Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jó döntés volt az AstraZenecát...

Jó döntés volt az AstraZenecát beadatni, vagy érdemesebb lett volna várni?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az első adag AstraZenecát, és a második oltás esedékessége június 29. Kérdeztem a háziorvosom, hogy van-e bármilyen esély előbb megkapni, de azt mondta, a március elsején hozott döntés értelmében 12 hét, mire a következő adagot megkapjuk. Magával az oltással nincs gondom, igaz a tegnapi és mai nap pokol volt magas lázzal, izomfájdalmakkal, de ez normális reakció.

A vérrögök elkerülésére pedig Aspirin Protectet javasolt az orvosom (fogamzásgátlót szedek, valószínű ezért is), de azt mondta, a covid-ot elkapni nagyobb kockázat, mint hogy vérrög alakuljon ki.


Az viszont most elkezdett foglalkoztatni, hogy más oltások esetében max 1 hónap a következő adag, így kvázi jóval előbb védett lesz mindenki, aki pl. a Szputnyikot vagy Pfizer-t választotta. Az orvosom szerint nem kerültem "hátrányba" ezzel sem, de érdekelne, másnak mi a véleménye!


*** Oltásellenesek és vírustagadók ne fáradjanak a válaszadással, mert teljesen irreleváns a véleményük számomra! :) ***



2021. ápr. 7. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Én pont aznap kaptam az oltást, mint te :) Úgy voltam vele, ha van lehetőség, nem érdemes várni. Mi van, ha pont akkor kapom el és súlyos tüneteim lesznek, amikor várok a jobbra? Nagyon mérges lennék magamra, hogy lehettem ilyen buta.

Az első oltás is ad védelmet, ha hat, akkor már a súlyosan elvileg nem betegedhetünk meg. A 2. pedig tovább erősíti.

2021. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%

Én hétfőn kaptam Astrazenecát. Mivel most a legdurvább a járvány, tényleg veszélyes lett volna várni. Nekem azt mondta a háziorvosom, hogy Pfizerre vagy Modernára lehet, hogy még egy hónapot kellett volna várnom így, hogy most oltják ezekkel a kismamákat és a pedagógusokat is kampányszerűen. Amikor olyat olvasok, hogy vki visszautasította az Astrát, és pár nap múlva meg is kapta a Modernát, akkor üt meg a guta. A vérrögös hírek miatt meg úgy érzem, hogy meg fogok halni. Pedig annyira ritka esetekben fordult elő ilyesmi. Valószínűleg alaptalan a félelem.

Az Astrazeneca első adagja után 3 héttel már 70-75%-os védettség alakul ki, a súlyos megbetegedéstől 100%-ban véd. Ha összehasonlítjuk az egy adagos Johnsonnal, arra is 70% körüli védelmet mondanak. Az Astrazeneca esetén 12 hét után elkezdenek csökkenni az antitestek, viszont ha megkapjuk a második adagot, az 80% fölé viszi a védettséget. Ha csak 4 hét után kapnánk a másodikat, akkor kevésbé lenne hatékony.

2021. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy beadattad, az Astrát.
2021. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kiszámíthatatlan hogy mikor kaptál volna Pfizert. Lehet, hogy pár nap múlva, de lehet, hogy csak hónapok múlva, mert amiket mostanában behoznak elképzelhető, hogy a második körösöknek adják be, vagy az újonnan feliratkozott veszélyeztetett csoportoknak.
2021. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én háziorvosomnál elég nagy a várólista azoknak, akik csak a Pfitzert hajlandók elfogadni.
2021. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!