Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenzás fertőzést kaptam....

Influenzás fertőzést kaptam. Már 5 napja tart és érzem a lerakódást a légcsőmben amit elég nehéz felköhögni. Mikor érdemes orvoshoz menni, hogy nem-e kell antibiotikum?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár már holnap is elmehetnél szerintem.
2020. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,hogy ha virusos eredetű(és minden bizonnyal az),akkor nem kell sietni az antibiotikum szedéssel, mert úgysem használ semmit, legfennebb gyengíti a szervezetet.Ha jól emlékszem,akkor ki kell várni egy bizonyos időt, s csak azután antibiotikum.
2020. márc. 1. 15:54
 3/12 alletta ***** válasza:
sürgősségire hétvégén is mehetsz, ha annyira rosszul érzed magad. holnap a házi orvoshoz mindenképp menjél el. jobbulást kívánok!
2020. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az influenzás fertőzés elős napján kellett volna orvoshoz menni, főleg a koronavírus kizárása miatt is. És talán bízd az orvosra a kezelést.
2020. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Holnap menj be dolgozni és köpködj sokat a tömegközlekedésen. A szád elé soha ne rakj semmit és köhögj sokat a munkahelyen. Ezt szokták a magyarok csinálni.
2020. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 5 nap után már nem fertőz.És nem akarok ilyen esettel orvoshoz futni, csak ha nagyon muszáj.
2020. márc. 1. 16:09
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es, épp az a lényeg, hogyha arra gyanakszik, hogy koronavirusos vagy, akkor telefonálj az orvosnak és NE menj be a rendelőbe...
2020. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha 5 nap alatt nem javul magától, akkor itt az ideje az orvosnak.
2020. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Melegíts fel sót és tedd valamibe bele (konyharuha, zokni, párnahuzat) és azt tedd a mellkasodra. Nekem segíteni szokott abban, hogy gyorsabban felszakadjon, meg amúgy is ha nem, legalább jó érzés.


Amúgy meg antibiotikumot nem azért szoktak adni vírusos fertőzésre, mert az meggyógyít, hanem azért, hogy amíg a tested a vírussal birkózik, addig ne szedj össze valami bakteriális betegséget is (sokszor megtörténik, mivel az immunrendszered el van foglalva).

2020. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.Ne aggódjatok a koronavírus miatt, mert nem Magyarországon élek.

Azt nem mondhatom, hogy nem javultam, mert első pár napban mindenem fájt, fejem, izmaim...Most ezek megszüntek, maradt a köhögés, de kb óránként 5-6 ,a légcsőfájásból torokfájás lett, vagyis vándorol feljebb.Szedem a parasinus pentát,c vitamint, mert ha elmulasztom jön vissza a rossz közérzet, hőemelkedés, fejfájás...

Szóval érzek javulást, de azt hittem ennyi nap után már meg leszek gyógyulva, holnap meg munka....úgyhogy nem tudom mit csináljak...

2020. márc. 1. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!