Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszag, vagy képzelgés?

Szájszag, vagy képzelgés?

Figyelt kérdés
Legalább napi 2x mosok fogat, 2x használok szájvizet, étkezések utána sokszor rágózok, nincs fogkövem, 1 lyukas fogam van, de az is pici lyuk. Mikor a szájápolási rutinom megvan, akkor úgy érzem nincs semmi gond, de ha étkezés után nem rágózok, akkor furcsa, savanykás ízt érzek a számban, ilyenkor ha nem rágózhatok rosszul vagyok, mert úgy gondolom rossz lehet a lehelletem, bár ilyenre ritkán kerül sor, mert szinte mindig van nálam rágó. Viszont nem rég volt randim, és ugye ott nem rágózhattam, de aztán a csaj nem adta jelét, hogy valami nem stimmelne, igaz kb 10 percenként ittam egy korty vizet (amit eleinte furcsált is) hogy felfrissítsem a szám, meg koplaltam is. Valaki valami hasonló tapasztalat, vagy ötlet?

2013. ápr. 19. 19:40
 1/9 anonim válasza:

Gondolom bepált a szád.. :-D

Én naponta két csomag rágót eszek meg,nem tudok nélküle meglenni.

Elég durva függő lettem.. :S

2013. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig a rágó nem tesz jót a gyomornak. Valószínűleg a gyomrodba kerülő levegőt büfögöd fel, annak van szaga.
2013. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bár állítólag a rágó egészséges,mivel tisztítja a fogakat,folyamatosan termeli a nyálat..persze nem a cukros rágóra gondoltam.Szerintem nyugodtan rágózz! :D
2013. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a gyomrommal van baj, és a nyelvemet is mindig rendesen letisztítom, de étkezés után pár perccel mégis ez van.
2013. ápr. 19. 19:50
 5/9 SzilKa ***** válasza:
Az az egy pici lyuk is lehet az oka. Vagy refluxod van.
2013. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előnyök

Az agyi vérkeringést fokozó rágó nemcsak a koncentrációt és az éberséget fokozza, de az étkezések után "fogyasztva" megelőzheti a fogszuvasodást, hiszen a felszabaduló szemcsék megtisztítják a fogakat a lepedéktől, semlegesítik a keletkező savak egy részét. Az újabb kutatások eredményei szerint az édességek utáni vágyódást is csökkentik a rágók, így a kalóriabevitel csökkentése miatt akár a fogyást is elősegíthetik.


Hátrányok

A száj sav-bázis egyensúlyának helyreállítása mellett azonban a rágásnak és az ízanyagoknak hála a nyáltermelés is beindul, és ez a nagy mennyiségű nyál károsíthatja a zománcot, sőt a gyomrot is megtéveszti, ami hosszútávon ismét erőteljes éhségérzet kialakulásához vezethet. A rágóízület elfáradása mellett számolnunk kell még a fogínybetegségek kockázatával is, hiszen ez is a rágózás egyik lehetséges mellékhatása.

2013. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Refluxra nincs más tünetem. Igazából még nem mertem kikérni ilyenkor senki véleményét, hogy tényleg kellemetlen-e a szájszagom, vagy csak azt az ízt érzem. de szerintem ezzel fogom leghamarabb eldonteni a kérdést. lehet csak agy bajom van. :P
2013. ápr. 19. 20:15
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de azért ha még valaki tud valamit, azt nagy örömmel fogadom.
2013. ápr. 19. 20:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehelj egy kicsit a markodba és szagolj bele, amikor ezt érzed, és ha úgy gondolod, hogy valóban büdös, akkor el kell menned fogorvoshoz. Elképzelhető, hogy a kicsi lyukat kell betömni, de az is lehet, hogy a két fogfelszín között van szuvasodás, amit te nem látsz, de kellemetlen szagot okoz. Szóval nem ártana, ha látna egy fogorvos. Ha viszont úgy gondolod, hogy nincs rossz szaga a leheletednek, akkor valószínű, hogy csak képzelődsz.
2013. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!