Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
94 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
66%

Most mondjak ellent...?

Mi is felvettük, az egész család, ismerősök, rokonok, anyukám kollégái, ismerősei is, és senki nem számolt be oltás utáni halálesetről, sőt súlyosabb rosszullétről sem, de olyanról se akiről hallotta volna. Pedig aztán az ilyen hír futótűz. Az oltásokat vegyesen kaptuk.

2021. szept. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
68%
Én még januárba kaptam (eüs vagyok) , és azóta sincs semmi bajom tőle, sőt ha úgy alakul kérem a harmadikat is (de csak mRNS oltást mivel 23 vagyok csak és félek a trombózistól —vektor—de 30-40 felett simán jók azok is!) 23/F . Körülöttem mindenki beoltatta magát , és a mai naptól amúgy is kötelező nálunk , és nem tudok olyan embert mondani aki rosszul lett volna annyira az oltástól hogy meghalt volna de még ismerősök körében sem! Olyan volt hogy valaki rosszabbul viselte , én is 2 napig beteg voltam a második után , de nagyon hamar elmúlt, és ha beteg vagy utána az a “jó” akármennyire hülyén hangzik , mert akkor védekezik az immunrendszered—tehát jól működik— és csinálja a sok-sok ellenanyagot :D Én ezeket az érveket tudom felhozni.
2021. szept. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
70%
Ha kétséged merült fel akkor ne adasd be.
2021. szept. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
45%

Csak, ha leesett.


Beadatni? Hát én még kivárnék.

2021. szept. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim válasza:
59%
Sztem várj még
2021. szept. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
63%

Mivel a felnőttek kb 3/4-e már megkapta, akárki hal meg, lesz rosszul stb. rá lehet kenni, hogy biztos az oltástól. Ennek semmi értelme. Nekem egy oltott ismerősömnek se lett semmi baja amúgy.


Azt meg ne hidd, hogy neked semmi bajod nem lehet a vírustól, a fiatalok 40%a is szervi károsodást szenved:


"A 19–49 év közöttiek körében tízből négy esetben alakultak ki vese-, tüdő és más szervi problémák – mutatták ki a kutatók 303 Egyesült Királyságban lévő kórház több mint 73 ezer betegének adatait elemezve,"


[link]

2021. szept. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 Ypszilon1980 ***** válasza:
47%
Adasd be mindenképpen, máshogy nem tudsz védekezni a Covid ellen. Covidban sokkal többen haltak meg, mint az oltás miatt. Ezzel az erővel egy tetanuszt se adass be, ha kell, mert százmillióból egy eset okozhat súlyos szövődményt.
2021. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
47%
Az, hogy valaki az oltás után lesz beteg, az nem jelenti azt, hogy az oltástól. Időrendben egymást követő események, de nincs köztük kapcsolat. Sajnos az oltás előtt is haltak meg emberek váratlanul, előzmények nélkül, ugyanígy az oltás után is előfordulhat ilyen, de nem az oltás miatt következik be, hanem egyszerűen ilyen az élet, nem mindenkinek jut egészség. :(
2021. szept. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 anonim ***** válasza:
59%

Nyugodtan beadathatod. Én január közepén kaptam és még itt vagyok.

Az már egy jobb kérdés hogy melyiket. Ha nagyon tartasz tőle válaszd a kínait, az faék egyszerűségű elölt vírust tartalmazó, ezer éves technológia, garantáltan nem tud ártani, legfeljebb nem is használ.

Ha jobban bízol a technológiában, akkor jöhet valamelyik mrns.

Esetleg kompromisszumos megoldásként egy egydózisú Janssen sem rossz alternatíva.

2021. szept. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 anonim ***** válasza:
32%

1. Szinte teljesen mindegy melyiket adatod be csak csinald. Atlagember ugysem tudja hogy valoban mi a kulonbseg.

2. Az ilyen “mar reg beadattam es semmi bajom” èrvek a legsotetebb hulyektol jonnek. Ugyanis egy-egy kiragadott peldànak semmi koze a teljes kèphez.

3. Ettol fuggetlenul sokmillio oltott van es nem nagyon van bizonyitott osszefugges az oltottsag es egyes elhalalozasok kozott.

4. Nem a mainstream mediabol kell tajekozodni ahol csak azt kepesek kommunikalninhogy hany darab fertozott van ahelyett hogy az elvegzegt tesztek es pozitiv tesztek arànyàt kommunikàlnàk.

2021. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!