Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid fertőzött voltam, 11....

Covid fertőzött voltam, 11. napon vett PCR minta pozitív lett. Viszont már nem “tünetelek”, csak a szaglásom nem jött még vissza teljesen, és holnap telik a 21 napom, a munkáltatóm problémázik, hogy így nem mehetek vissza. Jogos?

Figyelt kérdés
Csak akkor akar visszaengedni, ha teljesen tünetmentes leszek, viszont több helyről hallom hogy 21 nap után pozitív pcr teszttel is lehet menni, mivel ennyi idő után ha van is az emberben vírus, akkor sem fertőzőképes...ápolókat visszaengednek 21 napot után, én gyárban dolgozom. Ilyenkor mi a teendő?

2020. dec. 7. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Elég baj, hogy az ápolókat visszaengedik, de azért teszik, mert nincs kit a helyükre állítani. Ha helyettesíthető vagy, akkor maradj csak szépen otthon. Úgyis a főnököd dönt.
2020. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

"a munkáltatóm problémázik, hogy így nem mehetek vissza"

Ha nem tetszik, keress másik munkáltatót.

2020. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én megértem őt is nyilván. De ha elvileg nem fertőz a vírus 21 nap után, akkor miért akarnak tovább itthon tartani?

Sok embert kiengednek 10 nap karantén után.

Nekem ez nagy bevételkiesés...

2020. dec. 7. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Kérj orvosi igazolást arról, hogy közösségbe mehetsz.
2020. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem se enged vissza a munkáltatóm csak negatív covid teszt után (abból is kettő persze). Itthon ülök tünetmentesen, meg üres zsebbel. Nekem is elment ízlésem szaglásom, szinte teljesen visszajött már. Ja én is gyárba dolgozok.
2020. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!