Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek hogy ne fájjon a...

Mit tegyek hogy ne fájjon a fogam?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a fogam annyira hogy sikítani tudnék.

Be van gyulladva és be is van teljesen gennyesedve de nem akarok fogorvoshoz menni.



#gyulladás #fogorvos #Borzalmas fájdalom
2021. ápr. 24. 23:21
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Holnap kéne menjek de nem vagyok biztos benne hogy elmegyek.

Úgy félek hogy csak na.

AZ injekciótol és a fájdalomtól is.

2021. ápr. 25. 16:09
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

“ Holnap kéne menjek de nem vagyok biztos benne hogy elmegyek.

Úgy félek hogy csak na.

AZ injekciótol és a fájdalomtól is.”


“Nagyon fáj a fogam annyira hogy sikítani tudnék.”


——————————


Tehat annyira felsz a szuri okozta fajdalomtol, hogy inkabb a nap 24 orajaban elviseled a gennyedzo, gyulladt fogad fajdalmat, ami mar olyan merteku, hogy sikitani tudnal.

Oke.

Tudod a helyedben nem a szuritol felnek, mert az tenyleg nem tobb, mint egy szunyogcsipes, es csak 1 masodpercig tart, hanem inkabb attol, hogy ha barmilyen kezelest is kell vegezni rajtad (gyokerkezeles, huzas stb), a fajdalomcsillapito nem fog hatni a gyulladas miatt.

Hidd el, nagyon nagy hibat kovetsz el, mert a gyerekes felelmed miatt, nagyobb sz•rban leszel mindig, nemcsak most, de a jovoben egyre tobb es egyre jobban romlo fogaid lesznek (egy gennyes fog nem alakul csak ugy, magatol, teljesen egyertelmu, hogy valamit nem jol csinalsz, vagy olyan merteku gyulladas van a szadban mar most, ami csak romlani fog idovel).


En a helyedben osszeszednem magam, es abbahagynam a hisztit.


Nalam jobban senki sem felt a fogorvosoktol, sima fogtomest kellett volna csinaltatnom, de 7(!!!!) fogorvosi rendeloben elutasitottak, mert amint a kezebe vette az orvos az injekciot levert a viz, es elkezdtem sirni.. azt mondtak nem fognak igy kezelni.

A 8. Rendeloben megembereltem magam, es azt mondtam, hogy ha megint elkezdek sirni, szetverem a sajat fejem, mert EZ NEM MEHET IGY TOVABB.

Nem sirtam, egy hang se jott ki a torkomon, higgadt es nyugodt maradtam, a doki szupergyorsan es fajdalommentesen vegezte el a dolgat.

Azota nem felek a fogorvosoktol, sot, mar fogszabalyzom is van. Ehez bolcsessegfogakat is kellett huzni, es minden rendben ment, fajdalom nelkul.


Szoval en azt tanacsolom, szedd oesze magad, mert ket ut kozul valaszthatsz: vagy huzod halasztod, addig amig mar olyan mertekben lesz sz•r a fogad, hogy NAGYON sok maceraval es meg annal is TOBB penzbe lerulo kezeleseken tudjak helyrehozni a fogaidat, vagy szepen osszeszeded magad, es elmesz a fogorvoshoz, es ezentul nagyobb hangsulyt fektetsz a fogapolasba.

Vagy a harmadik lehetoseg, hogy tartod magad a kis fobiadhoz, es kirohadt fogakkal eled le az eleted.

Sok szerencset.

2021. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvass utána mi minden bajt okozhat egy gyulladt fog. Azokhoz a bajokhoz képest egy fogorvosi injekció semmi. Nekem a gyulladt fogam miatt hullott ki rengeteg hajam. És ez még csak egy "laza" mellékhatás, de téged 16 éves lányként talán érdekelhet. Ne legyél ilyen puding! Ha olyan beavatkozásra is lesz szükséged, ami injekciózást igényel (gyökérkezeléshez még az sem kell), az is kb. 5 másodperc fájdalom. Annyit bírj már ki.

Beszéljek még arról is, hogy egy gyulladt fog elronthatja a többi fogadat is? Szeretnél 25 éves korodra fogatlan lenni?

2021. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

________1

Nem akarom hogy ki rohadjanak a fogam.

De én egyszer voltam fogorvosnál és akkor is olyan élményben volt részem hogy azóta nem mentem többet fogorvoshoz.5 osztály óta.(11 osztályos vagyok most)


És amúgy is én nem éri meg szenvedjek meg jobban

azért hogy adjanak nem tudom hány injekciót ( mert hogy nem egyet adnak az is biztos) ami még nem is hat.


Hogy aztán érezzek mindent amit a fogorvos csinál és sírnak vagy orditsak.


_____________2


Én akkor az egyszer mikor voltam hogy kihúzzák egy fogam ami fájt .

Na akkor adott három injekciot ami telleg borzasztóan fájt és még nem is hatott semmit.

Végig éreztem ahogy a fogorvos a fogoval huzkalja meg csavargassa és mozgással a fogat hogy ki jöjjön végre.


Nem csak hogy sírtam hanem orditottam úgy hogy biztos onnan meg a harmadik kerületben is hallották.


Erre megállt és kérdezte hogy adjon e még injekciót hogy ne fájjon de mondtam hogy nem kell mert az a három is elég fájdalmas volt már nem kell több fájdalmas INJEKCIÓ.

Aztán nagy nehezen rá beszélt hogy ad meg egy injekciot és az már biztos nem fog fájni.

Hát fájt az is borzalmasan de utána szerencsére már nem éreztem semmit.

De azóta is kerülöm a fogaszatot.

Többet egy szavát se hiszem a fogorvosnak.

Már mikor be ültem a székbe azt mondta hogy nem fog fájni csak egy kis szúrás na nefej kis szúrás abból se kérek többet.

2021. ápr. 25. 18:24
 35/52 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hat ha annyira igénytelen vagy hogy rohad a szád. Normális ember nem akkor megy amikor már baj van, hanem folyamatosan ellenőrizteti, így ahogy észrevesz valamit a fogorvos, kezelni tudja fájdalommentesen mielőtt még gyulladás alakulna ki.

Aki egy kicsit is igényes magára, annak nem rossz élmény a fogorvos, mert nem úgy kerül oda hogy már tiszta genny a szája.

2021. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

“ És amúgy is én nem éri meg szenvedjek meg jobban

azért hogy adjanak nem tudom hány injekciót ( mert hogy nem egyet adnak az is biztos) ami még nem is hat.


Hogy aztán érezzek mindent amit a fogorvos csinál és sírnak vagy orditsak.”


Rendben, akkor vegyuk a leheto legrosszabb lehetoseget.

Elmégy a fogorvoshoz, ott tegyuk fel x kezelest akarnak elvegezni rajtad, elotte injekcio.

Tegyuk fel eleted legrosszabb injekciojat kapod, de meg az sem hat, es kezeles kozben is majd megorulsz a fajdalomtol.

Ez tart max 1 oraig.

Utana mehetsz Isten hirevel, egeszseges es lekezelt fogakkal.


Vagy.. nem mesz el, es egyre tobb es egyre rosszabb lesz a fogaid allapota, napokig, hetekig, honapokig, EVEKIG lehetnek olyan fajdalmaid, amik nemhogy almatlan ejszakakat okoznak, de ehez meg pluszban a napi dolgaidat sem leszel kepes elvegezni.

Olyan Istentelen fajdalmakat kepzelj el, hogy legszivesebben egy baltaval vagnad le a sajat fejedet, csak hogy megszunjon.

Es akkor most meg nem beszeltem a feljebb is emlitett egyeb mellekhatasokrol, amiket egy gyulladas okozhat.

A kirohadt, fogatlan, igenytelen mosoly meg csak a hab lesz a torta tetejen.


Szoval, mit valasztassz? 1 ora borzalmas szenvedes (ha a letezo legrosszabb opciot nezzuk, de legyunk realisak, NEM FOGSZ SZENVEDNI)


Vagy egy egesz eletnyi szenvedest?


Igen, egesz eleted at atkozni fogod a napot amikor nem kezeltetted a problemat.

Mert az egy dolog, hogy kiesik a fogaid tobbsege, es kirohad a fel szad. Nyilvan nem egeszseges, de akkor meg vegyuk hozza a lelki reszet is dolognak. Nem tudsz mosolyogni, nem lesz onbizalmad, utalni fogod ahogy a mosolyod kinez, es ha csak nem allsz NAGYON jol anyagilag, akkor eleg sokat kell ahoz gurizned es sporolnod, hogy felnottkent x evesen helyrehozasd oket.

2021. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

"Rendben, akkor vegyuk a leheto legrosszabb lehetoseget.


Elmégy a fogorvoshoz, ott tegyuk fel x kezelest akarnak elvegezni rajtad, elotte injekcio.


Tegyuk fel eleted legrosszabb injekciojat kapod, de meg az sem hat, es kezeles kozben is majd megorulsz a fajdalomtol.


Ez tart max 1 oraig.


Utana mehetsz Isten hirevel, egeszseges es lekezelt fogakkal."


----------------


Akkor inkább ezt választom.

Bármilyen fájdalmas is legyen

2021. ápr. 25. 20:51
 38/52 anonim ***** válasza:

Menj másik fogorvoshoz, ne ahhoz a lódoktorhoz, akivel már volt rossz élményed. De közöld a fogorvossal, hogy ha egy mód van rá, akkor meg szeretnéd menteni ezt a fogat.

Feltehetően fúrni fog (nem fájdalmas!!!!), hogy utat tudjon adni a távozó gennynek. Amint a genny tud távozni, egyből enyhülni fog a fogfájásod. Azután meg lehet kezdeni a kezelést. Simán lehet, hogy mázlid lesz, megúszod egy antibiotikummal, és egy töméssel. Az is lehet, nincs is rajta gyulladás, csak egy kis lyuk, szuvasodás olyan helyen, amit te nem látsz, a is tud ám fájni pokolian! Kiszedi a szuvas részt, betömi, aztán mehetsz a dolgodra. Azután meg saját magadat fogod szidni, hogy mennyire hülye voltál, mert nem mentél hamarabb a dokihoz.

Ők nem azért léteznek, hogy fájdalmat okozzanak, hanem gyógyítanak, ezt ne felejtsd el. De ha valaki annyira elhanyagolja, mint te, és emiatt tegyük fel fájdalmas az eljárás, arról ők nem tehetnek! Szóval ne halogasd, menj el az orvoshoz, aztán írd meg ide, hogy mi volt.

2021. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Ezt orvos mondta hogy be van gyulladva.

Dd amúgy is el megyek hogy lássuk mi lett.

2021. ápr. 25. 21:51
 40/52 anonim ***** válasza:

Ez a beszed, inkabb legyel tul rajta minel hamarabb, es nyugodtan tudsz majd aludni!

Sok szerencset kivanok, es jol dontottel!

2021. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!