Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A magyarok miért nem tisztelik...

A magyarok miért nem tisztelik ha a másik ember nem visel maszkot?

Figyelt kérdés
Egy másik országban sem támadják a maszkosok a nem maszkosokat még akkort sem ha amúgy kötelező, csak nálunk viselkednek durván néha még tettleg is bántalmazzák még az idősek is azt aki nem visel. Sőt most már azt is aki csak kint hagyja az orrát. Ez csak ránk jellemző, más nációk körében ez a viselkedés ismeretlen jelenség, mi van velünk, miért vagyunk mi mindig ilyenek egymással?
2020. szept. 23. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm a visszacsatolás, kedves 8/8!


Itt a lényeg az, hogy az emberek eltérő módon értékelnek élethelyzeteket. Vannak, akik az ellenkező nemű emberekhez vonzódnak, és vannak, akik a sajátjukhoz. Sokan a "normálisak" között elítélik, verbálisan, vagy tettlegesen inzultálják a másokat.

Vannak, akik a napuk jó részét FB-n töltik, meg instán stb., hitelkártyával fizetnek, míg a "nem normálisak" konzervatív felfogása olyan, hogy nem használ közösségi oldalakat, okostelefont és hitelkártyát (bankkártyát) sem. Formálisan, vagy informálisan, de az emberek kiközösítik, akik nem elérhetők és nem tartanak lépést a korral.


Sok példát mondhatnék még, de hogy érthető legyen:

Vannak, akik maximálisan hisznek a vírus olyformán való létezésében, ahogy azt kommunikálják, és vannak olyanok, akik korlátozottan hisznek benne, avagy egyáltalán nem. A két pólus oda-vissza inzultálja a másikat. A kérdésben olyan apropó szerepel, ahol a "normálisak" aktívan megmutatják azon gondolkodásmódjukat, hogy nem hajlandók elfogadni azt, hogy más másképp vélekedik a koronavírus kapcsán, mint saját maga. Természetesen fordítva is van rá precedens.


Azt azért leszögezném, hogy mi "halandó emberek" valódi tudással nem rendelkezünk a vírus kapcsán, hiszen - feltételezem - egyikünknek sincsenek kezében az országos adatok, minden diszciplinából; mi csak HIHETÜNK valamati, hitelt adhatunk bizonyos szavaknak, vagy épp nem. És épp ennek alapján nincs egyetemes igazság, hogy most a maszkot viselők a "jók" vagy a maszkot nem viselők. Egyszerűen csak mindenki úgy viselkedik, ahogy arra a saját hite predesztinálja.


A lényeg azonban az, mint írtam már, hogy a magyarok a múltból is kiindulva nem képes elfogadni azt, ha valaki más, ha valaki "különleges" vagy eltérő.


6. voltam

2020. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

A te maszkod engem véd, és az én maszkom téged. Ha rajtam maszk van, rajtad pedig nincs, akkor én védelek téged, te pedig nem védesz engem.

Én nem veszekszem veled, ha nem veszed fel, csak megpróbálok a védőtávolságon kívül kerülni.

2020. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha félteném az egészségemet,biztos nem vadidegen emberektől várnám el hogy vigyázzanak rám,mint az oviban.Vennék olyan maszkot,ami engem véd,a többiekre nem erőltetném rá a szájkosarat.
2020. szept. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12. Ezt a mantrát sokszor hallani, butaság ahogy van. Az én maszkom miért nem véd engem??? Ha engem nem véd hogy védene téged?
2020. szept. 25. 07:05
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos másutt is jellemző, bár kétségtelenül nálunk jobban. Sokan szeretnek önbíráskodni, illetve ha egy kis hatalmat kapnak, akkor rögtön visszaélni vele. Ld. ügyintézők packázásai, hivatalnokok önkényeskedésaei stb. Senki sem tiszteli a másikat, hogy az esetleg okkal gondolkodik másként. Az állam meg óvodásnak, rabszolgának tekint az emberekre. A sajtónak érdeke a szenzációhajhász pánikkeltés, az emberek túlzott félelemben tartása, ezért sokan tévesen úgy gondolják, hogy aki nem visel maszkot az veszélyezteti a másikat, holott tavaly az influenzajárvány idején vajon az, akinek ekkora nagy most a szája, viselt maszkot? Mert bizony könnyen lehet, hogy pont a mostani legnagyobb maszkhívőktől kapták el tavaly az influenzát azok a szegény emberek, akik aztán belehaltak a szövődményekbe. De járványok mindíg is voltak, lesznek, nem élhetünk burokban örökké, ráadásul a számok sem támasztják alá ezt az irtózatos félelmet. Szóval tegyen mindenki úgy, ahogy ő maga biztonságosnak érzi, ha valaki fél, akkor hordjon nyugodtan, de ne önbíráskodjon, ne ítélkezzen alaptalanul mások felett.
2020. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert az a paraszt nem tiszteli q masik embertársának az egészségét. Persze, fogadjuk el azokat, csak az egyén számít a közösség nem. Az ilyeneket ki kéne taszítani a társadalomból, alakítsanak egy új nemzetet a sok konteós idiótával együtt!
2020. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%
Mert ezt mondta nekik a vezérük és ők gondolkodás nélkül szót fogadnak.
2020. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Kb. ugyanazok a retardéltak akik nem csatolják be a biztonsági övet sem. Csak sajnos itt a másik embertársaikat veszélyeztetik, nem Darnwint hagyják dolgozni mint az előző esetben...
2020. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én tiszteltem. Hiszen nem akarom megfertőzni azokat az embereket, akiket amúgy utálok, más esetben a halálukat kívánnám, de most koronavírus van és nagyon vigyázok rájuk, mert így én vagyok a hős.
2020. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!