Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen racionális indokok...

Milyen racionális indokok vannak, ami alapján valaki nem kéri a covid oltást?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 07:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

1. Autoimmun beteg, vagy bármilyen más olyan betegségben szenved, ahol az oltásnak a beadása nagyobb veszéllyel jár, mint maga a betegség.


2. 3 hónapon belül esett át a betegségen.

2021. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"olyan betegségben szenved, ahol az oltásnak a beadása nagyobb veszéllyel jár, mint maga a betegség"


Na ez az, amit nem értek. Tudsz ilyen betegséget mondani? Szerintem ez logikailag nonszensz. Ha azt mondtad volna, hogy nagyobb eséllyel lesz súlyos mellékhatása az oltásnak, mint annak a valószínűsége, hogy elkapja a betegséget ÉS az súlyos lefolyással jár, akkor azt érteném. De nem ezt mondtad. Szerintem az oltás egy gyengített betegség, hogyan tudna súlyosabb lenni, mint maga a betegség, épp ez a lényege, hogy csökkenti a súlyosságot, ez mindenkire érvényes, nem?

2021. ápr. 22. 08:09
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Hát,például mert az x-ből kettőt már leállítottak ,mert trombózist okozhat . Nekem ez bőven elég indok ,hogy várjak vele. Majd ha a kísérleti nyulakon kiderült melyiknek mi a hátulütője,akkor én is beadatom magamnak.
2021. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
A családban volt elég rossz mellékhatás. Magamnak nem akarok ilyet.. Ez az ok. (gyűrűsujj és kisujj zsibbadása, bénulása).
2021. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
#4 ez maradandóan?
2021. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Korábbi rossz tapasztalatok elvileg biztonságos oltások után. Plusz egy rokonom 10 nappal a kínai vakcina felvétele után hirtelen meghalt. Hogy az oltáshoz volt-e köze vagy sem, az már nem fog kiderülni, nem volt boncolás.
2021. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

#4-es és ez meddig tartott? Mert egyébként én is úgy tudom átmeneti előfordulhat valamekkora arányban.


#6-os Idős volt? Volt valami súlyos dolog, amivel már kezelték kórházban stb.?

2021. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"egy rokonom 10 nappal a kínai vakcina felvétele után hirtelen meghalt."


Azt ugye tudod, hogyha egy tetszőleges időpontot kijelölsz, akkor kb. 1 ezrelék a valószínűsége, hogy 1 hónapon belül meghallsz csak úgy, mindentől függetlenül bármiben, egyszerűen az átlagos életkor alapján. Ha tehát veszel mondjuk 1millió embert, akit beoltanak ezek közül 1000 ember meg fog hallni 1 hónapon belül az oltástól teljesen függetlenül. Ha 10 napot nézünk, akkor kb 333 ember. Tehát mondjuk hazánkban ha elérjük a 3milliós beoltottságot (lehet hogy már el is értük), akkor lesz 1000 ember, aki pont ugyanezt a történetet elmésélheti, miközben semmi köze az oltáshoz. Sőt, nyilván elmesélné (illetve a hozzátartozója) akkor is, ha az első, és akkor is, ha a második oltás után történne, tehát meg is lehet duplázni. Van tehát az országban kb. 2000 ember, aki minden indok nélkül ezt hiheti.

2021. ápr. 22. 10:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#7: 73 éves volt. Amióta ismerem, sosem volt kórházban. Komoly, krónikus betegségről nem tudunk, a korához képest jól tartotta magát, de nem volt teljesen egészséges sem, éppen kivizsgálás alatt állt a tüdeje miatt (nem volt COVID-os). Éjszaka, álmában halt meg, előző nap és este még jól volt.

#8: Igen, ezzel én is tisztában vagyok. Később olvastam, hogy ilyen esetben kötelező lett volna boncolni. Így viszont nem tudhatjuk biztosan, mi volt a halál oka.

2021. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, GBS mellett pl. minden oltás ellenjavallt. Családtagom is egyedül csak sürgősségi tetanuszt kapott azóta, minden más oltásra azt mondja a kezelőorvosa, hogy ne kísérletezzen inkább, próbálja elkerülni a fertőzést.
2021. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!