Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jó döntés volt az AstraZenecát...

Jó döntés volt az AstraZenecát beadatni, vagy érdemesebb lett volna várni?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az első adag AstraZenecát, és a második oltás esedékessége június 29. Kérdeztem a háziorvosom, hogy van-e bármilyen esély előbb megkapni, de azt mondta, a március elsején hozott döntés értelmében 12 hét, mire a következő adagot megkapjuk. Magával az oltással nincs gondom, igaz a tegnapi és mai nap pokol volt magas lázzal, izomfájdalmakkal, de ez normális reakció.

A vérrögök elkerülésére pedig Aspirin Protectet javasolt az orvosom (fogamzásgátlót szedek, valószínű ezért is), de azt mondta, a covid-ot elkapni nagyobb kockázat, mint hogy vérrög alakuljon ki.


Az viszont most elkezdett foglalkoztatni, hogy más oltások esetében max 1 hónap a következő adag, így kvázi jóval előbb védett lesz mindenki, aki pl. a Szputnyikot vagy Pfizer-t választotta. Az orvosom szerint nem kerültem "hátrányba" ezzel sem, de érdekelne, másnak mi a véleménye!


*** Oltásellenesek és vírustagadók ne fáradjanak a válaszadással, mert teljesen irreleváns a véleményük számomra! :) ***



2021. ápr. 7. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Vizsgálatok szerint nagyobb fokú védettség alakul ki, ha 12 hét után, és nem hamarabb adják az oltást.

Persze, ilyen szempontból jobb az, ahol mondjuk csak 5 hét a különbség, hiszen akkor sokkal hamarabb túl lennél a másodikon, és elérnéd a maximális védettséget, amit az oltás adhat.

Azonban jelenleg ez van, és ezt legalább megkaptad. És részleges védettséget kaptál ezzel is.

Ha mondjuk Pfizert csak 5 hét múlva tudnak adni, akkor mivel jártál jobban? 5 hétig 0 védettséged van, 5 hét után valamennyi, aztán még újabb 5 vagy 6 hét a következő oltásig...

2021. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, szerintem kb. most tombol a legvadabbul a járvány. Kaptál egy oltást, így már egy-két hét múlva lesz valamiféle védettséged. Ha vártál volna valami másra, pont a legkritikusabb hetekben nem lett volna semmilyen védettséged. Szóval szerintem abszolút jó ötlet volt elfogadni.
2021. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Ezt azért 12 hétre adják, mert erősebb és hosszabb ideig tartó védelem alakul így ki. Az első oltás után is már védett leszel a súlyos lefolyású covid-tól. Kár lett volna másra várni. Én is AstraZeneca-t kaptam.
2021. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, teljesen igazatok van!
2021. ápr. 7. 18:20
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha másra vársz, az is lehet, hogy többre jött volna ki mint a mostani 12 hét.
2021. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Három hónapig is elég jó védettséget ad az első oltás, az azt követő emlékeztető oltás pedig már egy sokkal hosszabb távú és erősebb védelmet ad.
2021. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Holnap megyek Astrára. Ugyanezek végigfutottak az én agyamban is, és szerintem szinte mindenkiében, de korábban már elhatároztam, hogy azzal oltatok, ami van, nem válogatok. Minden jobb, mint a Covid.

Én is jobban örülnék, ha nem lenne ez a para a vérröggel, ha hamarabb jönne a második dózis, stb., de nem vagyok benne egyik kivételezett csoportban sem, így Pfizerre valószínűleg várhatnék ítéletnapig. És ahogy előttem is írták, nem látok a jövőbe, nem tudhatom, lesz-e lehetőségem jobbra, és miközben ölbe tett kézzel várok, nem hozzák-e nekem haza nekem a vírust a gyerekeim a két hét múlva "zseniális" módon kinyitó iskolákból. :( Úgyhogy ha Astra, akkor Astra.

2021. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Abszolút igazad van 7, teljesen megértem! Sok konfliktusom volt ebből egyébként, mert az ismerőseim próbáltak lebeszélni,mondták, hogy várjak "jobbra", meg a vérrögök is aggasztóak valóban, de aztán úgy döntöttem, ha itt a lehetőség, élek vele, mert ha nem oltatok, és elkapom a Covidot végül, nem biztos, hogy megúszom két tüsszentéssel.
2021. ápr. 7. 19:01
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
A bónusz az, hogy a covid is okozhat vérrögöt, sokkal nagyobb eséllyel, mint az oltás. Szóval most pont hogy elkerülöd a vérrögöket, csökkentetted az esélyét.
2021. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Itt, Angliaban baromi jol bevalt. December ota mar a szamokon is latszik. Nagyon durva tetozes utan nagyon visszaesett a jarvany.
2021. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!