Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Covid-19 védettségi igazolás...

Cubina kérdése:

A Covid-19 védettségi igazolással kapcsolatban merült fel néhány gondolatom?

Figyelt kérdés

A hírek szerint az kaphat oltási igazolást, aki:


Igazoltan átesett a fertőzésen (ebben az esetben 6 hónapig érvényes az igazolás)


Vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla, vagy nem készült róla teszt, de a fertőzésen való átesését saját költségén elvégzett ellenanyag-vizsgálattal igazolja (ilyenkor az igazolás érvényessége 4 hónap).


Oltást kapott (ez esetben az oltási igazolásnak NINCS lejárati ideje, hiszen senki sem tudja, hogy melyik vakcina mennyi ideig ad védelmet. Tegyük hozzá, hogy 100%-os védelmet egyik sem nyújt, ráadásul nagyon sokan már az első oltás után megkapják a kis kártyát, holott az összes vakcinából legalább kettő, vagy három szükséges a védettséghez.


Ha az igazolásnak oltás esetén nincs lejárata (a beoltott személy élete végéig védett??), és az oltás után X idővel megszűnik a védettsége (ha volt egyáltalán), majd megfertőződik, mi történik olyankor? Tegyük fel, hogy nincs tünete/enyhe, vagy olyan tünetei vannak, ami más betegségre is utalhat, és mivel azt hiszi, hogy védett, eszébe sem jut, hogy koronás lehet. Arról nem beszélve, hogy a beoltott már eleve ugyanúgy fertőzhet, csak önmaga van bevédve bizonyos ideig (már ha egyáltalán be van védve).


A zsebében ott lapul a lejárat nélküli védettségi igazolás, mindenhová beülhet, szórakozhat, a kijárási tilalom sem érvényes rá, szocializálódik, utazik, élvezi az igazolás nyújtotta extra jogokat, később talán már maszkot sem kell hordania, de mindeközben a tudta nélkül megfertőzi a még oltásra várakozókat, a jelenleg nem olthatókat, az egészségügyi, vallási vagy akámilyen okból be nem oltottakat, illetve azokat, akik már átestek a fertőzésen, igazolásuk is van, de előbb-utóbb megszűnik a védettségük és ki lesznek téve az "elkapás" kockázatának?


A lejárati idő nélküli igazolással rendelkező személyek lesznek majd a védett réteg? Nekik mindent szabad, és végül ők fogják szabadon szétfertőzni a népet? Esetleg mindegyiküket (lassan 4 millió beoltott ember) tesztelni fogják bizonyos időközönként?


Szeretném megérteni a logikát ebben az egészben, de sajnos nem megy. KÍváncsi lennék, ki mit gondol erről.



2021. ápr. 24. 04:25
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%
és akkor még reménykedjek hogy elkaptam és nem feleslegesen fizetek ki 11.000 meg utána 3 ezret az igazolványért! már látom is magam előtt hogy hogy foguk örülni hogy ez az elkaptam... :) Vicc hogy valaki egészségesen éljen és sportolhasson vagy szarul kell lennie a vírustól vagy hagynia hogy egy mesterséges szart belenyomhassanak csakhogy utána egészségesen élhessen és sportolhasson úgy mint régen!
2021. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
100%
a 21e-s vagyok! ha most holnap beszólnék hogy sztem koronás vagyok akkor ingyen tesztelnének?
2021. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

21-22: Igen, ez is nagy gond. Mi van, ha kifizeti az ember a 11 ezer forintot, és kiderül hogy nincs ellenanyaga? Elfogyott, mert régen fertőződött meg, vagy talán soha nem is volt?


Olvastam, hogy a PCR tesztek közül nagyon sok hamis pozitívat ad, talán azzal is meg lehetne próbálkozni, "hátha" pozitív lesz annak ellenére, hogy nem is vagy fertőzött.


Tényleg nevetséges, hogy ha nem akar/nem tud oltatni az ember, azt kell kívánnia, hogy elkapja, mert utána azt csinál, amit akar?


Ahogy telik az idő, úgy válik világossá, hogy ezt nagyon jól kitervelték. Hogy a végén már csak egy lehetőség maradjon, az oltás.

Szóval nem lesz kötelező, de akinek nincs, annak ellehetetlenítik az életét. Ki tudja, hogy mihez kérnek majd a jövőben védettségi igazolást?

Ha a boltba/orvoshoz/utcára járáshoz is kérik majd, akkor mi lesz?


Nehogy így legyen, de erős a gyanúm, hogy ez még csak a kezdet. A vég kezdete. Én már tavaly novemberben megjósoltam, hogy ha elterjed a vakcinázás, akkor idővel egyes szolgáltatásokat azok meglétéhez fognak kötni. Sajnos beigazolódott a gyanúm. :( És mi vár még ránk, oltatlanokra?


Engem semmiképpen sem lehet beoltani, mert számos ismert és ki tudja hány ismeretlen gyógyszertől fulladásos allergiás rohamot kapok. A gyerekkori kötelező oltásoktól is mindig napokra kivonódtam a forgalomból, míg a többieknek semmi baja nem volt.

Biztos, hogy nem kockáztatom meg a fulladásos rohamot/esetleges halált. Legfeljebb soha többet nem megyek sehová :)

2021. ápr. 26. 22:46
 24/24 anonim ***** válasza:
35%

"Olyan édes, hogy mindig elfelejtitek, hogy a többség komolyabb probléma nélkül esik át a fertőzésen. Értem én, hogy a lélegeztetőgép érdekesebb szalagcím, mint az influenza jellegű tünetek, de nem minden ember van a halálán tőle. (Nyilván szomorú dolog, hogy halálos áldozatai is vannak, de az, hogy 100 emberből 3 hal meg, <1 ember van lélegeztetőgépen, 96 ember meg vagy köhög, vagy nem; nem enged arra következtetni, hogy "mindenkit meghurcol".)"


Nem érted.


Tágabb ismerősi körömből (30-40-es, egészséges emberek) az alábbiak jelentkeztek a betegség enyhe/közepes lefolyása után:


-Ízlés "deformáció" több hónapja: bármilyen sült/pirított ételnek,kávnénak égett gumi íze lett

-Cukorbetegség inzulinnal

-Krónikus fáradtság, azzaz 3 emeletet 3 részletben tud megtenni az illető

-Mozgáskoordinációs zavar

-"aranyhal" memória


Természetesen ezek közül a cukorbetegséget leszámítva egyik sem fog az illető élete végéig tartani, azonban elég kellemetlen tud lenni az a 3-6 hónap, amíg helyre jön az ember ezekből. A post covid esetek az összes eset 20-25%-át érintik doki ismerősöm szerint.

2021. ápr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!