Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid vírus okothat évekkel...

Covid vírus okothat évekkel később szövődményeket?

Figyelt kérdés
Nem egy ember állítja azt: aki megfertőződik a Coviddal ugyan nagy valószínűséggel túléli, de szerintetek tényleg azért van így "felfújva", mert a kutatók ismerik erről azt a tényt, hogy számos velejárót fog okozni évekkel később? Lehetséges, hogy olyan, mint lyme kór, minden féle probléma előjön ami addig nem volt?
2020. nov. 28. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudni.De ne foglalkozz ezzel,inkább erősítsd az immunrendszered,az aggódás és félelem legyengíti.
2020. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, lehetséges.

Más vírus is van, ami okozhat évekkel későbbi "szövődményt", még ha ez "csak" annyi is, hogy hajlamosabb leszel tőle valami más betegségre. Herpesz vírusok, Epstein-Barr vírus pl. ilyen, ezekre vannak ilyen irányú kutatások, tudományos publikációk.

2020. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Voltál már náthás nem? 80%-ban azt is valamilyen koronavírus okozza. Több évre rá maximum a média birkája lettél, és ilyen hülyeségeket is beszopsz, hogy egy erősebb nátha után pár évvel előjön egy fantom tünet :D
2020. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha szerinted ennyire egyszerű a biológia, akkor miért nem vagy most egy neves professzor mondjuk valamelyik bolygón? Bár így lenne és remélem neked lesz igazad hosszú távon...
2020. nov. 28. 15:51
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Hogy hónapokkal később okozhat, azt már tudjuk. Hogy évekkel később okozhat-e, azt nem tudjuk, mivel még nincs köztünk évek óta,

és nem ismerik olyan mélyen a hatásmechanizmust, hogy kikövetkeztessék. De könnyen lehet, hogy okoz. Kedves hármas, örülök, hogy hazánkban újabb orvosi Nobel várományos született, személyedben!

2020. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Rettegjetek csak. Nyilván ez az egy betegség van, minden felett, és hülyítsétek is egymást keményen.
2020. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Te mit szedsz? Senki nem mondta, hogy csak ez az egy betegség van, senki nem mondta, hogy rettegne tőle, és itt egyedül te vagy az, aki másokat hülyít, mi a tényeket írtuk le a kissé furcsa kérdezőnek.
2020. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Én is és testvérem barátja sok hónappal a Covid után is köhögünk, ami nem múlik. Valszeg tönkretette a vírus a tüdőnket. 20-on évesek vagyunk.
2020. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez majd évek múlva fog kiderülni.
2020. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel későbbről nyilván nincs még infónk...

25 vagyok, nincs betegségem, átestem enyhe tünetekkel a Covidon, viszont utána 1-1,5 hónapig nem tudtam futni, korábban heti 5x10 km-t futottam. Kiderült hogy a szívemet megtámadta a vírus, nyugalomban is szapora volt a pulzusom, de testmozgásra iszonyúan felpörgött, emiatt nem is erőltettem a mozgást. És sajnos nem egyedi eset, más fiatalról is hallottam, hogy így járt mint én. Szóval annyira nem ártalmatlan betegség, vigyázni kell, de azért rettegésben se kell élni.

2020. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!