Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történik, ha bölcsességfog...

Mi történik, ha bölcsességfog műtét után nem hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Erős, fokozódó fájdalom két nap antibiotikum után is. Mindent betartottam. Nyilván műhiba történt. Vissza kell utaznom 2 órás útra. Gondolom újabb műtét következik. Most viszont nem tudnak érzésteleníteni. Hogy lehet ezt kibírni? Történt ilyen valakivel? Egyáltalán megtörténhet ilyen? Hogy nem hat az antibiotikum?

#fájdalom #bölcsességfog #műhiba #hatástalan antibiotikum
2022. aug. 28. 06:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy májusban ugyanezt szedted, nem ok arra, hogy mást írjanak fel. Ha májusban sem hatott, akkor pedig akkor kellett volna szólnod, amikor felírták, hogy írjanak mást, nem kiváltani és szedni, mint a cukorkát. Lehet az ideget a fogtól távolabb is érzésteleníteni, ahol nincs begyulladva. Nekem nincs diplomám sem, nem tudom, hogy te mire kaphattad a tiéd.
2022. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Majd koppansz, mikor rájössz, hogy az orvosoknak volt igazuk, bár érteni akkor sem fogod, mert az átlagnál is butább vagy :)


“ A matematika amúgy nem természettudomány”. Gondolom azt sem tudod, hogy a természettudományi karhoz tartozik a matek te fogyi :)

2022. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..


Még nem szeded két napja az antibiotikumot...

2022. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

A fájdalomra fájdalomcsillapítót kell szedni.

Nekem sem írtak antibiotikumot a bölcsességfog eltávolításra, mondjuk én betartottam az orvos utasításait, ezért nem gyulladt be.

Az antibiotikumot nem napi 2 tablettával kell szedni, hanem az orvos utasításai szerint, akkor is, ha a betegtájékoztató mást javasol, hiszen a betegtájékoztató nem a te testtömegedre van pontosan megadva.

A legtöbb antibiotikum nem azonnal hat, hanem akár napok, vagy hetek elteltével.

2022. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem műhiba (normális a fokozódó fájdalom az antibiotikum ellenére is, amit elsősorban a gyulladás-felülfertőződés megelőzésére kaptál!), és nem lesz újabb műtét.


Lehet hogy nagy kémikus vagy, de hogy az egészségügyhöz fingod nincs, az látszik.

Csak akkor ne okoskodnál :(

2022. aug. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem meg fogorvosi diplomám van. Akkor most kettőnk közül ki kompetensebb? Egyrészről.

Másrészről, ha tényleg annyi eszed lenne, mint ahogy állítod, akkor tudnád, hogy egy ilyen kérdéshez még szakembernek is kevés infót adtál meg, annyit nem voltál képes idebüfögni, hogy milyen antibiotikumról van szó és mi volt az indikációja (a “há’ be vót gyulladva” ehhez kevés).

Harmadrészről: azt ki hiszi el, hogy egy értelmiségi ember, majd az átlag gyakorin portyázó Körmös Juci és Munkás Pityu véleményére előbb ad, mint egy szakemberére? Te úgy vagy phd kémiából, mint ahogy én Victoria’s secret modell. Az ugyanis végtelenül szomorú, hogy egy állítólag természettudományos szakember ennyire nem tud ok-okozati összefüggéseket meglátni. Ezek után nem is tudom mit várok el a betegeimtől, akiknek sokszor a 8 általános is éppenhogy megvan. Mellékesen jelzem, a kérdésed alapján előbb hinném, hogy te is ennek a díszes társaságnak vagy a képviselője, ott tapasztalható a kompetencia és az arrogancia eme látványos fordított arányossága.

2022. aug. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
89%
Vegyész lenne az a kémikus inkább, ha konyítana hozzá. 🙂
2022. aug. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!