Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam fele és úgy...

Letört a fogam fele és úgy néz ki rohadt belül? Hosszabban lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem voltak problémáim a fogaimmal egy volt tömve nagyon régen és annyi, hogy fogszabályzó kellett volna mert az egyik szemfogam nem nőtt ki és így egy kicsit arrébb van az egész fogsorom de szép egyenesen. 18 évesen kezdett el kinőni most 23 vagyok de még nincs kint teljesen helye sincs úgy. Sajnos fogszabályzóra nincs és nem is volt pénzem. Dohányoztam 5évet és egészségtelenül étkeztem huzamosabb ideig. Született egy gyermekem aki nem sokára 1éves azóta sajnos a szájápolásomra nem figyeltem oda nagyon elhanyagoltam magam és annyi súly felesleg is lett rajtam amitől már elgondolkodok, hogy nem e cukor vagy hormon probléma. Ma ettem egy puha pogácsát és alul hátúl az egyik fogamból letört a fele megnéztem rohadt belül a maradék. Vágja a nyelvem a megmaradt darab pár napot ki bír így a fogam még eljutok fogorvoshoz vagy ez sürgős? Mi lesz így a többi fogammal :( Nem szeretném, hogy ne legyenek fogaim a többi még menthető vajon ha mostantól nagyon oda figyelek? :( Nagyon félek a fogorvostól mit fog csinálni?


Kérlek támadó kommenteket mellőzétek így is nagyon utálom magam :(



2022. nov. 25. 15:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy az alsó fogsoromnál a hátsó fogak teteje néhol barnás elszíneződés van de az lehet fogkő is nem?
2022. nov. 25. 15:17
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
A letört fogat ki kell húzni azonnal csak az segít.
2022. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Val.szeg szuvasodott az a fogad.

Fogorvos tudja eldönteni, hogy ki lehet-e tisztítani és betömni, vagy ki kell húzni.

Ha szültél, ahhoz képest semmi a fogorvos! Én is féltem tőle, de nem kell!

Rajtad múlik, hogy sürgősségire mész-e el (ha szúrja a szád belsejét), vagy a normál rendelésre kérsz időpontot.

2022. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És ha pár nap múlva tudnék csak elmenni fogorvoshoz az baj?

Hogy húznak ki egy eltört fogat?

2022. nov. 25. 15:23
 5/15 A kérdező kommentje:
3# Hát igen a szülés se volt kellemes de ott nyugodt voltam valamiért viszont bármilyen orvoshoz kell mennem engem az ájulás kerülget és nagyon rosszul tudok lenni sajnos egy vérvételnél is pl :(
2022. nov. 25. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha téged nem zavar, nem fáj stb. Valószínűleg, ha ki kell húzni, simán ki tudják húzni, esetleg előtte kettévágják, hogy egyszerűbb legyen. Nem valószínű, hogy annyira íny alá tört volna, hogy a szájsebészetre küldjenek.


Ami a többi fogad illeti, kell csinálni egy panorámaröntgent, azon látszik, ha nagy gáz van. De valószínűleg vannak még itt-ott kisebb-nagyobb lyukak, tehát egy csomószor vissza fog hívni az orvos, hogy ezeket betömögesse. Plusz egy fogkőleszedés, az nagyon fontos.


Annak, hogy bármelyik másik fogadat egyből ki kelljen húzni, elég kicsi az esélye. Az is lehet, hogy a törött is menthető (vagy menthető, ha hajlandó vagy annyit fizetni).

2022. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg drogériában vehetsz fogszabályozóra való viaszt, azzal be tudod vonni az éles részt, hogy ne vágja szét a nyelved.
2022. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egy utolsó: most rögtön telefonálj valamilyen fogászatra, és kérj időpontot. Ezzel ne várj hétfőig. Amúgy is csak pár nap múlvára fognak tudni adni. Vagy, ha még azt se tudod, melyik fogászatra menj, akkor mihamarabb válassz ki egyet.
2022. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És magánnál ez az egész procedura mennyi lenne? Félek, hogy sztk-ba nem figyelnének oda elégge mert ugye nagyon parázos vagyok de csoró is😅 Illetve ha be kéne még tömni vagy kezelni pár fogamat azokat megtudnám vajon menteni, megfelelő szájápolással? Tudom, hogy egy fog nem javul csak romlik és hamarabb kelett volna észbe kapjak :(
2022. nov. 25. 15:34
 10/15 A kérdező kommentje:
8# egyet már felhívtam az 10nap mulva tudna fogadni :/ Hivogatok még párat a szentkirályiba nem szeretnék menni mert attól nagyon félek rosszakat hallottam :( Meg sokat kell ott várakozni és a kicsit nem tudom most kire bízni
2022. nov. 25. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!