Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy bölcsességfog...

Mennyire fáj egy bölcsességfog műtét? Kinek milyen tapasztalata van vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, fogszabályzót szeretnék felrakatni, mert az egyik fogam elég kesze-kusza, és az egyik metszőfogam még az ínyemben van amit bölcsességfog műtéttel egyidejűleg húzna be a műtőorvosom. Tudom elég közhelyes kérdés és van kb 100cikk róla illetve kérdés. VISZONT rengeteg rossz tapasztalatot és fájdalmas műtétet olvastam már. Természetesen tudom, hogy nem egy könnyű és kellemes dolog, de azt is tudom, hogy sok-sok ember átesett már rajta, és igen túl élték. Persze azt is tudom mindenkinek más és más a tapasztalata.

Ettől a műtéttől mindössze annyi választ el, hogy konzultálnom kell a fogszabályozó orvosommal. A fogaim alapjában véve rendben vannak teljesen, mindig járok általános vizsgálatokra, ha tömni kell betömetem...Tehát ez a része tiszta.

Konkrétan nem attól a fájdalomtól félek amit a műtét után érzek, mivel tudom, hogy akkor már túl vagyok rajta, pár hét és teljesen rendbe jön. Ami az én félelmem az maga a műtét. Nagyon de nagyon sok videót néztem, ahol arról számolnak be, hogy többször éles fájdalmat éreztek műtés közben.

Magánfogászatra járok, itt is műtenek és már nagyon játszok a gondolattal, hogy akkor belekezdek és kész, de nagyon fèlek tőle.

Nagyon szépen megköszönöm aki megosztja a tapasztalatát, természetesen a pozitívumokra is kíváncsi vagyok ( ha van ilyen).


2020. okt. 25. 23:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Húzásnál nekem sem dagadt fel, de műtét utan igen, bár egyből elkezdtem hűteni, így nem vészesen
2020. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
#9 vagyok. Felül húzták, alul műtötték, szinte alig volt kibújva.
2020. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!