Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek hogy ne fájjon a...

Mit tegyek hogy ne fájjon a fogam?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a fogam annyira hogy sikítani tudnék.

Be van gyulladva és be is van teljesen gennyesedve de nem akarok fogorvoshoz menni.



#gyulladás #fogorvos #Borzalmas fájdalom
2021. ápr. 24. 23:21
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Köszi majd megírom mi történt.
2021. ápr. 25. 23:22
 42/52 A kérdező kommentje:
Na végre túl vagyok rajta.
2021. ápr. 26. 11:22
 43/52 anonim ***** válasza:

Leírok neked az én történetem.


Nagyon féltem a fogorvostól világ életemben. A fogaimat sosem hanyagoltam el, mindig meg mostam. Elkezdett nőni a 4 bölcsességfogam, olyan rendellenesen, hogy az egész fogsoromat eltolta volna hosszú évek alatt. A szájsebész azt mondta, hogy vagy kihúzom, vagy búcsút mondhatok pár év múlva a fogaim legtöbbjének. Mondtam neki, hogy akkor húzza ki. Mondta, hogy megesküszik, hogy fájdalommentesen megy az egész kezélés.

Hozzáteszem, hogy dohányzom, a cigiről le kellett mondanom az első egy hétben.

A műtét reggelén úgy be voltam fosva, hogy hánytam is aznap reggel. Percenként gyújtottam a cigiket, annyira ideges voltam. Kaptam összesen 8 injekciót es NEM FÁJT! Pici szúrást éreztem, kb amikor a szúnyog megcsíp. Meglepődtem. Aztán elkezdte fúrni a fogamat (mondjuk ott a hangok nem épp a legkelemesebbek voltak). Kb 1 óra alatt mind a 4 bölcsesség fogam kinnt volt és az injekció miatt semmit sem éreztem. Aztán mondta, hogy utána így meg úgy fog fájni. Interneten utána olvastam a mellékhatásoknak, bár ne tettem volna. A kezelés másnapján egyáltalán nem éreztem fájdalmat, utána a 2. napon picit fájt, de messze nem az elmondottak alapján. Túléltem!!! Én aki világ életemben féltem a fogorvoskotól egy pici fájdalmat sem éreztem. Utána ébredtem rá, hogy nem kell félni, mert lesznek még rosszabb dolgok is az életben.


Engem is kettő dolog elé álítottak:

-vagy fogműtét,

-vagy búcsút mondhatok a fogaimnak.


Szerintem megérte!

2021. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
És fájt, kérdező?
2021. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság hogy fájt.

Az első két injekcio nagyon fájt de a másik kettő már nem annyira.

Nem hatott túlságosan az érzéstelenítő de nem volt az se olyan borzalmas.

Volt amikor kevésbé fájt volt egy pont ahol jobban de megérte elviseltem azt az egy óra fájdalmat mintsem hogy tovább fájjon.

2021. ápr. 26. 16:10
 46/52 anonim ***** válasza:
Miért kellett mindenképpen kihúzni?
2021. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy az már annyira be van gyulladva és gennyesedve hogy hogyha nem mentem volna ma el akkor egy pár nap múlva kaptam volna egy szajzarat és a sürgősségin az intenzív osztályon találtam volna magam.


Még van két gyulladt fogam.

Az egyik most kezdett be gennyesedni. A másik meg még nem de már nem sok kell.


Máj ojan két hét múlva vagy három el megyek majd.

2021. ápr. 26. 17:28
 48/52 anonim ***** válasza:
Hát leesett az állam... Mi a frászt csinálsz, hogy ilyen fiatalon sorra gyulladnak be a fogaid?
2021. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom mitől lehet ez.
2021. ápr. 26. 18:43
 50/52 anonim ***** válasza:
Kerdezo milyen gyakran mosol fogat? Fogselymezel?
2021. ápr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!