Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miben jobb illetve rosszabb...

Miben jobb illetve rosszabb egy szkt-s fogászati ellátás egy magántól?

Figyelt kérdés

Tegyük félre, hogy egy omladozó váróteremben ülsz kőkemény vasból készült padokon, vagy hogy egy szépen felújított rendelőben bőrkanapén. Ez csak a körítés.


Mik a tényleges különbségek?



2022. jan. 21. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszközök és anyagok minősége
2022. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos hozzáállása (cél a fog megmentése), a rád fordított idő, kedvesség.
2022. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Saját családi tapasztalat: A maszek úgy érzéstelenít, hogy semmit sem érzel. Az SZTK-s rendelőből kihallatszik az ordítás.
2022. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jártam már kókler magándokinál és profi sztk-s fogásznál is. De talán azért elmondható az, hogy a tehetségesebb dokik gyakrabban kezdenek magánpraxisba - és akinek ott jó a hírneve, az valóban megbízható is. Kóklernak ugyanis az ember másodszor már biztosan nem ül önként a kezei közé.

A másik előny számomra, az a várakozási idő. Ha magánban kapok egy időpontot, akkor max. 5 perc késéssel már a kezelőszékben is ülök, nem várakozok akár órákat...

A harmadik fontos különbség, hogy a korszerűbb berendezések, anyagok, eljárások általában előbb érhetők el magánban. Persze drágább, de ha mondjuk egy foghoz 2-3 kezelés helyett elég 1 alkalommal hozzányúlnia a dokinak, és még jobb, tartósabb megoldást is kapok a pénzemért, akkor az nekem megéri.

2022. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mit kell csináljon. Egy sima tönmést, húzást megcsinál az sztk-s is, nekem az érzéstelenítés is mindig oké volt, de most implantátumot kell beülteni, azt sztk-ban nem csinálnak.
2022. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
1 protézis csináltatása hetekig is eltart az SzTK ban.Közben többször mész próbára. Magánban sokszor túl gyorsan is dolgoznak,még a kihúzott fogak helyei sem tök gyógyultak. Itt nem a fogorvoson múlik mikor is lesz meg a pótlás,hanem a fogtechnikuson.Neki mennyi munkája van.Ők nem csak 1 orvosnak dolgoznak.
2022. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem fölöslegesen fúrtak többször is az sztk ban csak még túl fiatal voltam aztán azt hittem az a jó. Két fogat egymással összetömtek meg ilyenek. Amióta a magándokik rendbetették nem romlott semmi fogam nem kellett semmit fúrni.
2022. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem kell sokat várni, kedvesebben bánnak veled, minőségi eszközök, és illetve minőségi munka.
2022. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

én sokáig sztkshoz jártam, majd elmentem egyszer magánba, ahol kapásból mondták, hogy amit az sztks csinált tömések nem valami jók, arról nem beszélve, hogy rondán lettek kivitelezve.


Pedig nem a hentes fajta sztk-s volt.. tök kedves doktornó, csak ugye 500an mentek hozzá egy nap, kapkodott, semmire nem volt idő, " még nem olyan nagy az a lyuk" és társai.


Ha rendbeakarja szedetni az ember a fogait, sajnos magánba kell menni :/


Érzéstelenítő bead, 4 tömés letudva, következő héten megint 4 és kész, rendberakott mindent.


Sztk-ban ez, azzal h 1 időpont 2 hónap és csak 1 tömést csinál meg úgy ahogy, lett volna 1.5 év..

2022. jan. 22. 08:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is kedves volt, de a tömés olyan volt mint gipsz. Megbántam hogy odamentem.
2022. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!