Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus antigén tesztem...

Koronavírus antigén tesztem pozitív lett. Meghalok?

Figyelt kérdés

Torkom fájt picit, és náthás vagyok, volt hőemelkedésem is 37. A mellkasomnál fáj picit mert nagyon félek, hogy meghalok.

Augusztusban voltam PCR teszten, épp ilyen tünetekkel, és negatív voltam. Most antigén teszttel pozitív lettem. Felhívtam a háziorvost, és kiirt táppénzre. 10 napig nem mehetek sehova. És azt mondta ha vasárnap voltam szüleimmel kontaktusban, akkor egész családnak kell menni tesztre. De az anyám elhívott ebédre bennünket a barátnőmmel. Akkor még nem voltak tüneteim. Hétfőn voltak tüneteim. Otthon az anyámék mérgesek rám. De hisz vasárnap nem voltak tüneteim. Barátnőmnél lakok. Itt is az egész családnak kell menni tesztelésre.


Volt itt valaki aki szintén pozitív lett? Nagyon félek.


2020. dec. 2. 12:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
53%
Akkor az nem antigén teszt. Az antigént tesztet vérből nézik és az antigéneket keresik. Az orrból vett minta pedig a vírus jelenlétet mutatja ki.
2020. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Mind meghalunk
2020. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nem értem mit akarsz azzal mondani. Nálunk szlovákiában az egyik orrlyukbol csináljak az antigén tesztet.
2020. dec. 2. 16:48
 24/33 anonim ***** válasza:
52%

Antigén-t nem tudsz megállapítani az orrból, hacsak nem a véredet veszik le az orrodon keresztül. Az antigének kizárólag csak a VÉRBŐL mutathatóak ki.


Nem tudom mit értetlenkezdsz. Több féle teszt is létezik. Az ami a vírus jelenlétét mutatja ki, és az ami azt mutatja meg, hogy túlestél már rajta (ez az antigén teszt).

2020. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
70%
És az Antigén!!! Pont azt jelenti, benne van a nevében is hogy: Antitestetek! Amikor a szervezeted a vírus ellen harcol és legyőzi, akkor antigéneket tertelmel, amivel egy ideig immúnis leszel a vírussal szemben. Paraszti nyelven megfogamazva ...
2020. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nem értem mindig
2020. dec. 2. 17:14
 27/33 A kérdező kommentje:

De pedig orrból végeztek minzst

Az egyik orrlyukambol.

2020. dec. 2. 17:18
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
#25 Kevered a dolgokat. Az antigén gyorsteszt a jelenlegi fertőzöttséget mutatja ki, ehhez orrgaratból vett mintát használnak. A szerológiai gyorsteszt (antitest teszt) vérből készül, az mutatja ki a régebbi fertőzést.
2020. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Huleséget beszeltek

Antigen = vírus/akármi ami kiváltja az ellenagyag választ

Antitest= ellenanyag

2020. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
És honnan tudom hogy voltam fertőzött és kigyógyultam belőle?
2020. dec. 3. 21:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!