Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miben jobb illetve rosszabb...

Miben jobb illetve rosszabb egy szkt-s fogászati ellátás egy magántól?

Figyelt kérdés

Tegyük félre, hogy egy omladozó váróteremben ülsz kőkemény vasból készült padokon, vagy hogy egy szépen felújított rendelőben bőrkanapén. Ez csak a körítés.


Mik a tényleges különbségek?



2022. jan. 21. 17:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
13%

Magánba az megy el dolgozni, aki akar, semmi garancia nincs rá, hogy jobb ellátást kapsz, mint a körzetes orvosodnál. Sőt, személyesen ismerek olyan, csak magánban rendelőt, aki egyedül azért népszerű, mert hétvégén és éjszaka dolgozik, de a körzetes rendelőmben szebb és jobb minőségű ellátást csinálok, mint amit ő nyújt jó pénzért. Ez inkább orvosa válogatja. Én fiatal vagyok és lelkes, soha jobb hely nincs új anyagok és eszközök kipróbálása, mint a körzetem, így tb alapon sokszor olyan ellátást nyújtok a betegeimnek, amire sok magánorvos sem képes a környéken. Mivel a jó anyag és eszköz elsősorban az én munkámat segíti, nekem sem mindegy, hogy mivel húzok például egy fogat. Gyakran hallani/olvasni, hogy a körzetes orvos nem érzéstelenít, meg nem jól, én magam ezt sem értem, mert szintúgy az én munkámat könnyíti, ha a beteg nem kapkodja jobbra balra a fejét fájdalmában, ráadásul nem tudok elképzelni idegőrlőbb dolgot, minthogy 200 decibellel üvölt valaki fájdalmában, így nem lehet dolgozni.

Az a tapasztalatom, hogy a "kontár sztk-s" legendája mögött sokszor maguk a fegyelmezetlen betegek állnak. Nyilván vannak rossz szakemberek, mint mindenhol. De a körzetes rendelő "hátránya" a magánnal szemben, hogy ellátási kötelezettsége van mindenkivel szemben, aki a körzetéből betéved. Tipikus jelenség, mondhatni mindennapos, mikor megjelenik valaki "napok óta nem alszom" felkiáltással, esetleg azt el tudja mondani, hogy jobb vagy bal oldalt fáj, fent vagy lent, de az már az én feladatom, hogy kisakkozzam, vajon a 3 egymást mellett lévő, nagyon rossz állapotban lévő fog közül aktuálisan melyik fáj. Differenciáldiagnosztikálni nem lehet, mert sem a duzzanat sem a fájdalom nem körülhatárolható, a röntgen sem mutat különbséget. Tippre kihúzom az egyiket (itt hangsúlyozom ki, hogy mind3 húzásra ítélt alapvetően), majd persze hetekkel később hallom vissza, hogy a jó fogát húztam, mert aktuálisan nem az fájt, habár nyilván a vizsgálat során látott eredmények miatt döntöttem amellett. Ugyanez az elérzésteleníthetetlenség jelensége, amikor annyira gyulladt egy fog, hogy hiába bármi anyag, technika, nem zsibbad, de közli velem, hogy ő többet nem tud visszajönni, mert dolgozik, most oldjuk meg. Amúgy rengeteg ilyen sztorit tudnék mesélni, hogy mi miatt döntünk végül úgy, hogy egy gyulladt fogat inkább kiveszünk és mellőzük a gyógyszeres kezelést, de soha nem érne véget a mondanivalóm.


A lényeg: érdemes saját tapasztalatot gyűjteni egy orvosról, ha az illetőről maximum 1 negatív véleményt hallunk, illetve szintúgy érdemes mindig megnézni, hogy milyen szájból hangzik el a rossz vélemény, mert a szemlátomást rossz fogazatú, büdös szájú ne akarja bemesélni, hogy jó fogát húzták, amikor messziről látszik, hogy ilyen nincs neki.

Egyébként magánrendelésem is van, ugyanazokat az eszközöket és anyagokat használom, nem teszek különbséget, mert mint írtam: az én érdemes is, hogy jó minőségű anyagokkal dolgozzak.

2022. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
akiknek nagyon jó állapotban vannak a fogai felnőttként is, azok mind magánba járnak.
2022. jan. 22. 16:03
 13/13 anonim ***** válasza:
Így van
2022. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!