Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnék megnyugodni a...

Hogyan tudnék megnyugodni a fogorvosi székben?

Figyelt kérdés

Alapjában nem vagyok egy hisztis, de a fogorvosnál komolyan nehezemre esik nyugton ülni. Egy idő után úgy érzem kerülget a pánik, olyan félelem kerít hatalmába mintha az életem lenne veszélyben, és úgy érzem elvesztem a kontrollt és menekülnöm kell a szituációból még akkor is ha éppen semmi nem fáj.


Ilyenkor megkérem a dokit hogy tartsunk fél perc szünetet. Ő Abba hagyja a fúrást vagy amit éppen csinál, de a sokadik ilyennél már látom rajta hogy fogy a türelme.


Mivel még előttem van 2 gyökérkezelés így szeretnék valamit kezdeni ezzel a problémával.


Ismeritek az érzést amiről írok? Nektek van bevált módszeretek arra hogy nyugodtak tudjatok maradni?



2020. aug. 12. 15:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Utolsónak: ezt kipróbálom, köszi. Pont legutóbb gondoltam rá hogy ha gyerek lennék kérnék egy plüss játékot a polcról hogy szorongathassam. (gyerek és felnőtt fogászat is van ebben a rendelőben)
2020. aug. 15. 12:14
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kérj. Nekem egy csomó ilyen kicsike állatom van ami pont egy kézben elfér vagy homokkal vagy műanyag golyócskákkal vannak kitömve. Már 40 éves vagyok de mikor kórhazba mentem műtétre vittem ezekből többet is. Nagyon jól jöttek vérveteleknék meg fajdalmasabb beavatkozásoknál. A szobatársaimnak is hagytam ott belőlúk mikor már kiengedtek. Nagyon örültek neki. És nem nevette ki a 65 éves nénit sem senki hogy a kezébe kis vizilovat szorongatott. Az orvosok is tudják, hogy nem kellemes ez a betegnek. Viszont haladni akarnak a munkajukkal így mindenki jól jár :) persze a stresszlabda is jó. Ha valaki cikinek érzi a kisallatokat. :)
2020. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Pont most hoztam el egy stresszlabdát Anyutól. Neki több is van. :) hátha segít hogy lesz mibe kapaszkodni.
2020. aug. 16. 13:13
 14/23 anonim ***** válasza:
Tuti jobb lesz :)
2020. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
A stresszlabda nem vált be, de egy nagyobb plüss állat igen. :) ciki vagy nem, nekem jól esett ölelgetni, szorongatni a mackót kezelés közben. Hogy a doki mit gondolt az az ő gondja.
2020. aug. 30. 19:19
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez cuki, én csak a saját ujjamat szorongattam. Mondjuk csoda, hogy maradt benne a végére vérkeringés. :D
2020. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem látott az a doki már annyi stresszkezelési taktikát, hogy semmin nem fog meglepődni. :)
2020. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15 szerintem tök jó fej vagy, hogy bevallaltad és megoldottad. A plüss mackó menőt! :)
2020. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És ami a legfontosabb hogy működött. Végig bírtam a kezelést. Amikor úgy éreztem hogy legszivesebben elrántanám a fejem akkor jó nagyot szorítottam a mackón helyette. :) a doki szemszögéből úgyis ez volt a fontos.
2020. aug. 31. 12:04
 20/23 A kérdező kommentje:
Jah és hozzá teszem hogy másfél órát macerálta a fogam. Azért nem semmi hogy végig csináltam. :)
2020. aug. 31. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!