Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Covid-19 védettségi igazolás...

Cubina kérdése:

A Covid-19 védettségi igazolással kapcsolatban merült fel néhány gondolatom?

Figyelt kérdés

A hírek szerint az kaphat oltási igazolást, aki:


Igazoltan átesett a fertőzésen (ebben az esetben 6 hónapig érvényes az igazolás)


Vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla, vagy nem készült róla teszt, de a fertőzésen való átesését saját költségén elvégzett ellenanyag-vizsgálattal igazolja (ilyenkor az igazolás érvényessége 4 hónap).


Oltást kapott (ez esetben az oltási igazolásnak NINCS lejárati ideje, hiszen senki sem tudja, hogy melyik vakcina mennyi ideig ad védelmet. Tegyük hozzá, hogy 100%-os védelmet egyik sem nyújt, ráadásul nagyon sokan már az első oltás után megkapják a kis kártyát, holott az összes vakcinából legalább kettő, vagy három szükséges a védettséghez.


Ha az igazolásnak oltás esetén nincs lejárata (a beoltott személy élete végéig védett??), és az oltás után X idővel megszűnik a védettsége (ha volt egyáltalán), majd megfertőződik, mi történik olyankor? Tegyük fel, hogy nincs tünete/enyhe, vagy olyan tünetei vannak, ami más betegségre is utalhat, és mivel azt hiszi, hogy védett, eszébe sem jut, hogy koronás lehet. Arról nem beszélve, hogy a beoltott már eleve ugyanúgy fertőzhet, csak önmaga van bevédve bizonyos ideig (már ha egyáltalán be van védve).


A zsebében ott lapul a lejárat nélküli védettségi igazolás, mindenhová beülhet, szórakozhat, a kijárási tilalom sem érvényes rá, szocializálódik, utazik, élvezi az igazolás nyújtotta extra jogokat, később talán már maszkot sem kell hordania, de mindeközben a tudta nélkül megfertőzi a még oltásra várakozókat, a jelenleg nem olthatókat, az egészségügyi, vallási vagy akámilyen okból be nem oltottakat, illetve azokat, akik már átestek a fertőzésen, igazolásuk is van, de előbb-utóbb megszűnik a védettségük és ki lesznek téve az "elkapás" kockázatának?


A lejárati idő nélküli igazolással rendelkező személyek lesznek majd a védett réteg? Nekik mindent szabad, és végül ők fogják szabadon szétfertőzni a népet? Esetleg mindegyiküket (lassan 4 millió beoltott ember) tesztelni fogják bizonyos időközönként?


Szeretném megérteni a logikát ebben az egészben, de sajnos nem megy. KÍváncsi lennék, ki mit gondol erről.



2021. ápr. 24. 04:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%

"A nyájimmunitásnak pont az a lényege, hogy elég bizonyos %-nyi védett személy, a maradék már nem fogja elkapni, vagy értelmetlenül hosszú idő után csak."


Így van. De ha gyorsan kalkulálsz egyet, ehhez a lakosság 70%-át be kell oltani. Mivel csak 18 (most már 16+) emberek olthatóak, és van 8,2 millió ember, könnyen kijön, hogy 6,5-7 millió felnőttet kéne beoltani, ami a felnőtt lakosság 85-90%-a. Ez viszont kétlem, hogy meglesz. Izrael elakadt 60%-nál pedig ott 12+ oltanak mindenkit, ráadásul csak Pfizerrel..

2021. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

11-es

Én az elméletről beszéltem (a magyar) számok nélkül. Mindig eljön egy olyan pillanat vagy a sok oltott vagy az egyre több fertőzött miatt, amikor már nem lesz az igaz, hogy azután mindenki megkapja.

2021. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%
8,en csak annyit fűznék hozza, hogy januarban oltottak a mentosoket. Nagybatyam mentos, o nem kerte, de meselte, hogy a "vedett" kollegakbol is kerultek korhazba azota, coviddal. Tehat az a 100% sem 100%,ahogy irtad.
2021. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
10-es: Köszönöm, én kérek elnézést. :D
2021. ápr. 25. 03:32
 15/24 A kérdező kommentje:

13-mas: Köszi a hozzászólást, ezek a dolgok nagyon elgondolkodtatók.


Pár napja a fogászaton fulladásos allergiás sokkot kaptam az érzéstelenítőtől, mentők vittek a sürgősségire (ahonnan este 8-kor, még mindig pocsék állapotban, délután óta tartó fejgörccsel megszöktem, mert közölték, hogy a covidosok hirtelen megugró száma miatt órákat kell várnom az ellátásra, de ne menjek sehová, mert ki kell vizsgálni engem).


Nem ide tartozik, de azt egyenesen felháborítónak tartom, hogy a mentőben leteszteltek covidra, és 5 perc múlva a negatív eredménnyel nem engedtek tovább a kórház előteréből, mert KIZÁRÓLAG az ott elvégzett teszttel lehet belépni. Mivel orvoshiány van, egy szemorvost küldtek "pálcikával az agyba kotorászni". Így 5 percen belül kétszer teszteltek covidra, amiből már egy is borzalmas érzés...


Az egyik mentős fiatalember rendkívül aranyos és barátságos volt, amikor már úgy-ahogy eszemnél voltam, beszélgettünk egy kicsit. Kérdezte, hogy beoltatom-e magam, én mondtam hogy nem, mert nagyon sok gyógyszerre allergiás vagyok, olyanokra is, amire senki más nem, és ki tudja mikre még, amivel eddig nem találkozott a szervezetem. Nem kockáztatok meg még egy ilyen borzalmas sokkot.


Visszakérdeztem, hogy és Ő, beoltatta magát? Erre halkan közölte, hogy nem... nem mintha oltásellenes, lenne, de.... és aztán csöndben maradt. Gondolom bőven lett volna mit mesélnie, csak épp nem tehette.

2021. ápr. 25. 03:54
 16/24 anonim ***** válasza:

Izrael pl:

6 havonta 2 pfájzer csak mondom.

2021. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

^^^ 16hoz, elnézést rosszul mondtam.

Tehát Izrael ezt helyezte kilátásba.

2021. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

"Vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla, vagy nem készült róla teszt, de a fertőzésen való átesését saját költségén elvégzett ellenanyag-vizsgálattal igazolja (ilyenkor az igazolás érvényessége 4 hónap)."


ezt hol tudom kivizsgáltatni? illetve mennyibe kerül?


ugyanis eddig elég volt ahhoz hogy edzőterembe járhassak a versenyzői engedélyem de majd ha elérjük a 4 millió beoltottat jön a "lazítás" és már csak az igazolvánnyal rendelkezők járhatnak!(ami nálam inkább korlátozás mintsem lazítás)! Beoltatni nem fogom magam de jól eséllyel már át estem rajta és ezt kellene igazolni?

2021. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"de sajnos őket is meghurcolja a covid, akár fizikai akár szellemi szinten."


Olyan édes, hogy mindig elfelejtitek, hogy a többség komolyabb probléma nélkül esik át a fertőzésen. Értem én, hogy a lélegeztetőgép érdekesebb szalagcím, mint az influenza jellegű tünetek, de nem minden ember van a halálán tőle. (Nyilván szomorú dolog, hogy halálos áldozatai is vannak, de az, hogy 100 emberből 3 hal meg, <1 ember van lélegeztetőgépen, 96 ember meg vagy köhög, vagy nem; nem enged arra következtetni, hogy "mindenkit meghurcol".)

2021. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18-as:


Például itt: [link]


Ezt adta ki a Google első helyen, a teszt ára 11 000 forint és az eredmény másnap megvan.


Úgy tűnik, hogy a kormány figyelmen hagyta, hogy nem csak unatkozó emberek járnak edzőterembe, hanem sportolók is. Az ellenanyagos tesztes megoldás elég drága, és 4 havonta ismételni kellene.


Nagyon sok sebből vérzik ez a dolog sajnos :(

2021. ápr. 26. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!