Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan tudnám csökkenteni az...

Hogyan tudnám csökkenteni az ösztrogén szintemet, és növelni a tesztoszteron szintemet?

Figyelt kérdés
Szőlőmag kivonat jó? (Azt szoktam inni [500mg, aminek 95%-a PAC], vízzel felturmixolom és valahogy nagy nehezen (mivel nagyon keserű) megiszom. Elméletileg sok benne a kvercitin, ami jó a tesztoszteronra. Meg sok vöröshagymát eszek (napi 1-2db) szintén a kvercitin miatt. Halolaj kapszulát is szedek, elméletileg az jó rá.
2018. máj. 11. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Ezek a növényi afrodiziákumok mind ösztrogének, csak másként hatnak, ezért készteti a hipofízist hormontermelésre.

A legjobb az életmódváltás, rendszeres testmozgás, és a létező összes zsír lefaragása a testről.

Amíg zsírréteg van, addig nem fog termelni rendesen tesztoszteront a here.

2018. máj. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgyanúgy termel, csak a zsírszövet tud termelni olyan enzimet, ami a tesztoszteront átalakítja ösztrogénné tudtommal, ami nem jó. De jelenleg 13 kg fogytam (diétával, és még nem is kezdtem el tornázni). És a tojás jó?
2018. máj. 12. 13:44
 3/18 anonim ***** válasza:

hülyeség,hülyeség,hülyeség...

Az összes növényi cucc nem nagyon ér semmit ha ér is akkor keveset,főleg ha fiatal vagy.Egyetlen olyan LEGÁLIS (nem teljesen növényi) táplálék kiegészítő van magyarországon ami szinte napokon belül kifejti hormonoptimalizáló hatását,és ezt laborértékekkel lehet alátámasztani. (Nem reklám,saját tesztelések laborokkal) A zsírszövet nincs befolyással a hipotalamusz hipofízisre ahogy az előző írja.

Férfi vagy gondolom? hány kg hány centi?

Hormonvizsgálatok történtek már amik megerősítették a tesztoszteron hiányt vagy alacsony szintjét?


Ha nem a következőket kellene megnézni: LH,FSH,Ösztradiol,tesztoszteron,TSH,vércukor.

Egyéb tüneteid vannak-e? Miből gondolod hogy magas az ösztrogéned?

2018. máj. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

kb 23 éves korom óta küzdök evvel, jópár endokrinológust megjártam, szóval ez a hülyeség, hülyeség, hülyeség dolog kissé merész...

De, van köze bizonyos életkor után a zsírszövetnek, meg az izomszövet arányának a hipotalamuszhoz, hipofízishez.

Empty sella-ról hallottál már?

Nem?

Akkor nézz utána.

2018. máj. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

tanulmánynak remélem elég lesz, a vagy kb 5 millió hasonló cikk közül, igaz, in english:

[link]

2018. máj. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az üres szellának semmi köze a zsírszövetnek.
2018. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csak tapasztalatból,és sok esetet látva mondom hogy a magyar "endokrinológusok" nem értenek ezekhez a dolgokhoz,azért tart itt az egészségügy.
2018. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A zsír-izom arányhoz azért van köze (én ezt hallottam), hogy a zsírszövetben a tesztoszteron át tud alakulni ösztrogénné. Tehát a zsírsejtek tudnak olyan anyagot termelni (enzim), ami a tesztoszteront ösztrogénné alakítja át. És nyilván, ha minél több a zsír annál több ilyen enzim keletkezhet a vérben, illetve az aktivitásuk is nagyobb. Valami ilyesmit olvastam valamikor régebben valahol. Elméletileg a zöld tea nagyon jó arra, hogy a hormonrendszer optimalizálódjon. Vérképem még nem volt és még fiatal vagyok (21 éves leszek ebben az évben). Csak azért kérdeztem, mivel az jó, ha minél alacsonyabb az ösztrogén és minél magasabb a tesztoszteron a férfi vérében, nem?

Interneten a zöld teát, meg a hagymát (fokhagyma, vörös hagyma, fehér hagyma, lila hagyma) írják, ami jó erre, ill. a káposztafélék, keresztesvirágúak. Csak kíváncsi vagyok, hogy valaki tapasztalatból tud-e még mást is.

2018. máj. 13. 12:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Abban egyetértünk, hogy az endokrinológusok eléggé.....hmhm, érdekesek.

Nem velük van a gond, sajnos még csak itt tart a tudomány.

Holland, finn fórumokon se jutottak még előrébb, meg hát a gyógyszeripar, meg a pontrendszer is rendesen beleszól, hogy mit írnak fel a dokik. Ők az androgélt erőltetik, ami kalap szamóca. Tapasztalat. :(


21 évesen, kérdező, még ha akkusavat iszol, hozzá eszel rozsdás olajos hordót naponta, annak se kellene befolyásolni a hormonrendszered.

Én 23 évesen rontottam el az enyém, DHT blokkolóval...:( a hajam miatt.


De van olyan, hogy nem fejlődik ki a Sella-ban rendesen a hipofízis, egy CT/MR-t nézess, vagy rejtettheréjűség, érproblémák, stb.

Kár lenne gyógyszerekkel még jobban elrontanod magad, ha esetleg műtéttel simán megoldható.

Én 44 évesen már kifutottam, rajtam már sokminden nem segít. :(

2018. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A hajammal nincs semmi baj, nagyon sűrű, tele vagyok forgókkal, és gyorsan nő. Sajnos eléggé gyakran kell levágni, mivel én rövid hajat szoktam hordani, a hosszú haj nem jó nekem, mivel nekem nagyon zsíros a hajam.
2018. máj. 13. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!