Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van ennyi rossz fogorvos?

Miért van ennyi rossz fogorvos?

Figyelt kérdés
Iskolafogorvosnál és sztk-ra jártam 18 éves koromig. Hát az valami siralmas. Ott direkt rontják el a fiatalok fogait? Voltam több magán fogászaton is. Ott jobb a helyzet de ott is vannak kontárok. Meg hogy lehet az hogy egyik fogorvos 5 rossz fogat talál a másik meg 2-t, a harmadik nézi a röntgent azt mondja semmi baja egyiknek sem csak 1-et kell betömni?!?!? Mivan? Nem ugyanazt nézik? Már utálok fogorvoshoz menni. Utálom az összeset. Ezek diplomás emberek? 22/l

2023. máj. 29. 13:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nehéz is mindenki kedvére tenni, hírértéke meg nyilván a rossz élményeknek, tapasztalatoknak van, ami viszont csak egy oldalról világítja meg az adott szitut.

Jelenleg fogorvosként dolgozom egy magánrendelőben. Ez egy kicsi rendelő, 2-en vagyunk orvosok, nem egy komplexum, ahol 10 orvos dolgozik 24/7 és pláne nem körzet. Rendszeresen vannak olyan hívásaink, hogy most van akut fájdalma, azonnal kéne időpont mára. Nem tudunk adni, mivel az ilyen magánrendelőknek többek között éppen az a lényege, hogy ha te kérsz egy időpontot, akkor senki nem fog téged soron kívül lekönyökölni, tudsz kalkulálni az időddel, nincsenek sok órás csúszások soron kívül beesők miatt. Nem egyszer rakták ránk úgy a telefont emiatt, hogy mekkora sz@rházik vagyunk. Előtte körzetben dolgoztam, ott kötelességem fogadni a körzetemhez tartozó betegeket, akut eseménynél soron kívül. Magyarul valaki elé oda fog pofátlankodni, elcsúszik a rendelés akár órákkal is. Ott meg persze azt kellett hallgatni, hogy miért adunk 11 órára időpontot, ha csak 1kor hívjuk be. Nem tudunk igazságot tenni. Megértem, hogy mindenkinek a saját baja a legfontosabb, de hadd ne kelljen már magánrendelésen potya időpontokat fenntartani, hátha valaki jön akut panasszal, mivel nekem az nettó pénzkiesés, ha nincs ott senki, ugyanúgy körzetben is több toleranciára lenne szükség, így is több hónapos várólisták vannak, nem reális ott sem lyukakat kihagyni, amúgy sem jósolható meg előre, hogy hány pluszos lesz és neki mit kell csinálni (5 perc vagy 45 perc kezelés?), a soron kívül beesők amúgy sem arról híresek, hogy túl rugalmasak lennének, jellemzően nap végén megjelennek, ha finoman rákérdez az ember, hogy hol volt a rendelés elején, még ő van felháborodva, hogy dolgozott, és amúgy is most siet, btw éjszaka utazik el, úgyhogy leszünk kedvesek az éppen bent csücsülő beteget kihajítani az ablakon, mert ő, Átlag Géza megjött, amúgy meg nincs nála TAJ kártya, be sem lehet azonosítani, mert 50 évesen még nem sikerült megtanulnia, hogy nem rohangálunk iratok nélkül, eü intézménybe taj nélkül. Hogy egy problémára felhívjam a figyelmet. Nyilván ezek az emberek nem pozitívumot fognak mesélni. Legyünk őszinték: lehet szidni az egészségügyi rendszert, és azon belül a fogorvosokat is, de azért a társadalom is igen komoly részt vállal abban, ha valami rendszerszinten rosszul működik. Sajnálom, ha ezt rosszul esik hallani, de ez tipikusan a mindenki hülye csak én vagyok helikopter esete. Nincs gond a fogorvosok többségével, sok beteg áll nagyon rosszul a kérdéskörhöz, aztán persze ezek a hírek terjednek, az nem érdekel senkit sem, hogy " voltam ma egy orvosnál, jól éreztem magam".

2023. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%

10-esnek válaszolva: tegyük fel, hogy a barátnőddel ketten egyszerre (egymás után) mentek ugyan ahhoz az iskolafogorvoshoz, aki ugyan abból az anyagból ugyan olyan tömést csinál mindkettőtöknek. Az egyikőtöknek jó tömése lesz, a másiknak meg nem, mi lehet a bibi?

A fogorvos után általában úgy mennek haza az emberek (főleg egy állami rendelésről, ahol nincs idő/energia a prevenciós oktatásra), hogy ugyan azt a megszokott és berögzült fogmosási rutint fogják csinálni, mint a tömés előtt. Vagyis a töméssel adtuk egy pofont a sz*rnak, ha utána nem javul a fogmosási technika. A szuvasodás meg ott fog folytatódni, ahol abbamaradt.

Persze vannak olyan kivételes esetek, ahol van olyan intelligens az ember, hogy erre magától is rájön és még ha nem is lesz azonnal tökételes a fogmosása, legalább foglalkoztatja a téma és eljár a fogászati kontrollokra. 10-es válaszoló, te sem véletlenül kerültél ebbe a témába, és ennyi elég is ahhoz hogy neked jobb fogaid legyenek, mint a barátnődnek.

2023. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!