Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után ez...

Bölcsességfog műtét után ez normális?

Figyelt kérdés

Csütörtök reggel volt a műtét, ami 45 percesre sikeredett, a jobb alsó bölcsességfogamat szedték ki. A doki szerint a gyökér nagyon mélyen benne volt a csontban.

A műtét után volt némi fájdalom, de az hamar elmúlt, másnap reggel már szinte semmit nem éreztem. A szájzárat persze én se úsztam meg, de tudom, hogy ez természetes dolog ilyenkor. Ellenben az arcom nagyon durván felduzzadt. Tudom, hogy ez is természetes, csak a kérdés, hogy meddig természetes? Kívülről nem látszik olyan nagynak a duzzanat, de "belülről" már jóval nagyobbnak érzem. Úgy érzem, mint ha kifejezetten a torkom lenne begyulladva. Ergo enni alig tudok (pépesített ételről van szó), mivel minden egyes nyelés egy kínszenvedés, tényleg alig tudok nyelni. Jelenleg ez a legirritálóbb az egészben. Mi lehet a probléma?

A bal alsómat már pár éve kiműtötték (az egy 1 órás kaland volt), így nekem az a viszonyítási alap. Ott is voltak hasonló problémák, de azért bőven le tudtam nyelni az ételt a műtét utáni napokban, nem volt fájdalmas a nyelés. Ezért olyan furcsa nekem a mostani helyzet. Igaz, akkor kaptam antibiotikumot is, most viszont nem kaptam.

Csütörtökön megyek vissza varratszedésre. Vagy esetleg nem kéne addig várnom? A duzzanatot rendszeresen jegelem és gyulladáscsökkentővel egybekötött fájdalomcsillapítót is szedek.



2018. ápr. 30. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy torokgyulladást kaptál közben? Szerintem varratszedésig normalizálódni fog a helyzet, a gyógyszernek meg a jégnek hatnia kell. Az ünnep miatt sokkal hamarabb úgyse tudnál visszamenni az orvoshoz, leghamarabb szerdán, az meg már mindegy.
2018. ápr. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez ugrott be elsőre. Sajnos elég parázós tudok lenni ilyenkor, úgyhogy ma elmegyek egy ügyeletre és benézek egy ma nyitva tartó magánrendelőbe is, hátha tudnak mondani valamit. Illetve készíttetek egy röntgent is, mert az állkapcsommal sem stimmel valami. Néha recseg-ropog.
2018. ápr. 30. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínű azért fáj, mert fáj a csont, meg a sebed, és átterjed oda is.


Nyugi, ha nem vérzik, nem pusztulsz meg a fájdalomtól, nincs genny, akkor lassan el fog múlni.

2018. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát éppenséggel 4 napon keresztül szivárgott a vér, amit szintén furcsának találtam. De a 4. nap végére ez megszűnt.

Meg úgy általában véve is jobban vagyok most már. A nyelés most már egész jól megy, a duzzanat is sokat lohadt, kívülről már nem látszik (bár belülről még érzem).

Igaz, azóta szedek antibiotikumot és normális gyulladáscsökkentőt.

Köszi a válaszokat! :)

2018. máj. 1. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmentél ügyeletre?
2018. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ott írták fel a hiányzó muníciót.

Csütörtökön varratszedésnél pedig megpróbálok egy röntgent is intézni.

2018. máj. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!