Mint mindennel, a HIV fertőzéssel kapcsolatban is rengeteg tévhit kering a köztudatban, sorolhatnám ezeket, de nem szeretném, mert aki elolvassa, annak nem biztos hogy eljut a tudatáig, hogy ezek hibás elképzelések.


A Te esetedben a következőket tenném.


1, megnyugodnék - erre a legjobb mód, hogy valaki olyannal beszélgetsz, aki jártas a szexualitás témájában és megbízol benne. Ez lehet orvos, szülő, pedagógus vagy anonim tanácsadó szolgálat, stb


2, tájékozódnék - erre a legjobb mód az Internet, de az Interneten rengeteg az információ, és az információk rendszerezéséhez, szűréséhez megint csak olyan ember kell akiben megbízol és tájékozott a témákban


3, levonnám a megfelelő következtetéseket azaz megérteném hogyan működik a testem, milyen módon terjednek a fertőzések, mik a fő veszélyforrások és mivel lehet ezeket megelőzni


4, miután kellően utánanéztem mindennek, kezdeményeznék egy komoly beszélgetést a lánnyal, akivel az eset történt és elmondanám neki a frissen szerzett ismereteimet, akár segítő bevonásával is (akiben ugye megbízom)


5, a tudás hatalom, ezért felkészülnék arra, hogy a környezetemben mások is kerülnek majd ilyen helyzetbe és szükségük lesz a tanácsaimra, tehát ha szóba kerül a téma, tudjak mit mondani másoknak


6, javasolnám az osztályfőnöknek hogy keressen egy, a témában jártas szakamebert akit osztályfőnöki órára meg lehet hívni


7, ezek után keresném meg a lehetőségeket, milyen orvoshoz mehetek el és milyen vizsgálatokat kell elvégeznem. Ez függ életkortól, lakóhelytől, anyagi lehetőségektől, stb


Hozzátennék még néhány dolgot.

A HIV (ami az AIDS-t okozza) lappangási ideje 2-4 hét, ezután már kimutatható a fertőzés. Sajnos a továbbfertőzés esélye ilyenkor a legnagyobb, mert a vírus robbanásszerűen önti el a szervezetet, ilyenkor a legfertőzőképesebb.


A gumi nélküli orális szexnél nem a HIV a legnagyobb veszély, hanem a "hagyományos" nemi betegségek, mint pl. a herpesz, szifilisz, stb. Ezek gyógyítható (kezelhető), de nagyon kellemetlen betegségek.


Végül a legfontosabb dolog, amiről a hozzászólók elfeletkeznek: a SZEX NEM BŰN! Ne neveljük arra a gyerekeket hogy félve, titokban, kapkodva, rettegve az ismeretlen következményektől éljék meg a testi élvezeteket! A szex az élet természetes velejárója, amit lehet jól és rosszul is csinálni. Ha jól csinálod, boldog ember leszel, ha nem csinálod jól, akár egy életen át keserű ember leszel. Mint mindent, ezt is tanulni kell, hasonlóan pl. az autóvezetéshez.


Remélem segítettem, ha további kérdések vannak, szívesen válaszolok akár privátban is.


(Köszönet a Háttér Egyesületnek, ahol a nemi betegségekkel kapcsolatos előadássorozaton részt vehettem)

2010. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
09:47 az erőszakos cselekmények áldozatai, meg a csecsemők, vérátömlesztés útján megfertőződöttek szerinted hányan vannak? Hány százaléka az összes HIV-pozitív betegnek? Szerinted van 1%?
2010. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:

sajnos nem csak 1 %-ról van szó évi 350-400 ezer új fertőzés van a gyerekek körében...nem beszélve a megerőszakolt áldozatokról főleg Afrikai háborús övezetekben...ez messze nem 1%


de még ha csak annyi is lenne nekik nincs joguk a kezeléshez?


nem mellesleg ha időben kezdik kezelni az anyát, a magzat sokkal kisebb kockázattal fertőződik meg...de szerinted, a potenciális fertőzés kockázatának csökkentéséhez nem lenne joguk, gondold kissé át ;)

2010. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
:'(
2010. máj. 28. 12:47
 25/53 anonim ***** válasza:
0%

12:27, én nem hiszem, hogy nálunk van 1%.


Az, hogy mi van Afrikában, engem nem túlzottan izgat. Csúnya dolog, de tényleg nem. Azt amúgy nem is a mi adónkból fizetik...


Szóval a magyar fertőzöttek hány százaléka az, aki önhibáján kívül fertőződött meg? Nem érdekel, hogy mi van Bangladesben meg a Holdon, bocsi

2010. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!


Ismételten kérlek, hogy az 05:07-kor írott hszsomban megfogalmazott kérdéseimre válaszolj, mert komolyan érdekelne amiket benne kérdeztem.

Elvileg segítséget ill reakciókat kértél, ill. vártál el tőlünk, kaptál is jószerivel. Illene tehát cserébe válaszolni is a feltett kérdésekre! Nem gondolod?


A 09:43-as és a 11:48-as hozzászólók véleményeit különösen hasznosnak tartom, fogadd meg! Hidd el, érdemes! És tudom, hogy hülyének érzed magad, de feltételezem tanultál a hibádból, és legyen bármi is az eredmény, legközelebb ELŐVIGYÁZATOSABB és FELELŐSSÉGTELJESEBB leszel! :-o



Üdv: EE



**** **** ****

OFF: Én a hasznos hozzászólások mindegyikét felpontozom, függetlenül attól, hogy ki- vagy micsoda az illető. De mostanában sajnos az tűnik fel, hogy a hasznos hozzászólások zömét egyre inkább IRIGYSÉGből pontozzák le egyesek, erre több jel is utal. Aki ebből fakadóan tesz ilyet az már egyenesen szánalmas.

Ha valaki jót nem tud mondani, az ne mukkanjon meg, ne kritizáljon senkit, de azért ne is irigykedjen a másikra, csak mert ő nem tud mit hozzászólni, s ne is pontozza le a másik egyébként hasznos válaszát, tökmindegy ki-/micsoda ő, vagy hogy mit gondol róla! Viselkedjünk egymással tisztelettel, Emberek!


(Nemcsak nekem problémám ez... bár nem mintha ezen múlna minden... csak azért zavaró! >:-T ) :ON

2010. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Hello EE bocsi nem voltam gépközelben.Na szóval akkor 16 éves vagyok suliban semmi felvilágositás nemvolt. A dolog úgy jött létre hogy mentem este hazafele , és ott ült a házuk előtt köszönt, beszélgettünk és beinvitált a házába ahol lekapott és elkezdett "szopni" , megvolt a dolog hazamentem, mondtam havernak mitörtént erre mondta vigyázzak nehogy aidses legyek, bár nem mondtam ki a csaj csak úgy általánosan értette és már be is paráztam:( amúgy senki nem mondta hogy aidses ez nálam valami hipochonder féleség volt már nekem hereráktol agydaganatig minden:(
2010. máj. 28. 23:44
 28/53 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy lenyugodtam amúgy telefonon kértem időpontot egy anonim szűrésre azt mondták hat hét múlva menjek :)
2010. máj. 28. 23:46
 29/53 anonim ***** válasza:
12%

16 évesen??? :-O

Őszinte részvétem anyádéknak! Idióta állat!

Én is fiú vok, de 16 évesen sem voltam ennyire hülye, már ne is haragudj! Lehet nem nagyon terjed nyállal, de nincs kizárva a veszély! Ezzel dicsekedj egész életedben, ne azzal, h 16 évesen már qrvázol!

2010. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
7%
Tiszta cink vagy!
2010. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!