Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nem oltottak valószínűleg...

A nem oltottak valószínűleg meddig lesznek diszkriminálva?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem oltásellenes, oltáspárti sem.


Ugyanakkor ezen gondolkoztam, hogy tegyük fel, akiket nem oltottak be, azok nem mehetnek tömegrendezvényekre, külföldre stb. Ez a szabályozás meddig tartana? 1-2 évig vagy örökre?


Őszintén, én nem igazán szeretném magam oltani, mert én anno a H1N1 elleni oltást követően kórházban kötöttem ki, mert allergiás reakció lépett fel nálam + én már át is estem a covidon, de már fél éve kb., szerencsére nekem nem volt durva. Persze én teljesen megértem azt is, aki beoltatja magát, de én nem szeretném.


Ha nem oltatom be magam, várhatóan meddig fognak korlátozni engem? Örök életemre? :D Nyilván ha igen, inkább beadatom. Meg azon is gondolkodtam, ha mondjuk a népesség nagy része beoltja magát, akkor engem miért zárnak ki a rendezvényekről? Hiszen akkor kb mindneki immunis már, effektíve én tudnám csak elkapni...



2021. ápr. 8. 17:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg is számtalan ember nyilatkozik, még közvetlen ismerős is, akik covid fertőzés nélkül is a pfizer után 1-2 napig lehetetlenül rosszul voltak.


A vakcinánál se tudhatod, hogy milyen rossz mellékhatás fog rajta kijönni, ahogy a covidnál se. Honnan tudod, hogy nem e pont te leszel az a 0,0..01%, aki beledöglik. Lehetetlenüp gusztustalan a helyzet, mert mind2 alternativánál ugyanez játszik. Így nincs jó döntés.

Viszont mivel már túl vagyok a covidon így inkább passzolom a vakcinázást.


Egy kis józan ésszel egyébként ezeknél a Quoras kommentelőknél is kivehető, ha valaki kiszínezi a dolgot. Arról nem beszélve, hogy más a kontextus. Egyik se áll le politikáról hőbörögni, tárgyilagosan leírják a tüneteket, amik nagyjából hasonlóak a hivatalos médiából hallottakkal.

De tény a neten mindenki azt mond amit akar, meg az ellenkezőjét is. Ahogy a médiában is bárhol.

Kellő tapasztalattal ki lehet szűrni a relitást.


Jelenleg viszont tény, hogy a politika érdeke, hogy minél többen bevállalják az oltást, még úgy is, hogy közben valós kockázatokat és eseteket elhallgatnak.


Szerintem nem vizsgálják ki eléggé a változókat az egyes embereknél a vakcinázás előtt és ész nélkül oltanak.


Pont ez a legszebb ebben az egészben, egészségügyi szempomtból, onnantól, hogy beadták a cuccot bizonyíthatatlan, hogy a vakcina okozta amit okozott, vagy csak más gyógyszer trobotikus hatását erősítette fel, vagy egyébként is kialakult volna az a trombózis 3 bapon belül.

Valaha volt legjobb üzlet, és a gyógyszergyárak mocskosul jól megszedik magukat.


Talán én se lennék ilyen kritikus ha nem védetnék le ezeknek a vakcinának a gyartási szabványát hanem közkinccsé tennék, mert ez közérdek és emberek halnak bele a járványba...

Neem, ez szín tiszta üzlet. Politikai hadszíntéren is.

2021. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Valaki kiváltsága = valaki más diszkriminációja.


Ugyanaz.


Nagyon bájos az a mondat, hogy "Senki nem diszkriminálja az oltatlanokat.", miközben pedig pont de. Ez is egy gyönyörű politikai csúsztatás.

De valahogy rá kell venni az embereket, hogy oltakozzanak...


Viszont ez meg nem lenne, nagyon sok ember olyan bűn primitív, hogy boszorkányüldözésbe torkollna. "Miért nem oltattad be magad te k*csög? Miattad szívunk."

Persze miatta indult az egész, még ha már át is ment rajta a vírus, és ugyanúgy immunis, akkor is k*csög lenne, mert nem oltatta be magát...


Gyönyörü ez a politika és média kommunikáció karöltve az emberi hülyeséggel és ismert pszichológiai reakciókkal.

Teljen mindegy mi történik, minden ágon és mellékágon a hatalmon levöknek kedvez az Oszd meg és uralkodj játékban.

2021. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mivel az emberek nagy része buta, minden gátlástalan úgy használja ki őket, ahogy tudja. El sem terjedt volna a járvány, ha nem lennének buták az emberek.
2021. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!