Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Változtatsz a maszkviselési...

Változtatsz a maszkviselési szokásaidon a CDC vizsgálati eredménye miatt?

Figyelt kérdés

A maszkot viselő emberek fertőzési valószínűsége 85%, a maszkot elutasítóké pedig kevesebb, mint 4%.

És ez megegyezik mind a covid-19-el igazolt mind a "csak" sima influenzás vagy megfázásos tüneteket mutató vizsgálati csoportban is.

[link]


2020. okt. 18. 16:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
67%

"A fenti vizsgálat koronavírusos betegeket és egy egészséges kontrollcsoportot kérdezett ki "

Elnézést, én néztem el, a kontrollcsoportban is tünetes, de Covidra negatív betegek voltak. Egészséges kontroll nélkül az eredmények még kevésbé támasztanak alá bármit is.

2020. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Huh, a tagadás amibe egyesek menekülnek az azért nem semmi!

Reported use of cloth face covering or mask 14 days before illness onset (missing = 2) Never 6 (3.9) 5 (3.1)0.86 Rarely 6 (3.9) 6 (3.8)

Sometimes 11 (7.2) 7 (4.4) Often 22 (14.4) 23 (14.5) Always 108 (70.6) 118 (74.2)


:DDDD

2020. okt. 18. 17:11
 13/45 anonim ***** válasza:
57%

Még egy dolog a p-érték kapcsán, amit jó tudni.

Jelen pillanatban a Covid egy igen széles körben kutatott dolog.

Ha beírom a PubMed-be, hogy SARS-CoV-2 azt dobja ki, hogy 37000 cikk foglalkozik vele. 37 ezer.


A 0.05-ös p érték egy vizsgálat esetén azt jelenti, hogy 5% az esélye, hogy az eredmény a vakvéletlennek köszönhető. Az minden 20 vizsgálatból egy.

Adjuk hozzá a publikálási elfogultságot, amikor egy eredményt nagyobb eséllyel írnak meg, mint annak a hiányát.

Adjuk hozzá, hogy egy tanulmány általában nem csak egy dolgot mér. A fenti tanulmány is több kérdést intézett a betegekhez.

Adjuk hozzá, hogy az önbevalláson alapuló eredmények megbízhatósága kisebb. (Lüke példa: péniszméret. Szerinted az önbevalláson vagy a műszeres mérésen alapuló vizsgálatok szerint nagyobb a férfiak pénisze.)

Senki ne egy tanulmány alapján próbálja eldönteni, mi a helyes védekezés. Főleg ha azt sem látja át, mit állít pontosan a tanulmány.

2020. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
78%
De te ebből hogy következtetted azt le, hogy a maszkot hordó emberek 81%-kal nagyobb eséllyel kapják el a fertőzést? Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem értem.
2020. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
72%

"Huh, a tagadás amibe egyesek menekülnek az azért nem semmi!"


Ezt magadra mondod?

Pontosan ezt magyarázom neked. Amit bemásoltál az ezt támasztja alá:


Nincs statisztikailag szignifikáns eltérés azok között, akik elkapták a Covidot, és akik valami mást kaptak el ebben a 314 főből, amerikai betegekből álló csoportban, a betegek saját bevallása szerint.

2020. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Mindkét csoport beteg lett. Most amúgy nagyjából tökmindegy is hogy kovidos vagy nem, influenza típusú megbetegedés, fertőzöttek. Minkét csoportban legkevesebb az aki nem hordott maszkot, toronymagasan a legtöbb aki lehető legtöbbet viselte. Az eredmény sajnos innentől egyértelmű, azok közül kerül ki a legmagasabb számban a fertőzött beteg akik a legszorgalmasabban viselik a maszkot és alig lesz beteg aki alig viseli, ez ennyi gyerekek! :D

Lehet szeretni nem szeretni az eredményt de ez az eredmény.

2020. okt. 18. 17:26
 17/45 anonim ***** válasza:
72%
Már értem a nem túl logikus gondolkodásodat. Tehát ha 100 fertőzöttből 5 sosem visel maszkot, 95 pedig mindig, az azt jelenti, hogy 95% az esély arra, hogy valaki megfertőződjön maszk viselése közben? Ez ugye tudod, hogy nagyon nagy baromság?
2020. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Az amúgy érdekelne, hogy mi van emögött a tagadás mögött. Mert ha valakinek mondjuk egyszerűen sérti az önbecsülését, hogy esetleg eddig nem a "nyerő" tábor véleményét osztotta és most itt egy cáfolat ami kellemetlen akkor csak rosszabb a nyilvánvaló ellen továbbra is állást foglalni görcsösen, nem? Csak egyre ostobábbnak tüntetem így fel magam én legalábbis így gondolnám.
2020. okt. 18. 17:28
 19/45 anonim ***** válasza:
70%
A cáfolatod semmisnek mondható, hisz nincsenek reális alapjai. Nem érted a statisztika működését.
2020. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
67%

Látom még mindig magas:

Amíg nem teszel mellé számokat arról, hogy a tünetmentes lakosság körében mennyien hordanak maszkot, addig mit sem érsz. Ha a betegek 4%-a sosem visel maszkot, míg a lakosság 2%-a, akkor nekünk van igazunk. Ha a lakosság 20%-a nem visel maszkot, akkor neked.


A másik gond, hogy ez nem igazán mond ellent annak, amit már márciusban elmondtak: A sima maszkok nem igazán védenek minket másoktól, inkább másokat védenek tőlünk. Ezt nem vizsgálta részletesen a tanulmány, csak a éttermekben és bárokban megfordult betegek körében. Ott pedig azt találta, hogyha mások viselnek maszkot és tartják a távolságot, az segít.


A harmadik gond, hogy ahhoz hogy erre az eredményre építsem a jövőbeli maszkviselésemet el kell hinnem, hogy a megbetegedett emberek full őszintén válaszoltak a kérdésekre, és nem nagyították fel, hogy "Ó persze, hogyne, mindig viseltem a maszkot, kérem szépen doktor úr, nem is értem hogy kaphattam el."

2020. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!