Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől tudnék megnyugodni és...

Mitől tudnék megnyugodni és aludni végre?

Figyelt kérdés
Elég sok olyan éjszaka van, amikor hiába csukom be a szemem nem tudok aludni, folyamatosan negatív gondolatok jutnak eszembe és egyszerűen ordítani tudnék, megállíthatatlanul sírok és nem tudok megnyugodni, csak azon kattog az agyam, hogy keresnem kéne valamit amivel vagdoshatom magam, valamit, amivel fizikai fájdalmat tudnék okozni és elterelné a figyelmem. Általában hajnali 4-ig szokott tartani, és szeretnék véget vetni ennek a szenvedésnek. Szeretnék tenni a mentális egészségem helyreállításáért de kilátástalannak látom az egészet. Ha valaki tudna adni akár valami apróbb tanácsot is amivel rátérhetek egy jobb útra a gyógyulás irányába, annak nagyon hálás lennék.
2020. aug. 8. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős vagy?
2020. aug. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En depressziós vagyok es személyiségzavarom van, évről évre egyre nehezebb volt az alvás, 3 eve szedek altatot, egy eve csak xanaxszal tudok elaludni. Bar ez nem megoldás, pszichiáterhez kell menned.
2020. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A xanax a lehető legrosszabb ami létezik.
2020. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rossz, de ha zsinórban 3 napig nem alszol, miközben sirogorcseid vannak es omlik rólad a víz, akkor be fogod venni.
2020. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan elbagatellizálják, de a relaxáció jót tud tenni. Tanulj meg valamilyen technikát, mondjuk az autogén tréninget, vagy progresszív relaxációt, ezeket a neten is megtalálod.


Elalvás előtt pl olvass valami jó kis regényt, az kicsit elálmosít, és kikapcsolja az agyad is, remélhetőleg.


Gyógynövényes nyugtatók is vannak, azokat is kipróbálhatod.

Orbáncfű (ha nem vagy terhes), citromfű, macskagyökér tartalmú készítményekre gondolok.


Sportolj! Kicsit ki is fáraszt, és lelkileg is nagyon jót tesz.


Nyilván, ha semmi természetetes nem válik be, akkor nem marad más, mint a gyógyszer.

2020. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az edzés nem segített, napi 2x edzettem hetekig de ilyenkor még erősebben ott voltak ezek a gondolatok este. Egyébként 18 éves vagyok és lány.
2020. aug. 8. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!