Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki az, aki szerint korántsem...

Ki az, aki szerint korántsem volt olyan nagy ez a koronavírus veszély?

Figyelt kérdés

Március elején kihirdették az országba a veszélyhelyzetet, ekkor sok ember nagyon bevásárolt, sokan otthonmaradtak, sokan féltek, hogy nagy a baj.

Én ugyan a legelején tudtam, hogy ezzel vakami nincs rendben.

Boltokat korlátozak 15 óráig, csak elvitelre lehetett étteremből kaját vinni, bevezették a kijárási korlátot, nagyon sok ismerősöm mondta nekem hogy higgyem el nagy baj van, ő tart is és ez most kemény párhónap lesz, vegyem nagyon komolyan. Amióta egyre jobban enyhítettek, szinte már pár dolog van amit még enyhíteni lehet, és máris minden úgy működik mint régen.


Sok ember most azt mondja, hogy hú de nem kellett volna ezt elhinni ennyire, felesleges volt félni, felesleges volt ez a felhajtás csak pitika az egész. Olyan ember is rádöbbent most, hogy nincs szinte semmi, aki köztük van az ismerőseim között, nem mozdult ki sem, csak félve a boltba, most meg haverokkal mennek beűlnek valahová étterembe stb.


Megyeszékhely, nagy városban lakom, egyik barátom ismerőse a polgármesteri hivatalon dolgozik és ő is csak mosolygott, hogy nincs semmi, ráadásul a városunkban nincs egyetlen ilyen fertőzött sem igazolva.


Ki döbbent még rá, hogy korántsincs olyan baj, amilyennek mondták márciusban-áprilisban? Ti, hogy vélekedtek?



2020. máj. 24. 22:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Szerintem is csak a pénzről szólt, válságot akartak, első perctől nem hittem el, márciusban pedig volt egy torokgyúladásom, de tudtam, hogy nem ez a "korona" volt, antibiotikumtól elmúlt.
2020. máj. 25. 12:03
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Utólag könnyű okosnak lenni. Szerintem az történt, hogy senki semmit nem tudott a vírusról (igazából még most sem tudunk sokkal többet), ezért inkább túlzott korlátozásokat vezettek be a legtöbb helyen, leginkább a nép hisztériájára, és nem valós népegészségügyi szakemberek és tudósok véleményére alapozva (amiben a médiának hatalmas felelőssége van), a svédeken kívül senki nem mert bevállalni egy esetleges katasztrófát. Az egész világ történelme során nem történt még olyan, hogy a kezdetektől fogva a nyilvánosság előtt ismerten, a szemünk láttára söpör végig a világon egy járvány, nem volt senkinek forgatókönyve egy ilyen esetre, úgyhogy nem jogosak azok a kritikák, hogy "azt sem tudták, mit csinálnak". Nyilván, senki nem tudta, igyekeztek kihozni a helyzetből a legjobbat és elkerülni az esetleges tragédiákat. A múltban mire észrevették, hogy lehet, hogy ez valami új betegség már százak/ezrek haltak meg benne. Senki nem tudta előre, hogy mi a kimenetele a fertőzésnek, mennyire fertőző, hogy terjed, hogyan lehet védekezni ellene, kialakul-e immunitás. Még mindig jobb, hogy így történt, mintha elbagatellizálták volna az országok vezetői a dolgot és tragédia lett volna.
2020. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

Én Angliában élek, és végig dolgozom. Itt kint nem arról híresek az angolok, hogy betartanak minden szabályt. De még a legegyszerűbb dolgot sem képesek megcsinálni. pL. kezet mosni wc használat után. Minden nap látom a kollégáimat, hogy koszos kézzel esznek, isznak. Maszkot nem használnak, mert nem kötelező. Kesztyű minek, abban nem lehet dolgozni meg cigizni. Az utcán is szívják a fűvet, csoportokba tömörülve. Szerinted hány kollégám lett beteg? Senki.

Ez a vírus intelligens lehet, ha elkeról mindenkit aki naponta munkába megy, elkerüli azokat akik nem figyelnek a megfelelő higíéniára.

Biztos, hogy van vírus, azt is elhiszem, hogy meghaltak sokan a vírus következménye miatt. De abban is biztos vagyok, hogy ha minden marad a régiben, ha nincs ez a felhajtás, akkor sem haltak volna meg többen mint amennyien most. Szomszédasszonyom a helyi kórházban dolgozik mint nővér. Ő mesélte, hogy a vírus miatt, nincs más vizsgálatok, nem is mehetnek be a betegek. Hazaküldik azokat a rákos betegeket akiknek elhalasztják a kezelésüket a vírushelyzet miatt ( lehet ezek a szerencsétlenek megmenthetőek lennének ha most kapnák meg a kezelést de nem) így most hogy nincs semmilyen betegellátás a koronavírus kivételével, nem szakadnak meg a munkában. A mi kórházunkban nagyjából 50 covid19 beteg fekszik. De bent van több mint 300 nővér. Ennek így mi értelme??

2020. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%
Akik spekulációt mondanak, azok akkor mivel magyarázzák az olasz helyzetet?
2020. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
44%
Hagyjad, reménytelen, nem érdekli őket a valóság. És mintha azt hinnék, hogy vége a járványnak, pedig most még csak ott tartunk, hogy elkerültük az azonnali összeomlást.
2020. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

ma 13:35-nek.

Egy olasz orvos mondta még az elején: Olaszország elöregedett ország, vagyis a lakosságuk 85%-a idős, beteges, nyugdíjas emberekből áll.

Mint minden évben ott is sok a halálozási arány bármilyen vírusferzőssel szemben az idős generációk között. Influenzában is sokan meghalnak, mert az idősek sok más súlyos betegségben is szenvednek.

Statisztikájuk szerint is szinte minden halottuk idős ember akiknek egyéb súlyos krónikus betegségük is volt.

Na így..

2020. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%
Én is tisztában vagyok vele, hogy elidősödött generáció, és az idősek haltak meg. De akkor is "rásegített" a halálukra a vírus. Valamitől csak megtörtént ami megtörtént, hogy annyira megugrott a halottak száma.
2020. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%
Senki sem vitatja, hogy van koronavírus. Hiszen van. Ahogy mindig voltak, és lesznek ismeretlen vírusok, amikkel uyganúgy megbirkózunk mint eddig. De akkor sem kellett volna ekkora gazdasági összeomlást csinálni.
2020. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Na látod, ezt is sokan mondják utolsó. De hiába mondják, a kormány és a miniszterelnöknek mindegy, hogy te vagy én vagy az a másik éhen hal.


Az valóigaz, hogy az év mindennapján van vírus mindenhol. 200 féle vírus is van, valahol hallottam. Minden télen influenza ami bizony tömeges megbetegedést csinál itthon is és nem kell ismertetni hányan halnak meg évente benne. Sose csináltak belőle ilyen felfordulást mint ebből.

2020. máj. 25. 16:08
 20/26 A kérdező kommentje:
Én még mindig otthon dolgozom, de már hiányzik, hogy bent a munkahelyen csináljam a munkám, valahogy az az igazi, megszokott.
2020. máj. 25. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!