Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges, hogy Astra...

Hogy lehetséges, hogy Astra Zeneca vakcina után több vérrög képződéses eset is előfordult, míg más covid oltások után egyetlen egy sem?

Figyelt kérdés

Arra hivatkoznak, hogy oltás nélkül is kb. ilyen arányban fordul elő az átlag populációban vérrög képződés. Akkor mi lehet az oka, hogy más vakcinák után egyáltalán nem fordult elő egy ilyen eset sem? Ez egyenesen képtelenség volna. 3 féle magyarázatot tudok elképzelni:

1. Az összes többi covid elleni vakcina egyenesen megvéd a trombózistól

2. Az összes többi vakcina esetén nem követik nyomon a beoltottak állapotát és a mellékhatásokat

3. Szándékosan le akarják járatni az Astra Zenecát

Mit gondoltok? Egyéb ötlet?



2021. ápr. 8. 16:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Bocs a forrás: [link]
2021. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Azt nagyon fontos érteni, hogy az Astra esetén trombocitopéniás reakciók fordultak elő, ez nem egyenlő a "hagyományos" trombózisok előfordulásával. Ez valószínűleg egy imunreakció. A kérdés, hogy mi okozza. 2 lehetőség van: vagy a tüskefehérje vagy az adenovírus vektor váltja ki ezt. Szerintem is is mindegyik válaszban van valóság. Egyrészt volt Pfizer esetén egy trombocitopéniás eset, egy floridai orvos. A gyógyszerfelügyelet nem talált összefüggést. Mivel eleve annyira kicsi az esetszám, nehéz megmondani, hogy van-e közé a vakcinához. Azt is érdemes vizsgálni, hogy a J&J vakcinát is összefüggésbe hozták trombocitopéniás esetekkel. Ha pedig a vektor a ludas, akkor a Szputnyik is ludas, ott viszont értjük, hogy miért nincs esetnyomonkövetés. Lehet az is, hogy a tüskefehérje magában is hajlamosíthat, de ezt fokozza az adenovírus vektor - ugyebár ott duplán van immunreakció. Kérdés, hogy a kínai vakcinával oltottaknál fordult-e elő ilyesmi, hisz ott pláne az egész vírus - fehérjével együtt bevitele kerül. De ott meg ugye megint a nyomonkövetés. Az meg megint spekuláció kérdése, hogy az elhunytak hogyan reagáltak volna magára a betegségre, ami viszont ténylegesen megnöveli a tromboembóliás eseményeket.
2021. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

jogos a kérdés, és ezen már én is elagyaltam. mindenesetre én mint sok más dologgal kapcsolatban is, mindig a környezetem tapasztalataira figyelek oda, és bizony most már nem egy, nem kettő astrás sztorit hallottam, hogy utána embóliát kapott vagy trombózist, vagy infarktust vagy meghalt vagy ilyesmi.

2 ismerősöm mesélt ilyesmit, egyiket a kolléganőm (az ő ismerőseivel történt és ők nem haltak bele, de gondot okozott) a másikat a párom haverja mesélte, hogy egy ismerőse megkapta az astrát, aztán másnap meghalt.

No meg facebookon is írtak páran hasonló sztorit...ez számomra most már azért túlzottan érdekes, mert a környetemben valamiért a többi oltásról nem hallottam ilyen sztorikat, csak az astráról.

És ez a környezetem , nem a média.

De tök jogos amúgy, mert ez a kérdés már ugyanígy megfogalmazódott az én fejemben is.

2021. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, Magyarországon mindenkinek a szomszédjának a postása meghalt az Astrától.
2021. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy én még arra gondoltam, hogy talán azért is van ez , mert az astrát pont az a fiatal korosztály kapja leginkább , akik még szednek fogamzásgátlót, esetleg dohányoznak is, viszont ellenben még nem szednek vérhígítót. Ugyebár a legtöbb idősebb ember már valamilyen oknál fogva kénytelen vérhígítót szedni rendszeresen, és talán mivel ők ezt az oltást nem is kaphatják eleve ezért ugye így több az ilyen vérrögös eset a fiatalabbak körében, akik ezt az oltást kaphatják.

Az idősebbek általában mást kapnak. De aztán ez is csak egy tipp..igazából nem vágom én sem, hogy miért is van ez így ahogy...

2021. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
hát akkor nyilván hazudott a kolléganőm meg a párom haverja is. No meg az a 2 ember még a facebook csoportban akik leírták , hogy az ő ismerősük hogy járt...de most komolyan...miért hazudtak volna?
2021. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
66%

Pánikkeltés. Amit a facebookon olvasol azt oszd el hárommal.

“ megkapta az astrát, aztán másnap meghalt.”

És tudod bizonyítani az összefüggést? Nem! Mert 99 százalék hogy nem az oltástól halt meg, hanem valami más volt a háttérben.

2021. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
nézd 27-es, remélem hogy neked van igazad...
2021. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologban biztos igazam van. Ne hidd el a facebook kommenteket, mert csak a hülyeség terjed nagyrészt.

Érdekesnek tartom hogy ott mindenki azt állítja hogy kihalt az utcája az Astrától, én meg ismerek 7 embert aki azzal lett beoltva, egy-két napig mind szarul volt (láz, hidegrázás) de azóta semmi bajuk.

2021. ápr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
74%
25 a pfizer és a moderna ugyanúgy verrogot “okoz”, de ne zavarjon egy percig se senkit. Politikai lejáratás. Ugyanaz a kb 0,0004% mint az astranal. 22-nek lesz igaza végül. Maga a tüskefehérje, illetve az arra adott immunvalasz lesz a ludas. Vagyis aki tulreagalja az oltást valszeg ott lesz probléma. Ahogy covidnal is. Csak ott értelemszeruen sokkal gyakrabban. Nyilván szputnyik és kínai vakcinánál ne várjuk a hiteles statisztikát. De teljesen biztos, hogy ott is megvoltak ezek az esetek. Amúgy fel Anglia be van oltva Astraval és azért meg élnek. Ez a sok hülyeség arra jó csak, hogy paraztatjak az embereket.
2021. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!