Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a MARADJ OTTHON túl általános?

Figyelt kérdés
Jó pár napig otthon ültem a négy fal között. Ültem a pc és a TV előtt. Kezdett már sok lenni. Ma autóba ültem, kimentem a zártkertembe. Füvet nyírtam, kertészkedtem. Jó levegő, mozgás, napfény, feltöltődés. Ezerszer jobban is érzem magamat.
2020. ápr. 7. 17:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9: Egyetértek. Ezért nem lenne szabad általánosítani, mert nagyon nem mindegy, hová mozdul ki az ember. Ma megdöbbenve hallom a rádióban, hogy városunkban a parkok, a város melletti tó, parkerdők látogatása sem javasolt.

Majd a járvány végére lesz egy csomó depressziós beteg.

2020. ápr. 7. 18:59
 12/22 anonim ***** válasza:

Ebben azért annyi gondot látok, hogy ha mindenki ezekbe a parkokba akar menni, akkor könnyen tömeg gyűlik össze. Állítólag vannak erre példák, bár megmondom őszintén, saját szememmel én sem láttam.

Viszont nagy és szép országban élünk, lenne helye mindenkinek elkülönülni a természetben. Autóba kell ülni hozzá, de ki lehet mozdulni, megnézni a kevésbé népszerű hegyeket, erdőket, turista útvonalakat is.

2020. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12, Mit vártok? Sajnos az országban elnyomó többségben agyatlan buta emberek élnek, akit ha megkérsz jobbra menjen, akkor balra megy.


Azért mert ostoba, meg azért mert magyar virtus.

2020. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, jól tetted!

Én ma hivatalos ügyet intéztem, és oda-vissza gyalogoltam egy jó nagyot a szép, madárdalos időben, arccal a Nap felé. Engem is feltöltött.

Nekem is már feláll a nemlétező szőr a hátamon, ha meghallom ezt a 2 szót: MARADJ OTTHON. Persze a koronavírus a másik. Már lassan odajutunk, hogy a beszélni tanuló kisgyermekek első szava nem az apa vagy anya lesz, hanem ezek valamelyike. Olyan szinten hipnotizálják az emberek agyvelejébe. Már dalokat is írnak, amiknek a címe: Maradj otthon!

Legszívesebben elvonulnék valahová az Isten háta mögé, hogy ne lássam, halljam ezt az egészet. Mondjuk egy lakatlan szigetre. Na jó, ez csak vicc...

Aki megteheti, ill veszélyeztetett / krónikus beteg, idős / maradjon most otthon. Ha meg tudja oldani. Kész, ennyi, oké. De könnyen beszélnek, ahogy fentebb okosan kifejtette egy válaszoló, akiknek kertes házuk van. Ki lehet ülni, gyerekek tudnak játszani, stb. De én speciel egy városi tömbházban él, az mit csináljon? Akkor se lehet bezárni az embereket, gyerekeket pláne nem.

Dolgozni meg ki a fene fog? Aki lusta dög és nem dolgozott eddig se, annak tökmindegy az meg ezután se fog, örül a felhívásnak / Há' mondogassák, hogy "Maradj otthon!"

Sajna most kényszerszabin vagyok, nagyon sok sorstársammal egyetemben, félek, hogy vissza se mehetek a végén, mert leépítés lesz a cégnél. Még alkalmi munkát se találok. Engem jobban aggaszt a megélhetés a jövőt illetően, mint a vírus.

2020. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Olvasd el a rendeletet. Egy csomó ok van, mi indokolja, hogy elmenj otthonról. Pl. a családtagjaiddal a panelből is elmehetsz sétálni. Csak a liftgomb meg a kapu után fertőtlenítsd a kezedet, és ne tapogasd a parkban a padokat.De a gyerekkel játszhatsz ugróiskolát, focizhatnak, fogócskázhatnak...

Emlékezetek a "gumizás" játékra? Két gyerek a lábával tart egy gumiszalagot, a harmadik meg ugrál rajta. Ha nincs 3 testvér, valami tereptárgy kell, amire ráakasztják a gumi egyik végét.

2020. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%

Sehol nincs apokaliptikus állapot. Túlterhelődött az egészségügy lokálisan különböző okokból, ennyi történt és történik éppen. Egyelőre még mindig jóval a szezonális influenza halálozási számai alatt vagyunk.

Viszont senki nem beszél arról, hogy hányan halnak meg itthon azért, mert már most nincs rendes egészségügyi ellátás. Egyetlen fertőzöttet sem ismerek, de nem ellátott rákbetegről és túlgyógyszerezés után hazaküldött, majd meghalt betegről már van tapasztalat konkrét ismeretségi körben. Én erről is szívesen látnék statisztikát. De ha szegény rákos beteg is meghal, és véletlenül találnak benne vírust, már ráfogják, hogy elvitte a korona.

2020. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
15-ös: Te miért nem mész önkéntesnek? És ki a fac kérte, hogy sajnálj, meg beleszólj az életembe?
2020. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Tehát legyen olasz-spanyol-francia-usa féle apokaliptikus állapot"

Hűha!:-D

Tudod te, egyáltalán, mit jelent az a szó, hogy apokaliptikus?

2020. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#16 : Az első mondatodat nem minősíteném. A többit viszont sajnos én is így látom. Magyarországon a leggyakoribb halálok a szív és érrendszeri betegség. Rengeteg ilyen betegnek kellene menni kötelező kontrollra, időszakos felülvizsgálatra. Mert lehet hogy változtatni kéne a gyógyszereke, az adagolásokon. Velük mi lesz, gondol valaki rájuk is?
2020. ápr. 7. 22:05
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

#18, Az van. Krízis. Annak ellenére halnak meg ezrek, hogy már a teljes nem kulcsipart leállították. Utólag már sajnos nehéz visszatuszkolni a szellemet a palackba. Barátaim élnek olaszországban. Több család vesztett már hozzátartozót el. Kb mit nem adnának, ha visszapörhethetnék az időt és csak annyi bajuk legyen, hogy egy ideig nem mennek ki.


Te meg azon picsogsz hogy unatkozol otthon a szabidon. Hát öreg, irigylem a problémáidat...

2020. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!