Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy racionális introvertált...

Egy racionális introvertált beállítoittságu gyerek, miképp reagál bántalmazásokra, traumákra?

Figyelt kérdés
Megfigyelésekre lennék kíváncsi, hogy egy mbti teszt által mért racionális kategóriába eső egyén, miképp reagál gyermekkorban elszenvedett bántalmazásra(verések, esetleg szexuális abúzus, egyéb traumák) ők hogy dolgozzák fel, milyen folyamat mehet végbe?

2018. júl. 18. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ők azok, akik magukba fordulnak, és felemésztik önmagukat. Elkezdik vagdosni, elszakadnak a külvilágtól szinte teljesen, nem lesz szociális életük, nem lesz jövőképük. És véget vetnek az életüknek, ha senki nem törődik velük.
2018. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1 és melyik típus lesz a társadalomba beépülő sorozatgyilkos?
2018. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
A pszichopatákkal ne hozzunk minden értelmes introvertált gyereket összefüggésbe.
2018. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"piszchopata" nem tudod mit jelent..akit bántalmaztak,uralkodtak felette az a gyilkolásban érezheti a hatalmat mások felet és ő irányít
2018. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
A bántalmazott gyerekből nem minden esetben lesz véglegesen (ön)bántalmazó. Viszont valószínű hogy kipróbálja az (ön)bántalmazást is, tehát az önpusztítást vagy a mások bántalmazását is. Viszont megváltozhat és ekkor inkább az igazságért fog harcolni. A tévében volt erről egy tudományos jellegű film és a saját tapasztalatom is ezt támasztja alá. Hogy aztán mi okozza a változást a végén? Szerintem az hogy rájön hogy igazság csak egy van. Nem a mások bántalmazása, meg nem is az önbántalmazás, hanem a bántalmazónak a jó útra térítése és törvényes felelősségre vonása.
2018. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az lehet,de az embernek vannak vágyai és szükségletei amit ki kell elégíteni
2018. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Hogy melyik bántalmazottból lesz sorozatgyilkos azt nem tudom. Csak az önmagát büntető bántalmazottról tudok írni, mert voltam önmagam büntetője, míg másokat nem bántottam. Bántalmazottként úgy éreztem hogy én is bűnös vagyok, vagy mint ha én lennék a kizárólagos bűnös. Mert hallgattam, nem vontam törvényesen felelősségre a bántalmazót. A törvény szerint valószínű az ilyen hallgatás nem bűn, de a természet törvényei szerint bűnös aki néma és tűri a bűnt. Ezért büntettem magam, persze nem tudatosan hanem késztetést éreztem rá. Ez addig folytatódott míg rá nem jöttem hogy nem ez a megoldás, hanem a bűnösök törvényes felelősségre vonása és a bűneik cenzúrázatlanul történő nyilvánosságra hozása. Ez a változás megkönnyebbülést okozott, mint ha felhagytam volna azt a "bűnös" életem hogy hallgatok és azzal védem a bűnösöket. Szinte repülni tudtam utána a felszabadultság érzésétől, vagy nem is tudom hogy fejezzem ki.


Például a nemi erőszak áldozatai sem beszélnek sérelmeikről. Ahogy a gyerekek sem. Viszont bűntudatuk lehet a hallgatás miatt. Persze ma már felnőttként könnyű mindezt leírni, de ha újra bántalmazott gyerek lennék akkor valószínű ugyanúgy történne minden. Hacsak nem már gyerekként is birtokában lennék a most leírt tudásnak. De nem tanítják a gyerekeknek sehol hogy mit tegyenek ha bántják őket. Így fogalmuk sincs mit tegyenek, hanem azt teszik amit az ösztöneik súgnak, (ön)bántalmazók lesznek.

2018. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a törvényes út nem működik,mindig az áldozatot hibáztatják
2018. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hmmmm...

Azt hiszem ez sokkal inkább az emocionalis beállítottságúakra vonatkozhat. Mert elméletem szerint egy logikai alapú egyén, nem arra fog, gondolni, hogy én vagyok a bűnös, vagy ha igen akkor is lehetségesnek tartom, hogy inkább a csakazértsem felé hajlik majd, hogy nem leszek mégegyszer gyönge...


Következtetésem a leírtakból az is lehetne, hogy lévén mivel gyakorlatilag megbüntették őket, így a saját lényüket és gondolkodásukat hibaként élik meg ezért kategóriát váltanak, hogy akkor talán nem bántják majd őket, és ha a bántalmazás elmarad akkor megnyugodnak hogy ez volt a baj, és akkor lehetnek önpusztítók.

bár szerintem a létezésből való kiábrándult talán jobb kifejezés egy racionális egyénnek (értsd logikai alapú, nem érzelmi)


És talán ha mégis megtörténi, vagy több veszteség éri egyszerre, akkor esélyesnek látom azt, hogy egy bosszú féle körvonalazódhat elméjében, vagy egy szimpla Elég volt felszólalás... És nem kell feltétlen szociopátiára gondolni, szimpla deviancia is előtörhet, hisz a rendszer engedte hogy ez történjen í]y ő is az ellenségem, így az antiszocialitás bekattanhat, de nem feltétlen hozza magával az agresszív megnyilvánulást(ez persze változhat egyénenként és kategóriánként, de ez még kidolgozásra szoruló elmélet)

2018. júl. 18. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Ott a pont
2018. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!