Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid oltásról mi a véleményet...

Covid oltásról mi a véleményetek? Pro és kontrát légyszi.

Figyelt kérdés
A családommal feljött a téma, hogy beadassuk-e magunknak az oltást csak hát nem jutunk dűlőre...

2021. ápr. 13. 16:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan
2021. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem eléggé teszteltek, túl gyorsan dobták össze mindet.
2021. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Akkor idézem egy ismerősömet:


Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.

2021. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Pro: jóval kisebb az oltás kockázata, mint a vírus kockázata szorozva a megfertőződés kockázatával.

Kontra: ez nem, életkor és vakcinafüggő.

2021. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Értelmetlen injekciózni . Beadatod biztos hogy lesz bajod okoz valamit a 40 mellékhatásból vagy halált . Nem garantált semmilyen védelemre , fertőző leszel vagy fertőzest kapsz el . A mutáns variációk miatt 6 havonta mehetsz újra , ezzel újabb kockázattal lehet súlyos baj halál . Beoltottak miatt van csúcson a #járvány# telítve a kórházak .Ahol vagy az infúziók rombolnak le vagy a masinára tetel pusztít el . Nem szúrnak beléd akkor még van esélyed , ha elkapod otthon kipihened .
2021. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

Pro: a lefolytatott vakcinakísérletek eredményei szerint nagy arányban védenek az oltások a súlyos lefolyás, kórházba kerülés, halál ellen.


Kontra: oda kell menni, macerás, lehet hogy belázasodsz tőle akár napokra. Ha rosszul van megszervezve az oltás, akkor lehet, hogy pont közben fertőződsz meg, amit egyébként elkerültél volna.


Magukkal a vakcinákkal nincs gond, minden kísérletet lefolytattak, amit amúgy a bevezetés előtt le kell. Csak éppen a járvány miatt sokkal egyszerűbb dolguk volt: könnyen találtak tesztelő önkéntest, jó sokat, és közülük is sok találkozott a vírussal. Az tart sokáig a vakcinatesztelésben ritka betegségeknél, hogy ülünk a fenekünkön és várjuk, hogy végre legyenek betegek a tesztelőcsoportokban. Itt elég jól le van írva, ha valakit érdekelnek a részletek:


[link]


Nagyon ritka mellékhatások persze még kiderülhetnek. De például az AstraZeneca oltás esetén a trombózis annyira ritka, hogy a placebó csoportban több eset volt, mint az oltottak között. Azért is, mert az oltottakat valamennyire védték már a covidtól, ami elég gyakran okoz trombózist... Olyan ez, mint a biztonsági öv az autóban: van aki pont az öv miatt hal meg, de sokkal-sokkal többen maradnak életben azért, mert bekötötték magukat.

2021. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem szívesen ugyan, de felvettem az oltást.

Pro: hiába mondják, hogy nem lesznek kivételezések az oltatlanok és az oltottak között, szerintem amint mindenkinek elérhetővé válik a vakcina, igenis különbséget fognak kapni. Pl. lehet hogy majd egy állást előbb kap meg az, akinek van oltási könyve. Utazgatáshoz sem akarok állandóan pcr tesztekre járni. Nekem az oltási könyv miatt éri meg.

Contra: nem tudom milyen mellékhatásai lesznek később. Habár, gyerekkoromban is volt olyan oltás (sabin-cseppek), ami nem volt annyira kikisérletezve és fel kellett venni, aztán mégis élek.

2021. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Az oltóanyag amúgy nem random sejteket támad meg?
2021. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
#8, attól függ, melyik. Az adenovírus-vektor alapúak májsejteket támadnak, ha jól tudom. Az mRNS gondolom azt, amit a beadás környékén talál, mert ott valami spéci lipidburkok egyesülnek a környéken talált sejtekkel. A kínai meg szerintem nem támad semmit, csak felismeri az immunrendszer az ellenséges fehérjét, de ez utóbbiban már egyáltalán nem vagyok biztos.
2021. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
7es , anno szérumokat gyengitett virust kaptak az emberek . Ezek az újak rns modositók , vannak amik halott állati emberi embriók szerveiből sejtjeiből keszülnek . Keress rá az összetételére . Azokat nem 3 - 4 havonta kaptuk . A kormány hivatal barmilyen törvényt amit hoz kijátsszik vagy nem egyértelmű a végrehajtók számára . Eun es tagorszagokon belül hozott egységes döntesek hatarozatok ellenére tovább is karantén es tesztelések zajlanak , kamionosok átutazók bánatára .
2021. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!