Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges, hogy Astra...

Hogy lehetséges, hogy Astra Zeneca vakcina után több vérrög képződéses eset is előfordult, míg más covid oltások után egyetlen egy sem?

Figyelt kérdés

Arra hivatkoznak, hogy oltás nélkül is kb. ilyen arányban fordul elő az átlag populációban vérrög képződés. Akkor mi lehet az oka, hogy más vakcinák után egyáltalán nem fordult elő egy ilyen eset sem? Ez egyenesen képtelenség volna. 3 féle magyarázatot tudok elképzelni:

1. Az összes többi covid elleni vakcina egyenesen megvéd a trombózistól

2. Az összes többi vakcina esetén nem követik nyomon a beoltottak állapotát és a mellékhatásokat

3. Szándékosan le akarják járatni az Astra Zenecát

Mit gondoltok? Egyéb ötlet?



2021. ápr. 8. 16:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
#10 végre vki érti, mire gondolok.
2021. ápr. 8. 22:40
 12/30 anonim ***** válasza:
31%
Szerencsére én tanultam statisztikát és teljesen hihetőnek hangzik, hogy pont az Astrába estek bele a vérrögös esetek. 25 millió Astra oltásból 100 lett vérrögös (nem mindegyik hunyt el), ez önmagában eléggé alacsony ahhoz, hogy véletlen legyen, de ha az összes vakcinára terjesztjük ki, akkor még hihetőbb, hogy véletlen, hiszen arányaiban még kevesebb az a 100 eset. Egyébként pedig elvi hiba, hogy csak a vakcinák körében nézzük a vérrögösödést, mert statisztikailag nincs kimutatható összefüggés. Az összes létező gyógyszer körében is vizsgálódhatnánk ennyi erővel, ugyanarra jutnánk: véletlen egybeesés.
2021. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%

12-es

Még egyszer leírom: akkor a többi vakcinánál miért nincs? Neked - aki állítólag tanult statisztikát - pont tudnod kéne, hogy ott is elő kellene fordulnia hasonló arányban, ha ez nem Astra-specifikus.

2021. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert véletlenül lett az Astránál néhány eset. Nincs összefüggés.


Leegyszerűsítem: Van 5-féle vakcina. Mindegyikből darabonként mondjuk 5-5-5-5 milliót adtak be (még keveset is mondtam). 2 vérrögös eset lesz az egyiknél. Annyira meglepő, hogy a többinél nincs?

2021. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%
De nem két vérrögös van wazze, hanem több ezernek kell lennie, ha több tucat halott is van miatta. Ekkora esetszámnak már a többinél is látszania kell. Nyilván az 5 milliónál a 2 kontra 0 nem utal semmire, de nem ilyen számok vannak.
2021. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
60%

“akkor a többi vakcinánál miért nincs?“

Biztos volt, csak arról nem beszéltek.

2021. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nyilván...
2021. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem, ha nem is ilyen arányban, de van a többinek is mellékhatása.
2021. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem képtelenség, hogy a többinél ne legyen. Az Astras esetek fel lettek kapva. Ami nem jelenti hogy nincs összefüggés!

De! Annyi embert oltottak be pfizerrel hogy ott is meg kellett halnia emboliaban , trombozisban embereknek. Miért nem hallunk róla? Jó kérdés. De en olyat se olvastam sehol, hogy az azzal oltottak közül mindenki el meg, szóval ez így elég egy oldalú vizsgálat. Egyszerűen nincs nagy dobra verve a dolog. Nyilván amúgy is egy nemet-amerikai vakcinarol beszélünk, ami ráadásul vadi új technológián alapszik. Mégis a legismeretlenebbtol félünk a legkevésbé. Mi ez, ha nem kituno marketing kérem szépen?

Ettől függetlenül az astra az egyetlen, ami után valós vizsgálatot indítottak, ami úgy tűnik kimutat valami nagyon ritka rendellenességet amit nem is értenek meg igazán egyelőre.

Az orosz és kínai esetén nyilván nem hisszük el azt sem amit kérdeznek, szóval abszolút nem releváns ok mit állítanak. Az orosz meg a dokumentációt se szolgáltatja ki normálisan. Ne vicceljünk. Ráadásul az elvileg pont ugyanaz a típusú oltas, mint az astra.

De!

Nem ez a kérdés szerintem. Tegyuk fel, hogy az astra trombozist okoz nagyon ritkán. Valószínű ott van valami ok a háttérben, hogy miért, bár meg nem tudjak. Azt tudjuk, hogy a covid is verrogkepzodest okoz. Tehát aki nem oltja be magat az vajon ha elkapja a vírust megússza? Szerintem ez egy sokkal érdekesebb kérdés. Mert azért a covid mindennel együtt is durvább, mint egy oltas. És ha nem oltatjuk be magunkat akkor biza mindenki el fogja kapni és a halalozasa sajnos egyre no. És megy lefelé a korosztály. En nem szeretném megvárni, hogy elérje a gyerekeket.

2021. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

No tessék. Valóban képtelenség. Mert, hogy a pfizer és a moderna után is történnek ilyen esetek.

Érdekes, érdekes. Erről vajon miért nem harsognak az európai hírek? 🤔 (csaknem mégis politika?)

Ráadásul állítólag Amerikában lakosság aranyosan kevesebb a trombizis hajlam eleve mint Európában.



The opinion of the Medical Advisory Board of PDSA is that in most, but not necessarily all, patients the benefit of vaccination exceeds the risk of exacerbating ITP.

2021. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!