Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Magyarországon nem...

Akik Magyarországon nem adatnák be az covid-oltást, azok legtöbbjének orvosi, biológus és hasonló egyetemi végzettsége van vagy max. középiskolát végzettek?

Figyelt kérdés
Mi alapján mondja valaki, aki nem orvos, kutató, biológus, fogalma sincs az oltásokról, hogy veszélyes a covid-vakcina? Pláne azok után, hogy kaptak gyerekkorukban min. 5-7 különböző oltást. A híres "józan paraszti ésszel" még senki nem fejlesztett ki oltást.

2020. dec. 26. 11:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/107 anonim ***** válasza:

Nem, nyilván a varázsgömbömben látom...

A miért kell erőltetni-re TE magad vagy az elő példa (megjegyzem ez nem a logikai érvek közé tartozik v csak részben, attól még a felvetés 100% jogos). Nem azért mert téged érdekel én beadatom-e. De annak a tenye miszerint lathatóan nem tudod elfogadni egy másik ember állaspontját, kenyszeredetten meg akarsz győzni egy idegent, v épp nem, de a SAJÁT igazadat akarod bizonygatni, arra utal hogy TE magad sem vagy jobb mint mások. Azért mert más nem eszik húst, én miert ne egyek? Miért nem hiszek el ezt v azt? Mert, nem, mert én úgy ítelem meg. Te meg másképp.


Ezt írtam, hogy mindenkinek a legszentebb joga hogy a saját élete/teste felett saját maga dönthet, indoklás NÉLKÜL.

Ha azt hiszed, nem akarnák kötelezővé tenni, így v úgy, naiv vagy, maskülönben nem lenne ekkora mediacirkusz. Hol látom? Ha felmegyek a netre a csapból is ez folyik, szerencsére van épp eleg dolgom, nem kell ezzel foglalkoznom.


A "Miért kell ismeretlen hülyék hülyeségeit kételkedés nélkül elhinni, de többszázezer kutató, orvos, tudós véleményét meg a gyógyszerengedélyezéssel foglalkozó hatóságok eredményeit, a neten megtalálható hivatalos adatokat az egész folyamatról figyelmen kívül hagyni, vagy nem elhinni?"


A másik oldalon is igaz:D Miért hiszed el rögtön, hogy ha x orvos azt allítja, hogy biztonságos akkor az is? Tesztelik v 10-15 éve? Nalátod!


Nem minden orvos és szakértő hisz/bízik benne, kellő fenntartassal kezelik.


És meglehet hogy tévedek, csak a különbség, hogy én nem próbalkozom masokat a saját igazamról meggyőzni (ne alltass senkit azzal hogy nem, amúgy ki se írtad volna) és ha tévedek, elismerem.


Én a tapasztalatokban hiszek. Tovabbra is fenntartom, ha kellő idő után az a tendencia, hogy rendben van a dolog, esetleg.

2020. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/107 A kérdező kommentje:

Vagy nem érted, vagy nem akarod megérteni mit írtam, pedig elég hosszan próbáltam elmagyarázni. Megpróbálom egyszerűbben: nem, nem érdekel, hogy beadatod-e. Hol írtam én azt, hogy mindenkinek be kell adatnia vagy adni? Hol írtam én azt, hogy hülye az, aki nem adatja be? Azt írtam, hogy aki veszélyesnek tartja, az mi alapján ha utána se néz, alaptalanul terjeszt olyanokat, hogy veszélyes az oltás és olyanokat, amiket ha egy kicsit is utánanézne a dolgoknak, akkor maga is rájönne, hogy nem igazak. Nekem nem kell megindokolnod, hogy miért nem adatnád be, én csak reméltem, hogy valaki megalapozott indokokat tud írn, nem "mert csak" vagy "mert nem hiszek senkinek", meg "józan paraszti ész" (mintha a józan paraszti ész bármit is érne gyógyszereknél, kutatásnál, betegségeknél).

Hol bizonygattam én a saját igazamat? Írtál dolgokat, amikre én reagáltam. A viták, érvek-ellenérvek úgy működnek, hogy az egyik mond valamit, a másik meg reagál rá. Erre te egyből azzal jössz, amit én nem állítottam, hogy rá akarlak beszélni, meg akarlak győzni, hogy oltasd be magadat. Én nem foglak meggyőzni, egyetlen pillanatig se gondolom, hogy itt a gyk-n bárkit is meg fogok győzni és nem is akarok. Egy normális, értelmes eszmecserét szerettem volna egy normális, értelmes emberrel, aki meg tudja indokolni egy makacs gyerek vagy egy mindenféle bizonyítékok nélkül bármit elhívő konteós szintjénél értelmesebben. Persze én vagyok a hülye, mert miért a gyk-n keresek ilyet. Teljesen jogos.

Na nem tartalak fel, gyorsan reagálok arra, amit írtál:

- szóval szerinted azért, mert az egész világon mindenki azal a vírussal foglalkozik, ami az egész világot megbénította, milliók haltak meg benne, majd amikor megjelenik az oltás mindenki azzal foglalkozik... Mi abban a fura, hogy egy egész világot érintő vírussal és az arra kifejleszett oltásokkal foglalkozik mindenki? Ezek miatt szerinted nyilvánvaló, hogy kötelezővé akarják tenni. Akkor is ha ezt sehol nem mondták. Ha kötelezővé fogják tenni, akkor miért nem mondják? Mi értelme elhalgatni? Nem tudják titokban kötelezővé tenni. Hogyan tudnák?

- "a saját élete/teste felett saját maga dönthet, indoklás NÉLKÜL."-re csak most hirtelen kb. 10-20 példát tudnék felhozni, hogy miért nem igaz. Íme néhány: nem te döntöd el, hogy bekapcsolod-e a biztonsági övet, akkor se, ha csak te halhatsz meg ha nem kapcsolod be. Nem fogják megengedni, hogy egy hídról a Dunába ugorj, akkor se ha te úgy döntesz, hogy öngyilkos akarsz lenni. Nem fognak beengedni sok országba megfelelő védoltás nélkül, akkor se ha csak te halhatsz meg az elkaptt betegségben. Stb....

- "Miért hiszed el rögtön, hogy ha x orvos azt allítja, hogy biztonságos akkor az is?" Nem, nem hiszem el ha 1 vay 2 vagy 200 orvos azt állítja. Akkor hiszem el, ha a vakcinát tesztelik független orvosok, megfelelő módon kórházban önkéneteseken, ezt dokumentálják ahogyan kell, ezt ellenőrzik, majd ezt a megfelelő hatóságokban lévő többszáz, világszerte többezer szakember, tudós, orvos ezt ellenőrzi alaposan és jóváhagyja. Ha nem hinnék nekik, akkor nem venném be a gyógyszereket.

- 5-10 évig egyetlen gyógyszert vagy oltást sem tesztelnek.

- "Én a tapasztalatokban hiszek." Tehát nem szdsz be gyógyszereket, hanem előtte letesztelteted valakivel, akiben bízol, beadod valaki másnak? Nem eszel meg olyan ételeket, amikben adalékanyagok vannak amíg nem eszi meg előtted más, majd utána még vársz 5-10 évet, hogy van-e valami mellékhatása az adalékanyagoknak, permetezőszereknek? Minden egyes új gyógyszer és élelmiszer vásárlása előtt vársz 5-10 évet, hogy kiderüljön van-e mellékhatása. Hiszen folyamatosan jönnek új adalékanyagok, ízfokozók, állagjavítók, egyebek. Azokat nem tesztelik 5-10 évig. De még csak 1-2 évig sem, mint a gyógyszereket, oltásokat. Honnan tudod, hogy amit veszel, abban nincs-e valami új adalék? Vagy ott megbízol az azt jóváhagyókban? Gondolom tudod mi az az eritroaszkorbinsav, magnézium-foszfát, 1,2-Hexanediol, Acrylate Crosspolyme, acetylsalicylic sav? Ezek élelmiszerekben, samponokban, fogkrémekben, gyógyszerekben, stb. vannak, biztos vagyok benne, hogy nem tudod mik (én sem természetesen), milyen mellékhatásaik vannak, mégis használod, fogyasztod ezeket gond nélkül, pedig bekerülnek a szervezetedbe.

Tudom, most majd megint jön a szokásos én meg akarlak győzni meg a te döntésed meg a hasonlók.

2020. dec. 28. 22:45
 103/107 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Ajánlom mindenki figyelmébe.

2020. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/107 A kérdező kommentje:
Köszi, legalább valaki tájlkozódik, tudni is akar arról, amiről beszél.
2020. dec. 28. 23:36
 105/107 anonim ***** válasza:

#103 Köszi, nagyon jó volt.

Továbbítom a családban, barátok között és a kollégáim felé is.

2020. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/107 anonim ***** válasza:
18%

Nos:

[link]


"A BioNTech azt állította, hogy tesztjeik alapján nem jár komoly következményekkel, ha valaki nagyobb adaggal kap a vakcinából."


Vegyétek, vigyéltek!

2020. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/107 anonim ***** válasza:
22%

"Négyen közülük influenzaszerű tünetekkel kerültek kórházba, megfigyelésre."



Igen, és?


Bármelyik oltásnak lehetnek hasonló tünetei ilyen túladagolásban. Az influenza szerű tünet nem komoly következmény, alapból a felsorolt mellékhatások között van.

2020. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!