Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pikkelysömörre, mint autoimmun...

Pikkelysömörre, mint autoimmun betegségre melyik covid-19 elleni védőoltás javasolt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Pfizer / Moderna
2021. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nehogy megkérdezd a haziorvosod
2021. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy csoport 'Pikkelysömör' néven lépj be.

Rengeteg kérdés és tapasztalat van, ki melyiket kapta :)

2021. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#1, te jobban megalapozott helyről vetted az információt, mint egy facebook csoport? :) Engem is érdekelne ez a téma, de most, hogy olvastalak, és keresgéltem negyed órát, még ennyit sem találtam meg.
2021. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
#4 . Maradjunk annyiba hogy bár nem virológiából de hasonló irányú képzésből diplomáztam :) egyébként vakcina tájékozatókban benne van. A vektor vakcinák és az elölt vakcinák az autoimun betegségek fellángolását okozhatja. Az mRNS vakcina kicsit máshogy hat.
2021. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdem, mert a Zsukovnál ezt olvasom:

"Az alábbi betegcsoportokkal kapcsolatban nem áll rendelkezésre információ, így a védőoltás beadásáról az orvos egyedi mérlegelés alapján dönthet:

– autoimmun betegségben szenvedők

– rosszindulatú daganatos betegségben szenvedők."

Az OGYÉI oldaláról indulva.

2021. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Zsukov?
2021. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy akut fázisban levő autoimun beteg sem lehet beoltani , csak ha remisszióban van! Ebben az esetben az mRNS vakcinák a legbiztosabbak. De mivel nagyon sok féle autoimun betegség létezik elképzelhető hogy van olyan amire a vektor vakcina vagy az elölt is megfelelő! Csak egy példa : scelrosis multiplexben nem ajánlott vektor vakcina csak mRNS mert remegést idézhet elő az immunreakció miatt.
2021. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
De most bennünket nem érdekel a szklerózis pultimex, hanem a pikkelysömör.
2021. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a sok, építő jellegű hozzászólást. ;-)


Nos, azért bátorkodtam megkérdezni eme nemes fórumon-tudom, butaság volt- hogy hátha már valaki (k) kapott pikkelysömörrel, mint autoimmun betegséggel oltást, és ha igen, melyiket.


A háziorvosomról annyit, hogy még a betegségekkel sincs tisztában sokszor, nekem kellett megmondani neki,hogy mégis mi a búbánatos bajom van.

Nevezetesen a coxsackie-vírus által előidézett kéz-láb betegségnél.

Először bepróbálkozott tüszős mandulagyuszi kezelésével,aztán azt mondta tuti allergiás vagyok az antibióra-augmentinre soha nem voltam az-különben is, neki nem kötelessége a gyerekbetegségeket ismerni.



Úgy hívta föl a jelenlétemben az egyik gyerekorvos barátját,miután erősködtem neki, és mutogattam a neten a betegséges fotókat, hogy héééé, nekem ez a betegségem öreglány.


Úgyhogy elkanyarodtam a témától, akik értelmesen hozzászóltak,azoknak köszi, hogy időt szántak rá.

2021. ápr. 11. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!