Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Merkely Béla kötelezővé akarja tenni a koronavírus elleni oltást egyeseknek?

Figyelt kérdés

Amiket én olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint hasznos lehet az oltás, bár nem kötelező erővel, míg a másik véglet szerint ez nem más, mint tömeggyilkosság előkészülete. A többség negatív véleményen van a kötelező oltás tekintetében és elutasítja, sokan egyenesen Mengelével vonnak párhuzamot, mondván nem véletlen a névhasonlóság sem. Az biztos, hogy az oltások hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető, vannak betegségek, ahol hatásosak, de az influenza szerű vírusok esetében kevésbé azok. Rengeteg ember van, akinek az oltás életveszélyes is lehet, sokaknál kihozza betegség minden erős tünetét, mellékhatásai, szövődményei lehetnek, stb. Van aki eleve nem is kaphatna, mert olyan betegsége van (pl. SM.)

Ráadásul az oltás még kész sincs, sokan attól tartanak, hogy egy nem kellően tesztelt, sebtében kifejlesztett oltás, amiben azt sem tudjuk mi van, nagyobb kockázatot rejt, mint maga a vírus.

Sokan attól is félnek, hogy ha nem is lesz kötelező, lehetnek szankciók (nem dolgozhatnak, nem utazhatnak, stb.) azokkal szemben, akik nem akarják magukat beoltatni.

Viszont a kötelező oltás egyelőre alaptörvény ellenes is, tehát ezért is érthetetlen ez a megnyilvánulás egy ilyen kaliberű embertől:

[link]

Nektek mi a véleményetek erről? Mit tennétek ha kötelező lenne beoltatni magatokat vele?



2020. jún. 9. 16:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Kérdező, olvass kicsit szakmát is.


Orvos(egy másik)

2020. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
#11: Akkor ezek szerint mégiscsak van benne. És ez méreg. Hogy kevés, az más kérdés. Lehet, hogy valakinek az már sok. De látom nektek megtanították, hogy Istent kell játszani akkor is, ha azt a páciens nem akarja. És a fő problémám nekem továbbra is ez. Miért gondoljátok, hogy jogotokban áll az általatok jónak tartott, de a páciens által ellenzett gyógymódot ráerőltetni kötelező erővel bárkire is? A placebó hatás is pont arra épül, hogy valaki meggyógyulhat akkor is, ha semmit sem kap, de azt hiszi, vagy fordítva, beteg lehet ha annak okát gondolja. De ott van a stressz, aminek szintén nincs semmiféle biológiai oka, mégis számos betegség forrása. Az ember nem csak egy biokémiai robot! A psziché bizony tud egészséget javíítani és rontani is. A gyógyítás nem csak mészárosként való műtétekből kellene hogy álljon, de ti nem tudtok másként gondolkodni! Saját példámból tudom, hogy gyakran pszichésem meg lehet gyógyítani azt, amit az orvosok elrontottak. És továbbra is ez a beképzelt felsőbbrendűség, ez a lekezelő hozzáállás ami a legjobban zavar, és ez sajnos az orvosok nagy részére jellemző. Nem vagytok Istenek bármennyire is annak képzelitek magatokat, és nem hinném, hogy jogotokban állna más ember meggyőződésével ellentétes módon beavatkozni szuverén emberek életébe kötelezően előírt egészségügyinek hazudott ürügyek alapján.
2020. jún. 9. 18:43
 13/41 anonim ***** válasza:
55%
Írtam kérdező, nem kötelező itt élni, de amíg itt élsz el kell fogadni, hogy ez, egy nagy közösség, aminek vannak szabályai. És nem istent játszunk, hanem a közösség érdekeit nézzük, amik fontosabbak, mint a te kis egyéni véleményed.
2020. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként érdemes megnézni a nagy liberális országok COVID-19 halálozási adatait. Svédország, Benelux államok, USA... Siralmas eredmények. Egy pandémia esetén diktatórikus lépések kellenek.
2020. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos hogy nem szeretném megkapni (bár én nem is tartozok egyik csoportba sem ahol kötelező lehet) és ahogy olvastam a cikkek alatti véleményeket,úgy 10-ből 8-9 ember ugyanezen a véleményen volt. Kapja meg, aki akarja.
2020. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
53%
Azért az oltásellenesek színvonalára jellemző, hogy nem túl diszkréten lettem elküldve privátban a büdös, k..va anyámba. :-D
2020. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%
Ameddig nem tudom, hogy milyen mellékhatásai lehetnek hosszabb távon, 2-3 év legalább, addig én nem akarom, hogy beoltsanak.
2020. jún. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
18%

1es

"Az a véleményem, hogy az oltásellenesek legyen az bármilyen oltás legyenek szívesek elköltözni az országból és nem veszélyeztetni a magyar lakosságot az ostobaságukkal. Üdvözlettel, egy orvos"


Tisztelt Uram! Úgy mondják, hogy a fiatalabbak a tünet nélküli terjesztők, akkor nem inkább ők veszélyeztetik a magyar lakosságot ha nincsenek beoltva?

2020. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

#18: Már megdőlt az az állítás, hogy a tünetmentes egyének terjesztők lennének:

[link]


#13: Sajnos nem a közösség, hanem az önző érdekeiteket nézitek. Ez csak egy jó duma, de ma már egyre kevesebben veszik be. A boríték számít, amit a zsebetekbe dugnak, meg az amit a gyógyszergyáraktól kaptok. Köztudottan támogatnak titeket a gyógyszergyárak, abból éltek, hogy betegek az emberek. A mostani diskurzus a bizonyítéka annak, hogy mennyre lekezelőek vagytok, mennyire semmibe veszitek az egyén méltóságát, hogy másnak más lehet a véleménye. Nem fogjátok fel, hogy ezzel a kötelező oltással kisebbségben vagytok és hogy az emberek ezt nem akarják. De ti önző érdekekből keresztülviszitek függetlenül attól, hogy ki mit akar. Az meg sem fordul a fejetekben, hogy mások másként is gondolkodhatnak, lehet esetleg önálló akaratuk, mert felsőbbrendűnek képzelitek magatokat. Ez a beképzelt felsőbbrendűség, ami lejön az összes megnyilvánulásban és ez az ami rettentően visszataszító. Sajnos nagyon kevés orvos van, aki emberszámba veszi a pácienst, aki nem beképzelt, hanem tényleg segíteni akar. Jó lenne ha többen lennének, nekik minden tiszteletem, de az ilyen Istent játszó orvosoktól hányni tudnék. Beállítjátok szélsőségesnek, oltásellenesnek azt, aki egyáltalán nem az, értelmes, kellő ideig tesztelt, bizonyítottan hatékony oltást hajlandó beadatni, de emberkísérletben nem akar részt venni. Nem csak szélsőségek vannak, bármennyire is úgy akarjátok beállítani a dolgokat.

2020. jún. 10. 08:37
 20/41 anonim ***** válasza:
26%
Ja valóban, tegnap olvastam én is, az enyhe tünetekkel rendelkezők viszont fertőzhetnek.
2020. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!