Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam fele és úgy...

Letört a fogam fele és úgy néz ki rohadt belül? Hosszabban lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem voltak problémáim a fogaimmal egy volt tömve nagyon régen és annyi, hogy fogszabályzó kellett volna mert az egyik szemfogam nem nőtt ki és így egy kicsit arrébb van az egész fogsorom de szép egyenesen. 18 évesen kezdett el kinőni most 23 vagyok de még nincs kint teljesen helye sincs úgy. Sajnos fogszabályzóra nincs és nem is volt pénzem. Dohányoztam 5évet és egészségtelenül étkeztem huzamosabb ideig. Született egy gyermekem aki nem sokára 1éves azóta sajnos a szájápolásomra nem figyeltem oda nagyon elhanyagoltam magam és annyi súly felesleg is lett rajtam amitől már elgondolkodok, hogy nem e cukor vagy hormon probléma. Ma ettem egy puha pogácsát és alul hátúl az egyik fogamból letört a fele megnéztem rohadt belül a maradék. Vágja a nyelvem a megmaradt darab pár napot ki bír így a fogam még eljutok fogorvoshoz vagy ez sürgős? Mi lesz így a többi fogammal :( Nem szeretném, hogy ne legyenek fogaim a többi még menthető vajon ha mostantól nagyon oda figyelek? :( Nagyon félek a fogorvostól mit fog csinálni?


Kérlek támadó kommenteket mellőzétek így is nagyon utálom magam :(



2022. nov. 25. 15:14
1 2
 11/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hogy mennyibe fog kerülni azt nem tudom, de magánban egy hátsó fog húzás simán lehet 20ezer,plusz ha sebészeten lehet csak kiszedni, akkor lehet 60ezer is. Egy tömés kb. 25ezer,egy gyökérkezelés 40-50ezer.
2022. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég húzták letört fogam (hátul), 1 pillanat alatt kint volt,nem éreztem semmit, sztk-ban voltam.
2022. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Baromság, aki azt írja, hogy ki kell húzni, nem feltétlenül. Nekem is volt már több letört fogam is, magánba megcsinálták, kitisztították és felépítették, azóta is teljesen jók. Ha rosszabb a helyzet, akkor lehet rá korona is. De eredeti fogat mindig menteni kell, ha csak lehet! Én inkább rászánom azt az összeget, mert pótoltatni többe fog kerülni. Ha meg nem pótoltatod, hát... persze SZTK-ban egyből kihúzzák, ott nem fog szenvedni vele a fogorvos, hogy megcsinálja. Ő ígyis-úgyis megkapja a fizetését.
2022. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A letörésnél egyébként az a kritikus kérdés, mennyivel tört az íny alá. Ha nagyon, akkor húzás. Ha kicsit, akkor simán felépítik (valószínűleg gyökérkezelés után). Ha meg a kettő közötti határeset, akkor egy ún. koronahosszabbító műtéttel menthető, viszont úgy már nem kerül sokkal kevesebbe, mintha implantátumot csináltatnál, de gyengébb lesz az eredmény.


Attól is függ, hogy a környező fogaid milyen állapotban vannak, mert ha mondjuk amúgy is a két szomszédja erősen szuvas, akkor már nem olyan nagy áldozat kihúzni a töröttet és hidat csináltatni, és talán ez a legolcsóbb megoldás, főleg ha SZTK-alapon csináltatod.


Fogkőleszedetést biztosan csinálhatod az SZTK-ban, azzal is tíz-húszezret spórolsz.

2022. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket ajánlom:


[link]

2022. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!