Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Magyarországon nem...

Akik Magyarországon nem adatnák be az covid-oltást, azok legtöbbjének orvosi, biológus és hasonló egyetemi végzettsége van vagy max. középiskolát végzettek?

Figyelt kérdés
Mi alapján mondja valaki, aki nem orvos, kutató, biológus, fogalma sincs az oltásokról, hogy veszélyes a covid-vakcina? Pláne azok után, hogy kaptak gyerekkorukban min. 5-7 különböző oltást. A híres "józan paraszti ésszel" még senki nem fejlesztett ki oltást.

2020. dec. 26. 11:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
55%

90

Akkor ugyan az a 2 ember miért halt meg?

2020. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 A kérdező kommentje:
Olvasd el a cikket. Használj g.translate-et ha kell. Nem fogok cikkeket fordítgatni neked, mert te lusta vagy. Vagy keresd meg valamelyik magyar oldalon, biztosan ott is fent van. Ha meg nem fogod elolvasni, mert nem érdekel, akkor értelmetlen bármit is írni neked.
2020. dec. 26. 21:44
 93/107 anonim ***** válasza:
Majd terjünk erre vissza 3 honap mulva.
2020. dec. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj de ez hülyeség. Harmadéves közgazdász hallgató vagyok, sőt ha nagyzolni akarok, azt is leírom hogy az egész csaladom értelmisegi (mintha ez számítana..). Akinek van egy csöpp esze az tudja, hogy az intelligencia, nem felsőfokú végzettség függvénye.


Miért nem adatnám be?

1. Mert számos orvos (!!!), mondta hogy ők sem adatnák be, megalapozott érvekkel.

2. Mert amikor egy interjúban kérdezték a magyar virológus nemtudomanevét szakértőt (valami vén fószer) hogy Ő SZEMÉLYSZERINT beadatná-e, tökéletesen kitért a válasz elől. Na most ez sem sok jót sejtet.

3. Azzal érvelsz , hogy nem tudod mi van vakcinában és hogy miért nem bízom benne...én megfordítom a dolgot: PONTOSAN azért mert NEM tudjuk mi van benne, nem tudjuk mit okoz, orvosok is ugyanezekkel a kétségekkel élve nem tennék, akkor en miert is akarjam? Ha lóhugy van benne (bár kétlem jogy pont az ártana) te vakon beadatnád?

4. Bár a vírusban hiszek, apukám, ismerősök is elkapták, az is TÉNY hogy a média azt közöl amit akar, sok mindent elferdít, tehát nem realis képet ad.

5. A vírus még egy éve sincs hogy Magyarorszáhon "hivatalosan" megjelent, de mar vannak ia vakcinák. Na most nem vagyok orvos, de el tudom képzelni hogy amíg más oltasokat évtizedekig fejlesztenek és tesztelnek, akkor az amít futtában gyakorlatilag összedobtak oroszék valahogy az nem lehet egy pontos, minőségi cucc. Ezeknek jobb esetben szerintem több idő kell, hogy a hosszú távú hatások ismertek legyenek.

6. Mert tanultam statisztikát, a tesztek pontossága ebben a kontextusban bazira nem sok, magyarul pontatlanok, köztudottan hamisítják őket, sokszor a halál okát is, ráírják hogy covid közben mégse. Statisztikailag globálisan nézve a halálozás nem sok. Minden emberi életért kár, de a számok attól még nem hazudnak.

7. Mert leendő közgazdász révén (de ehhez se kell egyetem megjegyzem) tudom, hogy a fegyveripar mellett, a gyógyszeripar az egyik legkiterjettebb, legtöbb pénzzel rendelkező iparág, bazinagy biznisz az egész.


Gondolj bele ha te vagy mondjuk a Pfizer v valamelyik nagy gyógyszergyárto cég (egyik)tulaja, akkor ha eladsz milliós nagyságrendű vakcinát, egy valag pénzed lesz. És a világot, azok iranyítják, akik ilyenekből gazdagodnak meg és azt teszik, ami érdekükben áll.


Marpedig aki sok pénzt akar ebből, annak abban áll érdeke hogy ne legyen egy darabig vége, jó sok ilyen oltást eladhasson és megszedje magát.

De pl aki lélegeztetőgépeket v maszkokag gyárt az is most hülyére keresheti magát. Nem jón rosszul a dolog ugye?


Soroljak fel még érveket?


Nem vegzettség függvény ez.

2020. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
54%

És még annyit hogy a világot is érdekek irányítják (gondolj csak a fideszre) és a mozgatórugó a pénz.


Szép gondolat hogy bízol az orvosokban, de az átlag orvos NEM résztulajdonosa x, y nagy cégeknek akik ha legyártják a vakcinákat, milliárd dollárokat (!!!) kaszálhatnak. Nem résztulajdonosa továbba a lélegeztetőgép gyártóknak, maszk gyártóknak stb.


Ezek a vállalatok sem elsősorban humánusság miatt gyártanak, hanem mert PÉNZ van benne. Méghozzá sok.

Ha nem keresnének vele egy büdös fillért, fix nem gyártanák.

2020. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 A kérdező kommentje:

1. Mert számos orvos (!!!)... A számostól sokkal több meg pont az ellenkezőjét állítja. Miért pont az elenyésző kisebbségnek hiszel?

2. lásd 1. Ő egy, aki ezt állítja. Ezzel szemben rengeteg orvos, nővér már be is adatta az oltást.

3. miért ne tudnánk mi van benne? Titok? Nem titok, tele van az internet, a gyártók honlapja kérdésekre adott válaszokkal, információkkal. Nagy választék nincs, mert 3 féle vakcina van: 1. mRNS, ami a sejteket antigén előállítására utasítja, ami immunválaszt vált ki 2. az antigén genetikai kódját tartalmazó oltás, ami immunválaszt vált ki 3. legyengített vagy inaktivált vírust tartalmaz, ami fertőzni nem képes, de immunválaszt vált ki. Tessék, máris tudod, hogy mi van bennük. Remélem megnyugtat.

4. miért kell a médiából informálódnod?? A gyártó, az Európai Gyógyszerügynökség, a magyar gyógyszerhatóság, a tudományos lapok miért nem jók? Ha ezek sem jók, akkor az oltást veszélyesnek beállítóknak miért hiszel?

5. írod, hogy nem vagy orvos, mégis megállapítod, hogy ennyi idő alatt nem lehet letesztelni egy oltást? Publikus, semmi sem titkos a tesztelésről, meg lehet nézni, a neten több helyen is elérhető hány embert, hogyan, mennyi ideig teszteltek és miért volt rövidebb a tesztelési idő, mint máskor, hogyan tudták ezt megtenni. Azok alapján, amiket írtál, egyértelmű, hogy nem néztél utána. Tehát még csak a fáradságot se veszed, hogy utánanézz annak, amiben nem vagy biztos, de megállapítod, hogy ez biztosan nem jó így...

6. "pontatlanok, köztudottan hamisítják őket". Lehet, hogy köztudott, én nem olvastam sehol olyat, hogy minden országban hamisítanák a covid statisztikákat. Az, hogy Magyaro-on hamisítják, miért is jelenti azt, hogy a világ összes országában is? Ha ennyire köztudott, akkor biztosan van valami forrásod erről, hogy mindenhol hamisítják a statisztikákat. Gondolom nincs, ezért magyarázd már el nekem, hogy miért jó az, hogy hamisítják a statisztikákat? Miért jó az egyetlen országnak is, hogy a korlátozásokkal rombolják a saját gazdaságukat? (tudom, soros, háttérhatalmak, stb... de valami értelmesebb indokra várnék)

7. Soha senki nem állította, hogy a gyógyszeripar nem nagy üzlet. És? Hogy jön ez ide? A gyógyszergyártók valaha is szándékosan fertőztek meg embereket? Szándékosan olyan gyógyszereket hoztak forgalomba, ami veszélyes volt az emberekre? Mikor? Hol? Forrás? Bónusz kérdés: az Európai, Amerikai és a nemzeti gyógyszereket engedélyező hatóságok tagjai is mind korruptak? Nem hasonlít ez neked egy összeesküvés-elméletre, amiben benne van a fél világ, de senki nem tud róla?

Ha közgazdász vagy, akkor biztosan nézted a Pfizer részvényárfolyamát... Akkor azt is láttad, hogy az 1 évvel ezelőtti árfolyamához képest semmit nem emelkedett... Voltak kisebb kilengések és esések (+/- kb. 10%), de jelenleg az 1 évvel ezelőtti árfolyama alatt van 5%-kal, a 2017 december felett meg 5%-kal. Nagy üzlet...

Akkor a maszk gyártók nyertek ezen szerinted? Ők találták ki a vírust? A legnagyobb (3M) árfolyama 1,5%-kal van az 1 évvel ezelőtti alatt... Szintén hatalmas "emelkedés". Akkor biztosan a Zoom terjesztette el a vírust, mert annak az árfolyama hatalmasat emelkedett?

Nem végzettség függvénye, ez igaz, a kérdés provokatív volt, de többségben vannak a képzetlenek, tanulatlanok, tájékozatlanok, akik nem néznek utána semminek, de minden forrás, bizonyíték nélküli konteót elhisznek.

2020. dec. 28. 19:56
 97/107 anonim ***** válasza:
42%

Rendben tovább megyek.

Ha én, mint felnőtt ember, úgy ítélem meg, hogy NEKEM speciel, nincs szükségem rá, minthogy az év 365 napján teszek az egézségemért (jóval korona előtt is) és hál' istennek nem is vagyok soha beteg, akkor miért kell erőltetni?


Mert MÉG, nem tették kötelezővé, de indirekte már próbalnak rajta ügyködni.

De miért kell ezt erőltetni?

Az ha kötelezővé akarják tenni, vagy ha nem teszed diszkriminalnak, tulajdonképpen nem más, mint az emberek személyes jogainak a megsértése.

Egy embernek az egyik legszentebb joga hogy a saját életéről dönthet, a saját testével rendelkezhet. Na most ezzel a diszkriminációval tulajdonképpen ettől fosztanák meg a társadalom tagjait.


Teljesen mindegy ki mit gondol v mi az igazság.

Oltassa be magát az, aki akarja, aki úgy látja jónak. Aki veszélyeztetett vagy fél.


Ez pont olyan mintha a vegánságot/vagy épp a húsevést erőltetnéd rá a társadalom tagjaira holott, a TE testednek, a TE döntésednek kell lennie. Nem lehet ráerőltetni.


Van olyan amit te magad megvalaszoltal.


A pénz és a politika irányít. Nem érdeke az bizonyos embereknek hogy mások betegek legyenek? Hmm ezt kétlem. Pont amiatt amit leírtam. Megjegyzem ha csak 2 millió embert tudnának beoltani, a 10 helyett az is jóval keveaebb lóvé.


Nem az árfolyamokról beszélek, gondolod hogy azokat az adatokat, amiket nem akarjak hogy TE láss mahd az orrodra köti bárki? Naiv feltételezés hogy csak azért, mert megnézel pár árfolyamot, mindent tudaz, hogy ki mennyit keres rajta.


Hogy jön ide hogy a korona nagy biznisz? Ez az egészben a lényeg:D

Kapóra jött a vírus, jött a media, a kisember, a nagyátlag azt nézi/hallgatja. Felnagyítják a dolgokat, jól beijednek majd erre jön az a megoldás, az oltás ami nagy pénz.


Ugyanez ha veszel egy okostelefont. Ezeket eleve arra gyártják, hogy 2-3 év után, cserélheted is le. Nem tudnák úgy összerakni hogy ne kelljen? Dehogynem, de nem fogják mert akkor a sok hülye nem vesz új telefont évente, 2 évente.



Továbba es ezt már oltastól függetlenül, az emberi szkepticizmus a természetünk része, normális. Az ember az ismeretlennel szemben bizonytalan. Jogosan? Jogosan.

Aki egy kicsit is értelmes, az nem hisz el rögtön mindent, vár, informalódik, mindent kicsit fenntartással kezel (én is, amit leírok, ami a véleményem nem ma találtam ki) majd ha úgy érzi tapasztalt eleget, akkor dönt.


Az én álláspontom hogy NEM zárom ki hogy valaha beadassam. Ha x idő után elég embert beoltottak, látok, olvasok reális statisztikákat, eseteket, levonhatok egy konklúziót, ami az hogy oké, mehet akkor majd beadatom. De én nem leszek tesztalany. Nem mondom hogy SOHA nem adatom be, de mostanság nem.

Nincs eleg ideje a piacon, hogy hosszú tavú következtetéseket le lehessen vonni.


Majd ha igen, akkor esetleg.


Hadd legyen már az én életem az én felelősségem, én döntésem. Ha rosszul döntenék, az is.

2020. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező ha TE beadatod és leírod a tapasztalataidat, meg a paramétereidet, mondjuk 5 éven keresztül, megvizsgálva önmagad, negyedéves bontasban éa megisztod a nagyérdeművel, csak hogy ennyivel is előbbre legyünk azt nagyon szívesen fogadnom.:)
2020. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 A kérdező kommentje:

97. Na, látom csak annyi maradt a sok érvből, hogy "miért kell erőltetni?", miközben erről szó sincs. A kérdés arra vonatkozott, hogy akik veszélyesnek tartják az oltást, azok milyen alapon, amikor utána se néznek alap dolgoknak - mint az nálad is kiderült.

A legapróbb bizonyítékod, érved sincs az oltás veszélyességéről, csak a saját feltételezéseid, miszerint mindenki korrupt, mindenki hazudik, mindenki csak a saját érdekeit nézi. Na meg, hogy miért kell erőltetni, miközben nem erőlteti senki, a világon sehol se kötelező.

"gondolod hogy azokat az adatokat, amiket nem akarjak hogy TE láss mahd az orrodra köti bárki" Akkor te honnan tudsz róla?

Okostelefon? Komolyan? Erre inkább nem is reagálok...

Írtam bárhol is, hogy baj a szkepticizmus? Ha visszaolvasol valahol megtalálod, amiben pont azt írom, hogy nem az a baj, hogy az emberek szkeptikusok, hanem hogy nem tájékozódnak, fogalmuk sincs a dolgokról és úgy mondanak véleményt valamiről. HA képes lenne egy szkeptkus értelmes érvekkel, bizonyítékokkal alátámasztani azt, amiért szkeptikus (és nem olyanokkal, hogy "veszélyes mert nem tesztelték" meg "nagy biznisz"... mi nem nagy biznisz manapság? Ha nagy bizniszt akar valaki, nem oltásokon fog keresni, aminek a sikeres kifejlesztése kétes, hosszú ideig tarthat és sokáig tart mire megtérül. Vannak ennél sokkal egyszerűbb pénzszerzési lehetőségek is gazdagoknak. Nem tesztelték? Nem igaz, minden dokumentált, neten megtalálható. Ellenőrizték és jóváhagyták az EU, az USA, a különböző országok hatóságai. Nagyjából ennyit tudnak az oltás veszélyességét terjesztők felhozni. Na meg a szóra sem érdemes csipezés, meg mittudomén milyen hülyeségek, amikre senki egyetlen bizonyítékot nem talált még.

Ha én elkezdem terjszteni, hogy a vakcinától krokodillá változik mindenki, akkor ezt fogják mondani az oltás ellenesek, hogy "olvastam, hogy krokodillá változtat az oltás, veszélyes!!"?

Miért kell ismeretlen hülyék hülyeségeit kételkedés nélkül elhinni, de többszázezer kutató, orvos, tudós véleményét meg a gyógyszerengedélyezéssel foglalkozó hatóságok eredményeit, a neten megtalálható hivatalos adatokat az egész folyamatról figyelmen kívül hagyni, vagy nem elhinni?

Nem érdekel, hogy beadatod-e vagy sem, lesz*rom. Tényleg. Nem ez a lényeget a kérdésemnek, hanem (sokadszor írom le, hogy ne legyen félreértés) hogy miért kell bizonyítékok nélküli marhaságokat elhinni, az oltás veszélyességét terjeszteni, az ezt terjesztők minden szavát elhinni úgy, hogy egyáltalán nem néz utána semminek az, aki ezeket terjeszti és elhiszi.

Te is nagyon jó példa vagy erre, hiszen te magad írod, hogy nem tudod mi van benne. Miközben mindenki által hozzáférhető minden információ. Meg hogy nem hiszel a médiának... ki mondta, hogy higyj? Keress, olvass és a talált információk alapján hozz megalapozott, bizonyítékokkal alátámasztott döntést. Az, hogy a háttérben valakik ezen sokat keresnek, de erről te nem tudsz semmit felmutatni, vagy... nem sorolom, mert magamat ismétlem.

2020. dec. 28. 21:08
 100/107 A kérdező kommentje:
"indirekte már próbalnak rajta ügyködni." Valami forrás erre esetleg? Vagy ez is csak megérzés? Szkepticizmus? Csak gondolod, sejted, megjósolod?
2020. dec. 28. 21:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!