Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Különbözik-e valamiben a...

Különbözik-e valamiben a Covid és a sima nátha miatti szaglásvesztés?

Figyelt kérdés

Akár jellegében (enyhébb, teljes, nem minden illatra, hamarabb elmúlik...), akár a tünetek jelentkezésének sorrendjében?

Ha Covid, a háziorvosomnak mindenképpen tudnia kell róla. Viszont ha nem az, feleslegesen nem jelezném, feleslegesen nem szeretném a férjemet karanténba vágatni (én már kontaktként önfigyeléses karanténban vagyok).

Mellette nagyon enyhe tüneteim vannak, enyhe torokfájás, orrfolyás, tüsszögés, hőemelkedés, de mindegyik gyenge. Akár nátha, akár Covid is lehet.

Tudom, hülye kérdés, de nincs valami, ami az egyiket jobban valószínűsíti?


2021. febr. 28. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Észreveszed szerintem. A náthás szaglás vesztés fasorba nincs a Covidoshoz képest (legalábbis általában). Konkrétan semmit sem érzel, de nem azért mert be lenne dugulva az orrod. Telefujkálsz egy papír zsebit parfümmel, az orrodhoz tartod, és semmi! De a nagyapád főzött pálinkáját sem érzed, pedig nagyon büdös. Abszolút, még csak meg sem csap a szaga, ha bemész valaki után mikor nagywécézett.
2021. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egy csomó mindent végigszagoltam. Az Impulse Incognitót és az ecetet nagyon enyhén, nagyon közelről érzem.

Parfümöt, pálinkát, légfrissítőt, folyékony szappant egyáltalán nem.

Az orrom be van dugulva, és van tüsszögés, ami viszont a Covidra nem jellemző.

A hőemelkedés, torokfájás, orrfolyás viszont már lehet tünet. Ezek miatt vagyok bizonytalan.

Plusz: egy szobában voltam 3 napig 2 igazolt fertőzöttel (testi érintkezés nem volt, túl közel sem mentünk egymáshoz).

2021. febr. 28. 21:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenkinél kicsit mások a tünetek. Hívd fel a háziorvost, mert ha súlyosbodik már lehet, hogy késő.

(Van aki pl. érez szagokat, csak több dolgot büdösnek érez.)

2021. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a náthánál a takony miatt bedugul az orrom és ezért nem érzem 100%-an a szagokat. Amikor covidom volt egyáltalán nem voltam taknyos, söt, száraznak éreztem az orromat és egyáltalán nem éreztem szagokat. Ilyet én még sosem tapasztaltam azelött.
2021. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3: Ha valószínű, hogy Covid, mindenképpen fel kell hívjam, nem kerülhetem el.

De ha a nátha a valószínűbb, akkor mint írtam, a férjemet nem szívesen raknám feleslegesen karanténba. A városban nincs olyan, akit megkérhetnék, hogy vásároljon be.

Természetesen, ha valószínű a fertözés, én se vagyok felelőtlen, de feleslegesen nem szeretném.

2021. febr. 28. 21:22
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Ne kockáztass és másokat se veszélyeztess. Mindig a legrosszabb eshetőséget kell figyelembe venni. Amúgy Covidod van. Náthánál nincs szaglásvesztés, nekem sem volt soha.
2021. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem járok sehová, egyrészt önellenőrzött karanténban vagyok, másrészt fekvőbeteg. A férjemmel egy ágyban alszunk, de a nap többi részében próbálunk távolságot tartani, testi kontakt nincs, de ugye garancia sincs.
2021. febr. 28. 21:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Te nathat akarsz, megertelek, de jobb ovatosnak lenni. Tobben leirtak, hogy a nathanal nem ilyen a szaglasvesztes (" az ecetet nagyon enyhén, nagyon közelről érzem"). Mas: volt mar eletben ilyen nathad, amikor ennyire nem ereztel szagokat?


Mondjuk 50-50 natha vs kovid, akkor mit csinalsz? Megeri kockaztatni? (Megertem persze, hogy nem akarsz a ferjednek kellemetlenseget okozni)

2021. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha 50-50, akkor felhívom a dokit mindenképpen, ugyanis péntekre rendelne alapból Covid tesztet kórházi kezelés miatt. Csak ha most gyanú miatt tesztet kér, nem tudom, hogy utána is kérhet-e?

Na meg fogalmam sincs, bevásárlást, ilyesmit hogyan oldjuk meg. :(

2021. febr. 28. 22:00
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez szinte biztos hogy covid, főleg ha kontakt vagy.

Nekem például fokozatosan ment el a szaglásom, először csak kevésbé éreztem a szagokat, utána már egyáltalán nem. De olyan, hogy a parfümöt meg a pálinkát nem érzed egyáltalán, náthánál nem szokott lenni. Meg én is tüsszögtem egyébként.

Szóval hívd fel az orvost, és nem tudom hogy hol laktok, de vásárolni a legtöbb helyen online rendeléssel is lehet.

Jobbulást!

2021. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!