Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18 éves vagyok és már jó...

18 éves vagyok és már jó ideje realizáltam, hogy fitymaszűkületem van?

Figyelt kérdés
Kifejezetten vártam erre a nyárra, mert elhatároztam hogy érettségi után "megszabadulok ettől a problémától." Ennyi idős korban már csak az urológus segíthet? Ott kifejezetten az egész bőrt eltávolítanák, vagy van olyan opció hogy csak a makk résznél? Szerintem már kis korom óta van ez a dolog, csak nem mertem szólni, persze tudom ez a saját károm. A lényeg, hogy mivel felesleg is van rajtam vérpéniszem van. (lankadtan 4 centi, mereven 15). Lankadtan a makk feléig tudom hátrahúzni, még akkor sem teljesen. Mereven a makk feléig sem megy le a bőr. Ebből gondolom hogy a többi esethez képest ez már súlyos. Csak a műtét segíthet az is mihamarabb?

2018. jún. 24. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálok mindenre sorrendben válaszolni:

-"Ennyi idős korban már csak az urológus segíthet?"

Szerintem bármely idősen szükséges hozzá az urológus. Én régen gyerekekkel dolgoztam betegszobán, és előfordult, hogy sebészetre kellett vinnünk a kicsiket.

-"Ott kifejezetten az egész bőrt eltávolítanák, vagy van olyan opció hogy csak a makk résznél?"

Ezt helyben az orvos dönti el. Természetesen van részleges feloldás is.

Megjegyzem - mert nekem az olvasásakor ez az infó jött le: attól , hogy felesleged van, nem attól van vérpéniszed. Ez egy állapot. Kinek hús (ami állandó hosszúságú), kinek vér, ahogy írod: nyugalmi állapotban kisebb, mint mereven.

-"Csak a műtét segíthet az is mihamarabb?"

Ezen az állapoton igen, de mindenképp lássa egy szakorvos.

2018. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a mütét maga kb. 20 perc. A lábadozás utána 2-3 hét és tökéletesen fog müködni a szerszámod! nem lesz gond.
2018. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés igazából, hogy "ennyi idősen csak a műtét segíthet" akkor nem, egyáltalán nem vagy túl öreg ahhoz, hogy konzervatív (=megtartó) megoldások ne működnének.
2018. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Urológushoz menj el,majd ő megmondja hogy mit tud csinálni.Nem minden esetben kell műteni,van amikor szteroidos krémmel lehet a fitymát még kezelni.De metélni is csak súlyos esetben kell,de na itt kell óvatos lenni,mert sok orvos metélés mániás,ha kell,ha nem vagdosni akar,mert az tb támogatott.A legtöbb esetben el lehet kerülni a metélést és lehet más műtétet választani ahol azért megmarad a fityma is(z plasztika,fityma plasztika,bemetszés,részleges metélés).Ha az orvos a metélést hozza fel,akkor kell megkérdezni hogy esetleg más műtéti eljárással meg lehet a fitymaszűkületet oldani,vagy szteroidos krémmel meg lehet próbálni a szűkületet kezelni stb


Tehát nem csak a metélés létezik mint megoldás,csak észnél kell lenni.

2018. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2018. okt. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!