Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg ilyen súlyos és...

Tényleg ilyen súlyos és komoly ez a covid?

Figyelt kérdés
Teljesen paffon vagyok.. én nem vettem komolyan ezt az egészet, szerintem egy influenza komolyabb dolog azt gondoltam eddig, bevallom Gödény tüntetésen is voltam kint.. szomszédom felesége meghalt covidban 42 éves volt és teljesen egészséges volt 4 kiskorú gyereket hagyott hátra, a férje nem érti mert ő is azt gondolta hogy ez csak egy influenza.. nem értem Gödényék miért mondják ezeket teljesen furcsa ez az egész hogy most mi az igazság..
2021. márc. 24. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
provokatív kamu...
2021. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Igazából nem is az a baj, hogy súlyos, hanem az, hogy nem lehet tudni, KINÉL súlyos.


Az emberek nagyobbik része tényleg influenzaszerű tünetekkel átvészeli, UGYANAKKOR ott vannak azok, akik nagyon durván belebetegednek és meg is halnak.


Az a baj ezzel a vírussal, hogy nem lehet tudni, kinél milyen erős tüneteket okoz... aki enyhén átvészeli, az nyilván azt mondja, hogy ez csak egy laza kis víruska, de közben ott a másik oldal...


Pl. egy bárányhimlő esetén nem ekkora a szórás, hanem a betegség intenzitása nagyjából mindenkinél egyenlő, lehet azt tudni, hogy mire kell számítani... de ez a covid esetén nem elmondható, nem tudni, ha elkapod, észre sem veszed vagy belehalsz. Lutri. :(

2021. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Szomorú hogy ezt gondolod.. Nagyon szomorú.. férje nagyon nem gondolja ezt kamunak
2021. márc. 24. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

2-es válaszoló vagyok, például nekem a családban többen is elkapták.


Az egyik nagybátyám 60-hoz közeli, erősen cukorbeteg, magas vérnyomásos, láncdohányos, érszűkületes és pár éve volt infarktusa is. Ő rajta átment 3 nap alatt, semmi légzőszervi betegsége nem volt, 2 hétig pihengetett és jónapot.


Másik nagybátyám egészséges életmódot folytat, 40 körüli, heti 5-6x járt sportolni, odafigyelt magára. Ő 11 napot volt kórházban a coviddal, bár lélegeztetni nem kellett szerencsére, de oxigén rásegítést kapott.


Tehát látható, hogy teljesen lutri. Van hogy a lepukkantabb ember is alig érzi meg, az egészségesebb, fiatalabb pedig kidől tőle..

2021. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Amit a 4. írt igaz. És ezért nehéz ez az egész. Igen az emberek jelentős részén átmegy mint egy sima megfázás. Egy másik része hosszabb-rövidebb szenvedés után belehal, van akinél lesz akár élete végéig mardvány tünet és soha nem gyógyul ki belőle. De sajnos azt előre senki nem tudja megmondani melyik faktorok okozzák, hogy ki melyik "kalapba" kerül.

Szintén nehezíti a Magyar helyzetet, hogy a kormány tudatosan csal és hazudik a számokkal. Ez főleg a helyzet komolyságának a megértéséhez kéne.

Plusz az tény, hogy Magyarország az első hullámban messze-messze kivállóan teljesített. És akkor senki nem vette komolyan, hogy lesz 2. és 3. hullám. Azt a rendkívüli nagy szigort és komoly intézkedés halmazt amit az 1. hullámban követett Magyarország nem lehet tartósan fenntartani.

Aztán jött az enyhítés, és a 2. hullám elején mindenki arra gondolt, ez is olyan lesz mint az 1. ami nem is volt "vészes". Csak amit nem kommunikált senki sem jól (kivéve néhány többé-kevésbé ellenzéki oldalon lévő szakértő), hogy az 1. hullám azért volt ilyen sikeres mert nagyon jól védekeztünk. És közben bejöttek a vírus variánsai (mutációi), amelyek sokkal jobban terjednek, és amint látszik jobban pusztít a fiatalok között. Míg az első és a 2. hullámban főleg az idősek fertőzödtek, és kerültek kórházba, most a 3. hullámban látszik, hogy egyre fiatalabbak (valószínűleg ez is a mutáció hatása lehet).

Szintén nehéz, és ezt a kormány nagyon rosszul kommunikálta (nem csak nálunk kb. sehol a világon), hogy ez egy új vírus és igazán amit ma "tudunk róla" nem biztos, hogy holnap is igaz lesz. Ilyen volt pl. a maszk (melyik maszk típus mennyire véd). Ilyen volt a tárgyak fertőtlenítése (kell, nem kell, mennyi idő után? stb.). Még a tudományos világban akár egy napon belül a világ két pontján két kutatócsoport is egymásnak 100%-osan ellentétes megállapításra jutott. Mostmár egy év után a tudósok is egyre többet tudnak erről a vírusról, egyre pontosabb a történet. Közben fejlődtek a tesztek, a teszt kapacítások.

És miután a lakosságnak nincs pontos infója ezért "kombinál" és az nem mindig jó. Érdemes nem csak a hazai sajtót olvasni, hanem a külföldit is. Szintén érdemes a tudományos cikkek összefoglalóit olvasgatni sok minden kiderül.

2021. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Hogy mennyire új: a koronavírus okozta megbetegedésekről már az 1960-as években cikkeztek magyar orvosi szaklapok...
2021. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"Hogy mennyire új: a koronavírus okozta megbetegedésekről már az 1960-as években cikkeztek magyar orvosi szaklapok..."


Igen, csak koronavírus kb. annyit tesz mintha azt mondanám állat. Nagyon-nagyon sok fajta koronavírus létezik. Ugyanígy mint állatból is. Nem lehet összehasonlítani egy hangyát és egy T-rexet. Kb. ennyi a különbség a koronavírusok között,

2021. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Persze, mint az állat :D

Sőt, az influenza vírust is minden évben újra felfedezik...

2021. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8. Amúgy igen jól mondod, minden évben új influenza vírus jön, mert nagyon változékony vírus... ezért van minden évben új oltás
2021. márc. 24. 15:23
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Hasonlókat tudnék írni, mint a 4-es. Anyukám most van kórházban, oxigén maszkot kap, reméljük nem lesz rosszabbul. 59 éves, kicsit magas vérnyomása volt az utóbbi pár évben, de nem volt más alapbetegsége. Ismerek nála idősebbet, akin pár napig tartó hőemelkedéssel át is ment, és mondhatja, hogy még egy influenza is rosszabb.

Ettől függetlenül ezt a rémkeltést is már sokallom, amit a tv leművel. Nem gondolom, hogy ez a jó taktika, hogy 10 percenként bemondják, hogy hányan haltak meg: aki beteg, az bepánikol egy idő után, aki meg egészséges az meg unja.

2021. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!