Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mást sem oltottak be, aki...

Mást sem oltottak be, aki átesett?

Figyelt kérdés
Minap kaptam levelet, hogy hamarosan megkapom a vedooltast, felhívom a kozpontot és elkezdik, hogy engem nem oltanak be, mert már atestem rajta és védett vagyok. Hogy mikor fognak legközelebb, azt nem tudja megmondani. Ilyenkor mivan? Én igazából örülnék, ha nem oltananak be. Nem rég olvastam egy cikket arról, H aki megfertőződött tavaly tavasszal, az meg immunis. Lehet H nem kell ezt a fst beadatnom?:) Ez olyan jó lenne ^^ más is járt így?

2021. febr. 23. 11:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz infó: tavaly ősszel kaptam el
2021. febr. 23. 11:07
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen csoportba tartozol egyébként?
2021. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kb. senki sem tudja, ellentmondó információk vannak. Egy barátom novemberben esett át rajta. Mivel a katasztrófavédelemnél dolgozik, így nekik most járna a vakcina, de őt nem oltják be, mert hogy átesett már.
2021. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Biztos hogy nem kötelező, de ha nem akarod beadatni akkor miért regisztráltál? Nem lehet tudni hogy meddig vagy védett, valaki két hónap után újra elkapja, valakinek meg még 6 hónapnál tovább is van ellenanyaga. Csináltathatsz antitest tesztet, abból kiderül. Amúgy általában 3 hónap után már szoktak oltani általában.
2021. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet H nem kell ezt a fst beadatnom?:)"

Szerintem elég egyértelműen közölték, hogy nem kell oltatnod.

Azt még senki nem tudja, évente kell majd ismételni, vagy nem.

2021. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérted, ha nem akarod? Csak aki kérte, azt keresik meg.
2021. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért kérem, mert muszáj. Mert rákényszerítenek. Egyre rebesgetik, hogy aki beoltatja magát, az kvázi vissza fogja kapni az életét.


Egyébként félreértés ne essék, nem félek az oltasoktol, sőt minden évben beoltattam magam influenza elleni védőoltással és egyebekkel, de ebben valahogy nem bízom. Nagyon sokat olvastam a covid oltasokrol: biologustol, infektologustol, követem folyamatosan a híreket, de valahogy van egy kis ellenerzesem a dolgok kapcsán, félek, hogy mi lesz hosszú távon.


Kicsit fellelegeztem, amikor közölte az orvos, hogy nem oltanak be...

Viszont. A barátnőm átesett rajta és 4 hónapra rá beoltottak. Szóval fura.


Autoimmun betegségsem van, Hashimoto. Írtam az endokrinologusomnak, hogy akkor most mi lesz, oldható vagyok e vagy nem. Nem válaszolt semmit, pedig jó kis summát nála hagytam szerencsetlensegemre. :/

2021. febr. 23. 11:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Olthato* nem oldható (bár az is, ha savba belemartanak xd)
2021. febr. 23. 11:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien írtatok, mindenkinek adtam zöld kezet, akinek tudtam - egy valaszolonak nem engedi valamiért, lehet mert telefonról vagyok.
2021. febr. 23. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
Mindenkit beoltanak akit rá tudnak venni. A te érdeked, hogy ne kérd. A te életed a tét, arról neked kell döntened.
2021. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!