Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit ajánlanátok extra érzékeny...

Mit ajánlanátok extra érzékeny bőrre?

Figyelt kérdés

Az arcom nagyon érzékeny a borotválásra, ezért is szoktam leginkább szakállnyíróval vágni de még azért így is kell borotvával igazítani. Ez egy nagyon kicsi hely a nyakamon és az arcomon. Amikor csak ezt a kicsi helyet borotválom akkor az nem vészes, kibírható. Azonban vannak olyan helyzetek amikor teljes borotválást szoktam, ilyen volt most a felvételi alkalmassági. De van más ilyen is pl. érettségi, nyelvvizsga és minden ilyen amikor szóbeli rész van. A helyzet ilyenkor az, hogy hiába van nekem sensitive borotvám és borotvahabom, borotválás után felömlik a nyakam és még rendesen fáj utána. Arról nem is beszélek hogy az utána következő 2-3 napban ha hozzáérek nagyon fáj, főleg akkor amikor valamilyen ruha végighúzza. Amikor már nő akkor ezek a gondok el is múlnak.

Próbáltam már sensitive alkoholmentes balzsamot, alkoholos aftershavet is de semmi jelentősége nincs. Jelenlegi bevált módszerem a hintőpor. Azzal meg az a helyzet, hogy csak este tudom használni mert ugyebár napközben nem lehetek fehér arccal és nyakkal :D

Mit tudnátok ajánlani? Van még valaki akinek hasonló a problémája?



2019. máj. 31. 23:10
 1/2 P F válasza:
20 éve középiskolában tapasztaltam először hasonlót. Édesapám szerint majd megszokja a bőröm ha többet borotválkozok. Sajnos nem lett igaza. Mivel utálok vakarózni, inkább növesztek borostát, és 1mm re vágom a géppel.
2019. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen én is ugyanezt csinálom.

Csak pl. holnap megyek szóbelizni aztán holnapra is meg fogok borotválkozni. Ha van valami ilyen alkalom akkor mindig szoktam és ezért kellene valami olyan dolog rá amit ilyenkor használhatnék.

2019. jún. 7. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!