Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges vagy teljes körülmet...

Részleges vagy teljes körülmetélés? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam kórházban az orvossal konzultálni. Merev állapotban a péniszemen a fitymát csak kb a makk közepéig tudom húzni, utána nagyon fáj ha teljesen le akarom húzni a makk végéig... Az orvos egyből teljes körülmetélést javasolt, azt mondta a részleges körülmetélést Ő nem vállalja semminél, mert visszaszűkülhet. A műtét kevesebb mint 1 hónap múlva lesz és nem akarok hirtelen döntést hozni a teljes körülmetélést illetően. De nálunk urológiára kb 5 hónapra kapni időpontot. Így le tudhatnám simán, hogy körülnézünk az egészet . De nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet. Ha ennyire nehezen megy hátra merev állapotban a fityma, akkor tényleg csak ez a megoldás ? Lankadt állapotban semmi baja, szépen hátramegy, csak mereven akad meg félúton. Köszi a segítséget előre is !

2018. okt. 24. 22:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hogy körülmetéljük*
2018. okt. 24. 22:57
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Mennyi ideje próbálod nyújtani és hogyan?

2018. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Most nem akarnám megint leírni én hogy jártam, de szerintem felejtsd el az urológust így elsőre, és olvasd el amit a másik topikban írtam! Okulj belőle mert sokat segíthet neked is, hogy megúszd az értelmetlen metélést, amit rád is rá akarnak erőltetni, pedig te magad is érzed,hogy semmi szükség nincs rá! Akkor pedig te fordultál rossz emberhez, ha ezt érzed, én azt tanultam meg egy életre, hogy az ilyen segítségnél nem szabad leálni, mert csak ráfázhatsz! De ha rám hallgatsz, te is kivédheted ezt, a fitymád meg megtarthatod csak fitymaszűkület nélkül! Lehet részleges körülmetélés se kell, nemhogy teljes...


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__..

2018. okt. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Oké, de ki az a segítő, vagy mi ennek a hivatalos neve?
2018. okt. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
szerintem nyugodtan csináltasd meg a metélést. 2-3 hét alatt rendben leszel teljesen
2018. okt. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kerüld el a metélést ha tudod,főképp a teljes körül metélést,a fityma nem hiába nőtt oda,meg van a szerepe
2018. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

na azért nem 3 hét, de mondjuk úgy, a durvább gyógyulás 2 hét, kb 3 hét múlva már a fájdalom is minimális, de az érzékenység még sokáig megmarad nyilván, hiszen szabadon lesz a makkod.


de aztán ez nagyon egyedi kérdés, sok fiú van, aki meg kifejezetten esztétikai, higiéniai okokból csináltatja meg és nagyon örül h megtette.


na most a részleges kontra teljes témában valóban van egy veszély, hogy pont a gógyulás, a hegesedés eredményeképpen aztán még szűkebb lesz mint volt, a másik meg az h részlegessel minimálisan se érjük el azt az eredményt, ami a metélés lényege lenne. szal ha már metélés, akkor sztem teljes, feszes (arra figyelj, ha féket se hagyják meg, mert az is egy örökös probléma lesz), és utána pár hónap türelem. azért a teljes gyógyuláshoz és a teljes használhatósághoz bizony inkább 5-6 hónapot vegyünk minimumnak.

2018. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én pedig abban hiszek, hogy nem véletlenül történik ilyen orvosilag megmagyarázhatatlan módon. Bizonyos lelkeknek ezt sajnos át kell élniük és ezt választják. (Spiritualitás.)

Érthető a félelem a TKM-mel kapcsolatban, viszont a részleges kockázatával kapcsolatosan igaza van az utóbbi válaszolónak. Én tanácsolok több orvos vagy akár magánklinika felkeresését. Ha több is TKM-et javasol, akkor ehhez hozzá kell szokni.

Én bíztatásból el tudom mondani, hogy komplex gyulladást követően 27 éves koromban TKM-ben részesültem és teljesen meg vagyok vele elégedve. Bár először részlegest gondoltak, de egy komplikáció miatt teljes lett belőle. Először nem örültem, de végül pozitív helyzet lett belőle. Egyáltalán semmiféle rémhír nem igaz rám, nem lett érzéketlen, nem kérgesedik, és átlagnál nem szárazabb. Bár szexuális tevékenységhez szükség van krémre vagy akár testápolóra, de ez a legkevesebb. Márpedig egyébként sima mezei és valamennyire rossz hírű kórházban végezték el. Én még örülök is neki, csak a műtétet és a 2 hét kamillás-kötözős nyüstölést kellett átvészelni. Utána tökéletes lett.

Tehát tanács még egyszer: több orvosi véleményt kikérni.

2018. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem feltétlenül kell úgymond hozzá "szokni", ahhoz, ha több urológus is a TKM-et erőlteti, a spiritualitást pedig nem keverném ide. Senkinek nem kell átélnie semmi ilyet, ha okosan választ segítőt, szakembert. Az előre jól megtervezett dolgok, pozitív hozzáállás, jó választás, jó technika meghatározó lehet egy beavatkozás sikerességénél és az eredmény feldolgozásánál, elfogadásánál. És nem muszáj bedőlni az olyan urológusoknak, akik szándékosan a körülmetélést mantrázzák azért, hogy elfogadd, mert nem muszáj! És lehet, hogy egyeseknek jó megoldás, a másoknál viszont lehet pont nem az, de ez nemcsak a KM-re igaz!

Ami pedig az ijesztegetéseket illeti, nos ha jól megcsinálják a választott beavatkozást akkor nem fog visszaszűkülni, se részleges metélésnél, se bemetszésnél, és csúnya se lesz. Persze, ehhez a megfelelő embert kell felkutatni és kiválasztani a feladatra, aki lehet nem is feltétlenül orvos!

(Manapság már vannak jó működőképes alternativák is.)

2018. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 E-Zsolesz ***** válasza:
Én 8-assal értek egyet maximálisan, az ilyen gyulladt szervi vagy külső dolgok mindig lelki jellel vagy üzenettel jönnek létre. Változást vagy változtatást akar a lélek és szükség van hozzá. Főleg olyan betegségek esetében, amiket az orvostudomány a mai napig nem tud meghatározni és gyógyítani. Mint például ez és a rák. Soha nem is fogják tudni, mert nem a tudomány felől kéne hozzá közelíteni. De ehhez túlságosan csőlátásúak. Plusz szintén hiszek abban is, hogy jelenleg a fitymának már nincs ugyanolyan szerepe. Munkámból adódóan tudom, hogy egyre több ilyen eset van. Az megint egy másik téma volna, hogy valakinek úgyszólván elrontották a körülmetélést és akkor vajon miért kell ezzel élnie. De ebbe ne menjünk itt bele.
2019. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!