Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem tudom, hogy beoltassam-e...

Nem tudom, hogy beoltassam-e magam, mindenki telebeszéli a fejem?

Figyelt kérdés

Nem tudom magamtól eldönteni, mert mindenki folyamatosan próbál győzködni és azt érzem, hogy már nem is látom át az infókat és csak egyre inkább összezavarodom.

Anyám konteóhívő, szerinte az oltástól meghalok/chipet kapok/meddő leszek/ufó leszek, vagy hibrid..stb. "Megtiltotta", hogy beadassam, és minden nap felhív, hogy ugye akkor nem adatom be.

A párom már megkapta, ő nem nagyon akar semmit rámeröltetni, de örülne ha regisztrálnék.

A baráti körömben pedig volt családban több haláleset, orvos szülők gyerekei mesélik, mit élnek át a szüleik a kórházakban, olyankor meg azt mondom, hogy hát hülye vagyok, hogy nem adatom be.

24 éves vagyok, egészséges lány egyébként.

Tudom, ezzel a kérdéssel megint átviszem a döntést, de igazából az érdekel, hogy van-e valaki hasonló helyzetben és sikerült-e valamelyik irányba döntenie?

Köszi!



2021. ápr. 2. 22:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :)
2021. ápr. 3. 17:03
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

6: nekem is ezt írta kb amikor utoljára néztem (40 vagyok), és most úgy néz ki jövő héten oltanak. Kolléganőm meg még 30 sincs és már megkapta (se nem beteg, se nem eüs, annak a körzetnek sok oltás jutott és vlsz kevesen regisztráltak). Szóval elég kiszámíthatatlan.


De regisztrálni mindenképp érdemes.

2021. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
Mi a gyógyszeripar mögött álló jóléti hatalom érdeke? Hogy egészséges legyél, vagy hogy vásárolj? Na mostmár tudod beoltasd-e magad..
2021. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ha egészséges vagy semmiképpen ne adasd be! Lehet, hogy beteg leszel tőle, de nem fogsz belehalni nyugi :). 90 éves beteg nagymamám tünetmentesen átvészelte. Persze embertől is függ kire hogyan hat. De szerintem ha fiatal vagy és egészséges, nem leszel nagyon beteg. Szerintem ne adasd be. Persze az hangzik ésszerűnek, ha egy betegség ellen van egy oltás azt be kell adatni. De nem ismerjük a lehetséges mellékhatásait évekkel előre. Feltéve, de meg nem engedve az oltás is okozhat betegségeket. Senki nem tudhatja biztosra, hogy igen, avagy nem.

De neked kell eldöntened, ha beadatod, legalább nem leszel diszkriminálva. :)

2021. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

A legutóbbi hozzászólóra reagálva, véleményem szerint ha tünetmentesen átvészelnéd a betegséget, akkor nem lenne bajod az oltástól sem.

Én beoltatnám a helyedben magam. Mint ahogy be is oltattam magam, amint lehetett.

Kapunk más oltást egyébként is, amik jóval veszélyesebbek.

2021. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 15.

Lehet, hogy nem lenne tőle bajom, és nagyon remélem, hogy senkinek nem lesz tőle semmi baja aki beadatta. Csak az a baj, hogy alig 1 év alatt fejlesztették ki, még más oltásokat tudomásom szerint legalább két évig tesztelnek. És előre senki sem tudja megmondani biztosra, hogy lesz-e mellékhatás avagy nem. Hogy évek múlva mi lesz az utóhatása. Csak találgatni tudunk. Szerintem - de ez csak én véleményem - nem kellene beadatni, csak annak aki veszélyeztetett. De attól még remélem tényleg nincsen semmilyen mellékhatása.

2021. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt két hónappal ezelőtt írtam ki, már rég túlvagyok rajta:)
2021. jún. 9. 19:05
 18/19 anonim ***** válasza:
Remélem mimden rendben lesz, és nem lesz tőle semmi bajod. :)
2021. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kétszer meghaltam már azóta, frissült a windows és meddő is lettem, meg minden, de amúgy jó minden.
2021. jún. 10. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!