Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges az, hogy a folyamat...

Lehetséges az, hogy a folyamatos maszkviselés legyengítette az immunrendszerünket?

Figyelt kérdés

Már közel 1 éve hordjuk a maszkot. Nem lehet, hogy azért van egyre több megbetegedés stb. mert annyira legyengült az emberek immunrendszere a maszkviseléstől?

Azért feltételezem ezt, mert így nem találkozik a szervezetünk kórokozókkal, ezért egyre kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben, és könnyebben megbetegszik.


2021. márc. 31. 14:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
jelenleg több baktérium a beledben azon van hogy ne fosd össze magad, de te képes vagy beböfögni hogy "nem igazán találkozok máshol bacikkal".
2021. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

" Egy 75 kilogramm testtömegű felnőtt 0,75-2,25 kilogramm baktériummal él együtt"


[link]

2021. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván ezeket én is tudom. Úgy értettem, hogy a korábbihoz képest kevesebb baktériummal találkozok, nem azt, hogy semmivel.
2021. márc. 31. 16:18
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha kimaradnak a gangbang partyk, talán akkor van érezhető csökkenés, egyébként kb ugyanannyival találkozol, mint korábban, előttem már leírták többen
2021. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%
A felesleges lezárások és korlátozások növelik a kockázatot, mert minél tovább ülsz a hátsódon a négy fal között, annál inkább elszokik a szervezeted a külső ingerektől, és ahogy kilépsz a házból, máris elkapsz valamit szart. Vírusok mindig voltak és lesznek, mindenhol, mindenkor.
2021. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!